Профилактичните прегледи помагат ли за превенция на сериозни заболявания?

Тук е мястото за вашия коментар за събитията от страната и чужбина!

Профилактичните прегледи помагат ли за превенция на сериозни заболявания?

Мнениеот zheleva212 » 07 Юли 2014, 13:29

Прочетох историята на една жена, която ме шокира и реших да се допитам до хората, които единствената им превенция срещу сериозни заболявания са профилактичните прегледи.

Ставаше въпрос за пороците, които ни убиват, най-често алкохол, цигари и .т.н., та жената разказваше, че никога не е пушила или пиела, но в крайна сметка се разболява болест, която повечето пушачи и алкохолици нямат.
По-тъжното и нещото, което наистина ме замисли беше изказването й, че няколко месеца преди да се разболее е ходила на профилактични прегледи и нищо не са установили, да не говорим за някакъв вид превенция, камо ли на сериозни заболявания :(

По себе си съдя, че повечето профилактични прегледи минават като отчетна дейност и нищо друго. Вие вярвате ли на резултатите от профилактичните прегледи и смятате ли, че те могат да бъдат някакъв вид превенция на сериозни заболявания? :?
zheleva212
 
Мнения: 383
Регистриран на: 20 Ное 2013, 16:51

Re: Профилактичните прегледи помагат ли за превенция на сериозни заболявания?

Мнениеот M.Tasheva » 07 Юли 2014, 13:35

От една страна е така, от друга - не. Не мога да кажа, че няма никакъв смисъл от профилактичните прегледи при мамолог или гинеколог, за пример. Вярно е, че има някои, които си гледат работата през пръсти, но това не бива да ни спира да си правим профилактични прегледи. Друг е въпросът, когато личната ми ми се опитва да ме лекува, а не разбира :evil:
M.Tasheva
 
Мнения: 393
Регистриран на: 21 Окт 2013, 13:55

Re: Профилактичните прегледи помагат ли за превенция на сериозни заболявания?

Мнениеот betina75 » 09 Юли 2014, 12:36

Каква превенция?След като вече изследвания на кръв се дават на 5 год,няма изследвания профилактични за черен дроб,бъбреци и т.н.Да ходим и да си видим кг ли само?Всичко е за лекарите-да могат да си пишат дейност и да си вземат парите!
betina75
 
Мнения: 1
Регистриран на: 09 Юли 2014, 12:32

Re: Профилактичните прегледи помагат ли за превенция на сериозни заболявания?

Мнениеот zheleva212 » 10 Юли 2014, 11:08

betina75 написа:Каква превенция?След като вече изследвания на кръв се дават на 5 год,няма изследвания профилактични за черен дроб,бъбреци и т.н.Да ходим и да си видим кг ли само?Всичко е за лекарите-да могат да си пишат дейност и да си вземат парите!

До колкото помня безплатния профилактичен преглед, който имаш веднъж годишно обхваща само кръвно изследване на холестерол и триглицериди, както и кардиограма, най-много и мерене на кръвно, но повечето българи (и аз се влизам в това число :oops: ) не само не знаят, че има такова нещо, но и да знаят, пак няма да отидат, а и да отидат, дали е достатъчно :?: ами май не, като се има предвид какви са бичовете за човешкото здраве в момента, то това не покрива и половината :(
zheleva212
 
Мнения: 383
Регистриран на: 20 Ное 2013, 16:51

Re: Профилактичните прегледи помагат ли за превенция на сериозни заболявания?

Мнениеот Krum » 22 Мар 2017, 11:01

Прегледите често са фективни, прегледа, който е профилактичния при ЛЛ е както казахте мерят кръвно, изследване за кръвна захар, тегло и височина, това е. Никой не те праща на някакви други изследвания.
Аватар
Krum
 
Мнения: 1386
Регистриран на: 21 Ное 2014, 14:30

Re: Профилактичните прегледи помагат ли за превенция на сериозни заболявания?

Мнениеот rabotnata pchela » 22 Мар 2017, 12:49

Прегледите са безсмислени, при децата е същото положението, родителите им следят за всяко нещо и треперят там, а се оказва много често, че лекарите не им се занимава казано накратко. Профилактичните прегледи са тегло и ръст, нищо особено и смислено.
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Профилактичните прегледи помагат ли за превенция на сериозни заболявания?

Мнениеот Monika_Spasova » 11 Юли 2017, 14:57

Те са толкова смешни тези профилактични прегледи.. човек дори да има сериозни оплаквания лекарите го пренебрегват това нещо, защото не им се занимава.
Аватар
Monika_Spasova
 
Мнения: 2097
Регистриран на: 07 Апр 2015, 11:32

Re: Профилактичните прегледи помагат ли за превенция на сериозни заболявания?

Мнениеот Pipilota » 12 Юли 2017, 13:47

Хора с проблеми не могат да диагностицират. На лекарите не им се занимава. Чакат да си вземат 3-та лева и да те отпратят.
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Профилактичните прегледи помагат ли за превенция на сериозни заболявания?

Мнениеот Stark » 21 Юли 2017, 11:59

Тези, които са като прегледи гинекологични, мамография, простаат, да отидеш профилактично на ехографиян а вътрешни органи - да. Но тези, които са при личния лекар са пълна боза. ;(
Аватар
Stark
 
Мнения: 260
Регистриран на: 14 Мар 2017, 12:00

Re: Профилактичните прегледи помагат ли за превенция на сериозни заболявания?

Мнениеот asdddwww » 25 Авг 2017, 09:45

Според мен могат да покажат понемалко ако иам някакви изменения в тялото, но трябва да се правят наистина редовно и да са възможно най-широкоспектърни. Ако примерно, имаме някакви хронични болежки, да речем в корема, един лекар вътрешни болести от време на време не пречи да бъде посетен, профилактично.
Аватар
asdddwww
 
Мнения: 324
Регистриран на: 22 Юли 2015, 10:29


Назад към Актуални теми и новини

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта