Ако предложат да лекуват детето ви с масло от канабис – вие…

Всяко мнение има място на ринга и никой противник не е за подценяване - не се караме, а дискутираме!

Ако предложат да лекуват детето ви с масло от канабис – вие…

Мнениеот Harmony » 03 Юли 2014, 11:07

Четох статия за дете на 8 месеца, което имало масивен тумор на мозъка и благодарение на маслото от канабис за няколко месеца е намалял драстично. :shock: :shock: :shock: :shock: :shock:
До този момент вярвах, че тази билка - канабисът може да има благотворно действие върху организма, но не и до толкова, че да бъде прилагано за лекуване на деца. :o

За съжаление не мисля, че това е приложимо за България, въпреки, че се надявам повече хора да са отворили очите си. До колкото забелязвам недоверието е голямо, спрямо алтернативното лечение, особено когато става дума за канабис, та било то и за такъв, който няма действие върху психиката.

Е, ако ви предложат да лекуват детето ви с масло от канабис, бихте ли се съгласили?
Като се има предвид, че са установени дългосрочните странични ефекти при лекуване с традиционни методи... :?
Аватар
Harmony
 
Мнения: 516
Регистриран на: 03 Окт 2013, 13:20

Re: Ако предложат да лекуват детето ви с масло от канабис – вие…

Мнениеот zheleva212 » 03 Юли 2014, 11:11

Не бих допуснала такова нещо, това че е помогнало маслото от канабис на едно дете, може и да е случайност нищо не е доказано
zheleva212
 
Мнения: 383
Регистриран на: 20 Ное 2013, 16:51

Re: Ако предложат да лекуват детето ви с масло от канабис – вие…

Мнениеот lini_leni » 29 Юли 2014, 15:55

смятам, че всяко дете има право да му се даде шанс и съм убедена още в това, че свойствата на канабисът са били открити много по-рано, от колкото казват, точно заради това е и забранен :idea:
lini_leni
 
Мнения: 491
Регистриран на: 27 Сеп 2013, 12:03

Re: Ако предложат да лекуват детето ви с масло от канабис – вие…

Мнениеот Sophia.G » 30 Юли 2014, 10:08

Защо не, какво му е на маслото от канабис? Има над 10 лекарства с THC, признати и минали клинични проучвания.
Sophia.G
 
Мнения: 155
Регистриран на: 14 Апр 2014, 22:04

Re: Ако предложат да лекуват детето ви с масло от канабис – вие…

Мнениеот Lollipop » 18 Ное 2014, 14:40

Канабисът все пак е билка, това,че хората са намерили по-забавно приложение не значи,че трябва да отричаме ползите. Аз лично не бих оспорила мнение на лекар, ако ми е обяснено добре разбира се,защото първосигнално не мислим за ползите ;)
Аватар
Lollipop
 
Мнения: 2728
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:55

Re: Ако предложат да лекуват детето ви с масло от канабис – вие…

Мнениеот belleville » 30 Дек 2015, 17:13

Lollipop написа:Канабисът все пак е билка, това,че хората са намерили по-забавно приложение не значи,че трябва да отричаме ползите. Аз лично не бих оспорила мнение на лекар, ако ми е обяснено добре разбира се,защото първосигнално не мислим за ползите ;)

Хората не са го намерили, просто защото то си има такъв ефект и без да го търсиш, иначе когато става въпрос за живота на детето ти, едва ли първата ти реакция ще е да откажеш и да не се замислиш за ползите.
belleville
 
Мнения: 253
Регистриран на: 26 Сеп 2014, 14:39

Re: Ако предложат да лекуват детето ви с масло от канабис – вие…

Мнениеот Lollipop » 04 Яну 2016, 18:49

Всъщност, лечението и маслото от канабис надали е като пушенето на трева, поне така мисля де, не съм наясно.
Аватар
Lollipop
 
Мнения: 2728
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:55

Re: Ако предложат да лекуват детето ви с масло от канабис – вие…

Мнениеот Anka » 05 Яну 2016, 10:49

lini_leni написа:смятам, че всяко дете има право да му се даде шанс и съм убедена още в това, че свойствата на канабисът са били открити много по-рано, от колкото казват, точно заради това е и забранен :idea:

Забранене е, защото смяташ, че хората искат всички да умираме и да не се лекуваме? :)
Аватар
Anka
 
Мнения: 1415
Регистриран на: 25 Ное 2014, 13:25


Назад към Сблъсък

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта