Домашен лек против алергии

Тайни семейни рецепти за здраве и красота - как да бъдем в полза на другите.

Домашен лек против алергии

Мнениеот Ginger » 03 Юли 2014, 11:33

В последните години мъжът ми стана алергичен към много неща или поне той се определя като такъв. Дали от мръсния въздух или сега е дошло времето за тези неща - не знам, но много искам да го избавя от непрекъснатите сълзи, хрема и кихавици. :(

Дали съществува някакъв домашен лек, който мога да приготвя? Преди време съм чела някакъв с листа от мушкато, които се правят на чай, но не помня рецептата, а и не зная дали е ефикасен :roll:
Всъщност съществува ли ефикасен домашен лек против алергии, ще се радвам да науча, както и рецептата за него.
Ginger
 
Мнения: 412
Регистриран на: 04 Фев 2014, 17:01

Re: Домашен лек против алергии

Мнениеот mangusta » 03 Юли 2014, 11:40

Причината за появяването им е комплексна, според мен, имам толкова приятелки, на които децата им се раждат с алергия или непоносимост към нещо или ги придобиват в ранна възраст. От една от тях съм чувала, че накисва на детето напролет 5 пресни листа от мушкато с една чаша преварена вода, стоят 20 мин, след което пие водата (евентуално подсладена с мед) наведнъж, и това по 3 пъти на ден... пробвайте, дано помогне
mangusta
 
Мнения: 415
Регистриран на: 31 Яну 2014, 15:23

Re: Домашен лек против алергии

Мнениеот Viktor.Ivanov » 15 Юли 2014, 16:30

Най-добрият лек срещу алергия е прецизната хигиена в дома, като внимателно подбирате препаратите, с които чистите.
Viktor.Ivanov
 
Мнения: 220
Регистриран на: 09 Май 2014, 11:47

Re: Домашен лек против алергии

Мнениеот Mon_ton » 19 Яну 2015, 17:59

Не мисля, че има някакъв лек срещу алергии, честно да ви кажа. Имаме ли алергии, трябва да се научим да живеем с тях..
Аватар
Mon_ton
 
Мнения: 2768
Регистриран на: 24 Ное 2014, 15:54

Re: Домашен лек против алергии

Мнениеот Andrey » 09 Мар 2015, 15:48

Не вярвам, че някакъв домашен лек би помогнал, за да се справите с алергиите, по-скоро си мислете за опции, при които ще почиствате по-основно и по-качествено, само това е спасението.
Аватар
Andrey
 
Мнения: 1730
Регистриран на: 20 Ное 2014, 10:04

Re: Домашен лек против алергии

Мнениеот rabotnata pchela » 09 Мар 2015, 17:05

Andrey написа:Не вярвам, че някакъв домашен лек би помогнал, за да се справите с алергиите, по-скоро си мислете за опции, при които ще почиствате по-основно и по-качествено, само това е спасението.

А така обясни им :) И според мен чистенето е атйната за борбата с алергиите, особено пък билки да пиеш, то няма особено много препарати, които по принцип да ти помагат, а какво остава за билколечение.
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Домашен лек против алергии

Мнениеот lussy » 10 Мар 2015, 11:42

rabotnata pchela написа:
Andrey написа:Не вярвам, че някакъв домашен лек би помогнал, за да се справите с алергиите, по-скоро си мислете за опции, при които ще почиствате по-основно и по-качествено, само това е спасението.

А така обясни им :) И според мен чистенето е атйната за борбата с алергиите, особено пък билки да пиеш, то няма особено много препарати, които по принцип да ти помагат, а какво остава за билколечение.

:D :D :D то така, ама не е баш така, става дума, че това което те алергизира ако ти е в къщата, ще намериш начин да изчистиш, но ако не е, трябва да намериш начин да не излизаш! :D
lussy
 
Мнения: 421
Регистриран на: 02 Окт 2013, 11:45

Re: Домашен лек против алергии

Мнениеот Локумът » 10 Мар 2015, 12:00

Няма лек против алергии, а само препарати, досега не съм чул някой да каже пиех мащерка и ми мина, всичко живо се блъска с алергозани, когато са в пик дразнителите му.
Аватар
Локумът
 
Мнения: 2167
Регистриран на: 20 Яну 2015, 16:48

Re: Домашен лек против алергии

Мнениеот Lili_pili » 16 Мар 2017, 16:28

Надали има как с домашни препарати да се предотврати алергията, а напротив с билките може да се и увеличи и обостри и дори да се стигне до някакви усложнения. Не бих рискувала.
Когато едно нещо се случи един път, не е задължително да се повтори, но случи ли се два пъти, то със сигурност ще има и трети път.
Аватар
Lili_pili
 
Мнения: 923
Регистриран на: 09 Яну 2015, 09:56

Re: Домашен лек против алергии

Мнениеот rabotnata pchela » 16 Мар 2017, 20:40

За алергиите странно да се използват различни неща и то най-вече природни, ако са билки или нещо подобно може да бъде страшно.
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Следваща

Назад към Домашен лекар

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта