Английски ли е наистина Карлинг - сайдер с череши

Любими рецепти, интересни вариации, модерни ястия, съвети при готвене

Английски ли е наистина Карлинг - сайдер с череши

Мнениеот Golfie » 06 Юли 2014, 18:50

От известно време следя рекламите на този сайдер с вкус на череши на име Карлинг, който се твърди, че е английски. Опитах го, евтин, което означава, че няма нищо общо със сайдера. Парфюмирана вода, силно газирана и с много захар.
Обръщам шишето и какво да видя - произведено в Англия, бутилирано в Чехия, внесено от Каменица.
Бутилирано в Чехия? Което означава, че от Англия са изпратили един камион сиропи, в Чехия са ни ги разредили до 100 тира с бутилки, а Каменица се мъчи да ни внуши, че това е английски продукт...Не се ли научихте какво е сайдер и че газирани парфюми като Карлинг и Съмърсби /ментето на Шуменско пиво/ нямат нищо общо с ферментиралия сок от ябълки.
Golfie
 
Мнения: 211
Регистриран на: 04 Ное 2011, 23:16

Re: Английски ли е наистина Карлинг - сайдер с череши

Мнениеот Viktor.Ivanov » 07 Юли 2014, 08:29

Живях няколко години в Англия, марката Карлинг ми беше известна, но те сайдер с череши тогава нямаха. Никак не се учудвам, разбрах, че струва около 1.40 в магазина. На тази цена какъв сайдер?
Viktor.Ivanov
 
Мнения: 220
Регистриран на: 09 Май 2014, 11:47

Re: Английски ли е наистина Карлинг - сайдер с череши

Мнениеот Sophia.G » 07 Юли 2014, 14:33

Но защо се учудвате, в Англия правят концентрата, в Чехия го разреждат и Каменица внася. Карлинг е наистина английски продукт, има го в сайта им. Но е с друга разфасовка - 500 милилитра.
Sophia.G
 
Мнения: 155
Регистриран на: 14 Апр 2014, 22:04

Re: Английски ли е наистина Карлинг - сайдер с череши

Мнениеот Sacrilege » 23 Май 2017, 10:18

Беше голяма глупост този Сайдер, гледам, че още го има по магазините, но няма вече реклама.
Sacrilege
 
Мнения: 17
Регистриран на: 25 Ное 2016, 11:20

Re: Английски ли е наистина Карлинг - сайдер с череши

Мнениеот Kaya » 23 Май 2017, 10:48

Sacrilege написа:Беше голяма глупост този Сайдер, гледам, че още го има по магазините, но няма вече реклама.

На мен всички сайдери не ми харесват. Сладко и едновремено с това, имат някакъв процент алкохол, не знам защо се пият. Пробвала съм всички видове, никой не ми харесва.
Ако си знаете цената, значи се е налагало да я казвате на някого.
Аватар
Kaya
 
Мнения: 2797
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:52

Re: Английски ли е наистина Карлинг - сайдер с череши

Мнениеот kalina_216 » 23 Май 2017, 13:55

Само рекламата му е такава, както и бирите, за които се говори, че били едно или друго производство. Всички ги правят на едно място и ги сипрат по различни бутилки, мен ако питате. И с тоя сайдер така, кой ще тръгне да внася сайдери от другия край на Европа и да го продава за 2 лева?
Аватар
kalina_216
 
Мнения: 292
Регистриран на: 23 Мар 2017, 12:24


Назад към Рецепти и полезни съвети

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта