Кой е най-глупавият въпрос, който са ви задавали за България?

Споделете всичко, което ви вълнува – любопитни факти, мнения или размишления. Общи приказки по общи теми.

Кой е най-глупавият въпрос, който са ви задавали за България?

Мнениеот PasDeDeux » 11 Юли 2014, 14:12

Преди време ми се налагаше да пътувам доста по стажове, трябваше да комуникирам с много и различни хора. Съответно в един момент винаги се стига до въпроса от къде съм, както и събеседника ми и съм попадала в доста тъпи ситуации...
например никой не можеше да предположи, че съм българка, защото съм била много бяла и доста глупави въпроси са ми минали през ушите, но исках да чуя и вашата класация за най-глупав въпрос, който са ви задавали за България.

Чувала съм гърци да питат къде се намира България :mrgreen: трагедия, но любимата ми история е с една холандка, която идва на обмен тук в България и си носеше тоалетна хартия, понеже й казали, че имало само външни тоалетни и не е сигурно, че в тях ще има хартия :lol: :lol: :lol: :lol: не зная дали първо да се смея като се сетя за историята или да плача...

Друг любим мой въпрос, един от най-глупавите или по-скоро констатация беше... "Ама вие наистина ли сте християни?" :mrgreen: :mrgreen:

.. и така ваш ред е... признайте си, кои бяха най-глупавите въпроси, които са ви задавали за България? :roll: :D
PasDeDeux
 
Мнения: 423
Регистриран на: 09 Окт 2013, 14:53

Re: Кой е най-глупавият въпрос, който са ви задавали за България?

Мнениеот annydance » 11 Юли 2014, 14:15

Е, няма а забравя, когато бях в Швейцария ме питаха дали тока в България бил по същия начин, дали сме имали, когато си поискаме и дали си го пускаме по този начин, както и те (с натискане на ключа на лампата, например) :D :D или неее... преди това имаше по-добър, един ден сме се събрали с едни американци и те кзват на едното момиче, добре де как ще имаш интернет и тя обяснява, че е нормално, всеки има интернет, а събеседника й отвръща, нали за да имаш интернет трябва да имаш ток, а вие в България нямате ток :o :shock: :shock: :shock: :shock:
annydance
 
Мнения: 445
Регистриран на: 06 Ное 2013, 14:13

Re: Кой е най-глупавият въпрос, който са ви задавали за България?

Мнениеот Ivaylo » 11 Юли 2014, 14:47

Много глупаво се бях усетил някога, когато преди 22 години, за първи път имах гости от Англия. Сядаме в една много скъпа пицария, аз беден студент, мишок от класа. За тях всичко е евтино, та дрънка.
И поръчваме пълнени с кашкавал гъби. Носи ги келнерката, младо момиче, а на втория път носи още чинии и приборите. В това време англичаните вече бяха изяли гъбите с ръце. Тя деликатно учудено запита:
- Не ви ли трябват вилиците и другите прибори?
- Че вие тук не ядете ли с ръце? - отговориха учудени те.
Аватар
Ivaylo
 
Мнения: 349
Регистриран на: 14 Мар 2011, 22:21
Местоположение: в нищото

Re: Кой е най-глупавият въпрос, който са ви задавали за България?

Мнениеот ivoblinc » 18 Юли 2014, 13:31

Преди години си пишехме с един кениец, който живееше в малко градче и наблизо в съседно по-голямо имаше интернет и той ме питаше и вие ли така бягате 20км до големия град, за да имате интернет и да си пишете? :shock: :shock: :mrgreen: аз през живота си не съм избягал 20 км взети заедно
ivoblinc
 
Мнения: 223
Регистриран на: 23 Окт 2013, 12:28

Re: Кой е най-глупавият въпрос, който са ви задавали за България?

Мнениеот Elica » 01 Дек 2014, 16:45

Разпитваха ме защо има толкова много дупки и т.н, защо изобщо изглежда толкова зле - бяхме пътували с един американец към северна България, тогава той стигна до извода - А, да, забравих, вие до скоро бяхте във война! :roll: :shock: :shock:
Аватар
Elica
 
Мнения: 1721
Регистриран на: 26 Ное 2014, 09:37

Re: Кой е най-глупавият въпрос, който са ви задавали за България?

Мнениеот Lollipop » 18 Дек 2014, 12:02

ivoblinc написа:Преди години си пишехме с един кениец, който живееше в малко градче и наблизо в съседно по-голямо имаше интернет и той ме питаше и вие ли така бягате 20км до големия град, за да имате интернет и да си пишете? :shock: :shock: :mrgreen: аз през живота си не съм избягал 20 км взети заедно

Ето защо кинийците бягат толкова бързо! :)) :lol:
Аватар
Lollipop
 
Мнения: 2728
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:55

Re: Кой е най-глупавият въпрос, който са ви задавали за България?

Мнениеот Burborino » 18 Дек 2014, 12:27

Не мога да се сетя нещо конкретно в момента. Но се сещам за нещо, което ми каза приятелка, която била на бригада в САЩ. Някакъв я опитал България до Мексико ли се намира :o :lol: :lol: :lol:
What's it got in its nasty little pocketses, eh, my precious?
Аватар
Burborino
 
Мнения: 301
Регистриран на: 26 Ное 2014, 18:52
Местоположение: middle-earth

Re: Кой е най-глупавият въпрос, който са ви задавали за България?

Мнениеот S_Milenska » 18 Дек 2014, 12:59

Burborino написа:Не мога да се сетя нещо конкретно в момента. Но се сещам за нещо, което ми каза приятелка, която била на бригада в САЩ. Някакъв я опитал България до Мексико ли се намира :o :lol: :lol: :lol:

Е ние не сме изобщо известна страна, на мен ми е чудно, когато започнат да се обиждат на това, че хората не знаели къде се намира България, ама сякаш сме минимум като Русия големи, че имаме претенции или сме някакъв световно известен център.. ;))) Смешна работа.
Аватар
S_Milenska
 
Мнения: 2136
Регистриран на: 18 Ное 2014, 13:46

Re: Кой е най-глупавият въпрос, който са ви задавали за България?

Мнениеот niya_mazova » 02 Сеп 2016, 16:43

Въпрос на обща култура, а не на известност или неизвестност. Аз как знам къде се намира Казахстан, например?
niya_mazova
 
Мнения: 443
Регистриран на: 01 Окт 2013, 16:58

Re: Кой е най-глупавият въпрос, който са ви задавали за България?

Мнениеот kunka.petrova » 04 Сеп 2016, 02:22

Мен в Италия през далечната 2007 година ме питаха виждала ли съм тенджера под налягане и дали имаме чаршафи.
kunka.petrova
 
Мнения: 1
Регистриран на: 04 Сеп 2016, 02:20

Следваща

Назад към Общи приказки

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта