Какво правите храната, която не можете да оползотворите?

Любими рецепти, интересни вариации, модерни ястия, съвети при готвене

Какво правите храната, която не можете да оползотворите?

Мнениеот franky » 11 Юли 2014, 10:46

Снощи бяхме на гости в приятелско семейство и след вечеря помогнах за вдигането на трапезата, при което забелязах коша им за боклук, в който имаше огромно количество храна :shock: :shock:

По принцип не изхвърлям храна и ако сготвя повече си я оползотворявам сама докато не свърши (понеже мъжът ми не обича да яде едно нещо повече от два пъти) така де, аз глозгам до последно :oops: или ако крайно съм объркала дозировката и съм набаркотила голямо количество и знам, че няма да мога да го оползотворя сама, нося на родителите си, понеже живеят съвсем близо. :idea:

Много хора обаче виждам, че изхвърлят огромно количество храна, от което ме боли сърцето :? вие какво правите с храната, която не можете да оползотворите, било то сготвена вкъщи или поръчана в ресторант? :?
franky
 
Мнения: 395
Регистриран на: 14 Фев 2014, 13:04

Re: Какво правите храната, която не можете да оползотворите?

Мнениеот Ginger » 11 Юли 2014, 10:47

По тази причина вкъщи винаги дояждаме с филии с масло :D :D понеже и аз много мразя да ям едно и също нещо втори последователен път, затова готвя по две шепи и ако на някой не му достигне, вече казах изхода от ситуацията :mrgreen: :mrgreen:
Ginger
 
Мнения: 412
Регистриран на: 04 Фев 2014, 17:01

Re: Какво правите храната, която не можете да оползотворите?

Мнениеот Sophia.G » 24 Юли 2014, 14:25

Хвърлям я, нямам условия да съхранявам, а не мога да поема отговорността да я предлагам никому.
Sophia.G
 
Мнения: 155
Регистриран на: 14 Апр 2014, 22:04

Re: Какво правите храната, която не можете да оползотворите?

Мнениеот Andrey » 02 Дек 2014, 15:03

Събирам я и я нося на кучето на село, ако е останала от по-отдавна, а ако още като я направя ми се вижда в повече все я предлагам на някой, я на приятел, или си каня гости :D
Аватар
Andrey
 
Мнения: 1730
Регистриран на: 20 Ное 2014, 10:04

Re: Какво правите храната, която не можете да оползотворите?

Мнениеот Rali_hr » 10 Дек 2014, 13:20

Давам я на родителите ми, на приятели, на кучето :))) на който намеря, но не я хвърлям де ;0
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Re: Какво правите храната, която не можете да оползотворите?

Мнениеот Mr.Eko » 10 Дек 2014, 13:34

Хаха това с гостите е добра идея, :idea: но аз винаги си готвя колкото да я изям до ден най-много, а и често не ми стига, но по-добре така, отколкото да се налага да я хвърлям :idea: ;)
Mr.Eko
 
Мнения: 79
Регистриран на: 06 Ное 2013, 12:14

Re: Какво правите храната, която не можете да оползотворите?

Мнениеот Kaya » 10 Дек 2014, 14:03

Mr.Eko написа:Хаха това с гостите е добра идея, :idea: но аз винаги си готвя колкото да я изям до ден най-много, а и често не ми стига, но по-добре така, отколкото да се налага да я хвърлям :idea: ;)

Е, да лошо е да се хвърля храна, по-добре всичко да се изяжда. Аз също започнах напоследък да готвя по-малко, много често се случваше да остава храна, която после никой не иска да яде вкъщи, или е недостатъчна да се нахраним всички с нея.
Ако си знаете цената, значи се е налагало да я казвате на някого.
Аватар
Kaya
 
Мнения: 2797
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:52

Re: Какво правите храната, която не можете да оползотворите?

Мнениеот Burborino » 10 Дек 2014, 14:08

Разделям с брат ми и баба. А от сладкишите раздавам и на приятели... те винаги остават доволни от това :lol:
What's it got in its nasty little pocketses, eh, my precious?
Аватар
Burborino
 
Мнения: 301
Регистриран на: 26 Ное 2014, 18:52
Местоположение: middle-earth

Re: Какво правите храната, която не можете да оползотворите?

Мнениеот Mon_ton » 10 Дек 2014, 15:20

До скоро много често хвърлях храна, признавам си! Но започнах да готвя по-малко и си намерих една комшийка, която жената няма големи възможности, та ѝ нося и на нея :)))
Аватар
Mon_ton
 
Мнения: 2768
Регистриран на: 24 Ное 2014, 15:54

Re: Какво правите храната, която не можете да оползотворите?

Мнениеот rabotnata pchela » 17 Дек 2014, 11:43

Изпращам я на село за кучето или я изхвърлям, няма какво да ви лъжа. За щастие обаче се случва много рядко да хвърлям храна :)
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Следваща

Назад към Рецепти и полезни съвети

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта