Ставали ли сте жертва на телефонен тормоз?

Споделете всичко, което ви вълнува – любопитни факти, мнения или размишления. Общи приказки по общи теми.

Ставали ли сте жертва на телефонен тормоз?

Мнениеот MGB » 10 Юли 2014, 14:34

Преди около година, възможно е и повече време е минало откриха нов фитнес център в града. Не зная как са ми намерили номера, но започнаха да ми звънят, да ме канят на безплатни тренировки и подобни, а на мен ми е последното ми желание е да ходя в този момент на фитнес.

Най-странното е, че ми казват, че са взели номера ми от мой приятел, но се съмнявам да ми е приятел, по-скоро някой, които са тормозили преди мен и си го връща :mrgreen: както и да е...

Не ми правеше кой знае какво впечатление, докато това не се превърна в чист телефонен тормоз. Започнаха да ми се обаждат в часове, които не бяха никак нормални - неделя в 8 сутринта или късно вечер, нещо такова :evil: :evil: :evil: :evil:

До сега не бях ставала жертва на телефонен тормоз, но в онзи момент наистина се почувствах точно така, като жертва и започнах да отлагам разговорите, казвах им да ми звъннат еди кога си и така всеки път, в един момент спряха, но бях стигнала до там, че като чуя телефона ми да звъни и настръхвах :(
Вие ставали ли сте жертва на такъв вид тормоз и как сте се справяли? :roll:
MGB
 
Мнения: 438
Регистриран на: 09 Апр 2014, 14:24

Re: Ставали ли сте жертва на телефонен тормоз?

Мнениеот николаев » 10 Юли 2014, 14:41

за съжаление и на мен се е случвало, в един момент се оказа, че Агенцията по вписвания (не зная дали е продала или дала доброволно, което се съмнявам) данните ми на Investors.bg, които ме тормозиха упорито, докато не се сетих просто да си блокирам обажданията от този номер, съветвам и ти да потърсиш тази опция в телефона си ;)
николаев
 
Мнения: 110
Регистриран на: 11 Мар 2014, 14:46

Re: Ставали ли сте жертва на телефонен тормоз?

Мнениеот LEILA » 22 Юли 2014, 10:46

Преди време една приятелка беше дала номера ми на една фирма за разносна търговия, при което месеци наред ме тормозиха със звънене, направо откачах, заплаших ги многократно, че ще ги дам под съд, ходих да офиса им разправях се с тях в крайна сметка спряха, едва ли ги е дострашало, но поне се отървах!
LEILA
 
Мнения: 160
Регистриран на: 10 Май 2014, 10:54

Re: Ставали ли сте жертва на телефонен тормоз?

Мнениеот LaCoquine » 29 Авг 2014, 16:42

Не зная как се сдобиват с номерата ви, аз никога съм нямала такива проблеми, рядко ми се обаждат някакви странници, които по грешка ме търсят, но никога и измамници... е, може би преди, когато някакви номера от Гърция и още няколко държави ми бяха звъннали по веднъж, когато не съм си чула телефона, от тогава - нищо.
LaCoquine
 
Мнения: 291
Регистриран на: 10 Юли 2014, 14:58

Re: Ставали ли сте жертва на телефонен тормоз?

Мнениеот Kaya » 14 Яну 2015, 11:05

Никога не ми се случвало да ме тормозят по такъв начин, за щастие.
Иначе сега ми се случва, вече от 2 години съм с нов номер, а постоянно търсят един Сашо, който продава резервни части за коли. Вече като ми звъни непознат номер и ми става смешно. хората не са виновни, но за щастие обаждания се разредиха, може би са си записали, че телефона е грешен. А нали знаете, когато звъните за нещо такова, разговора започва така
Аз: Ало?
- Добър ден!
Аз: Добър ден!
- обаждам се във връзка с ревервни части за уаз, търся еди какво си ...
Аз: Съжалявам, имате грешка!
- А така ли извинявай... :)

И другия вариант :
Ало? Сашо търся! Аз имате грешка! - абе как ще имам грешка, много странно, объркал съм номера ли?
Аз: Сигурно не сте, номера ми е нов, явно преди е бил на Сашо
- ааааааааааа.... добре добре, извинявай.. :lol: :lol: :lol:
Ако си знаете цената, значи се е налагало да я казвате на някого.
Аватар
Kaya
 
Мнения: 2797
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:52

Re: Ставали ли сте жертва на телефонен тормоз?

Мнениеот Rali_hr » 14 Яну 2015, 13:35

Кая, то и това си е тормоз, въпреки че хората в този случай не го правят нарочно. На мен не ми се е случвало да ме тормозят, спомням си, скоро че имаше някакъв такъв тормоз по телефона свързан с някакъв ваучер подарен от приятелка.
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Re: Ставали ли сте жертва на телефонен тормоз?

Мнениеот Snejna » 27 Яну 2015, 12:27

Да, случвало ми се е и беше наистина ужасно, звъняха ми постоянно! Накрая спрях да вдигам на непознати номера и се отказаха.
Аватар
Snejna
 
Мнения: 2566
Регистриран на: 19 Ное 2014, 16:41

Re: Ставали ли сте жертва на телефонен тормоз?

Мнениеот Kaya » 27 Окт 2015, 16:19

Snejna написа:Да, случвало ми се е и беше наистина ужасно, звъняха ми постоянно! Накрая спрях да вдигам на непознати номера и се отказаха.

Да, това е добра тактика, но за съжаление не мога да огранича обажданията от неопзнати, защото използвам номера и за работа. :) но е направо кошмар, вече близо година по-късно,моята история продължава. :lol:
Ако си знаете цената, значи се е налагало да я казвате на някого.
Аватар
Kaya
 
Мнения: 2797
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:52

Re: Ставали ли сте жертва на телефонен тормоз?

Мнениеот qwerryyy » 29 Окт 2015, 17:56

Добре че не ми се е случвало, сега ме тормозят о-скоро в интернет отколкото по телефона :)
Аватар
qwerryyy
 
Мнения: 1134
Регистриран на: 24 Фев 2015, 21:03

Re: Ставали ли сте жертва на телефонен тормоз?

Мнениеот exotic » 30 Окт 2015, 12:12

qwerryyy написа:Добре че не ми се е случвало, сега ме тормозят о-скоро в интернет отколкото по телефона :)

Защо, какво се случва, да не би да ти пишат натрапници?
exotic
 
Мнения: 360
Регистриран на: 15 Авг 2014, 13:29

Следваща

Назад към Общи приказки

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 12 госта