Да станеш приемен родител – колко време би отнело?

Вашите права, социална политика и законодателство. Никой от нас не е безгласна буква.

Да станеш приемен родител – колко време би отнело?

Мнениеот annydance » 14 Юли 2014, 13:18

Много се надявам, че някой ще може да ми помогне с тази информация, тъй като нямаме много време!

Близък приятел на родителите ми почина след кратко боледуване, той беше вдовец, а има син на 17 години.
Сега детето е настанено в дом за деца лишени от родителски грижи, а е доста лабилно. Той е изключително близък и с майка ми, и с баща ми, затова искат да го вземат като приемни родители, тъй като се опасяват да не се повлияе от навиците на новите си приятели от дома, което е почти сигурно, само и само, за да се впише в средата им.

Затова ви питам - имате ли идея колко време би отнело да станеш приемен родител, за колко време ще могат родителите ми да вземат детето вкъщи, при положение, че той е голям и евентуално обучението за родителите ми би протекло в пъти по-бързо?

П.С. Родителите ми ще разговарят с директорката на дома, в който е настанено детето, но все пак се надявам да разбера от хора минали по този път!

Предварително ви благодаря!
annydance
 
Мнения: 445
Регистриран на: 06 Ное 2013, 14:13

Re: Да станеш приемен родител – колко време би отнело?

Мнениеот niya_mazova » 14 Юли 2014, 13:23

Силно се надявам да не те подведа, но всичко трае около 4 месеца до колкото си спомням, но разтакаването с документи няма да е малко, това си спомням от разговорите ни с приятели, не е много, но във вашия случай няма да е и малко това време!
Стискам палци и пиши, когато тръгнат да се случват нещата, да кажеш как върви.
niya_mazova
 
Мнения: 443
Регистриран на: 01 Окт 2013, 16:58

Re: Да станеш приемен родител – колко време би отнело?

Мнениеот Sophia.G » 14 Юли 2014, 16:20

Отнема наистина около 4 месеца и е доста сложен процес, предвид на това, че в момента това е основно препитание на хора от малцинствата. Много сериозен проблем, ако разчитаме на коректност от страна на родителите.
Sophia.G
 
Мнения: 155
Регистриран на: 14 Апр 2014, 22:04

Re: Да станеш приемен родител – колко време би отнело?

Мнениеот Lyomi » 15 Юли 2014, 14:44

Sophia.G написа:Отнема наистина около 4 месеца и е доста сложен процес, предвид на това, че в момента това е основно препитание на хора от малцинствата. Много сериозен проблем, ако разчитаме на коректност от страна на родителите.

Скоро разбрах за поредното дете взето за отглеждане от ромка от Варна, която не само се възползва от парите, които се дават за детето, но и след бедствието, дори покрив над главата не може да му осигури. На мен ми е чудно как въобще им дават деца на тези хора, при положение, че минават на оглед на жилището или всичко е на хартия?
Lyomi
 
Мнения: 296
Регистриран на: 28 Окт 2013, 16:03

Re: Да станеш приемен родител – колко време би отнело?

Мнениеот Kaya » 03 Дек 2014, 11:13

Какво се случи с вашия случай? Не знам защо в България когато искаш да направиш подобно добро, а и ще е добре за детето пак трябва да има някаква зверска бюрюкращина.. :?
Ако си знаете цената, значи се е налагало да я казвате на някого.
Аватар
Kaya
 
Мнения: 2797
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:52

Re: Да станеш приемен родител – колко време би отнело?

Мнениеот Snejna » 08 Дек 2014, 11:29

Защо и в такъв случай има такива сериозни пречки? Бюрокрацията в България е направо убийствена, трябва да се улесни вземането на деца, все едно има търгове, та се изчаква да се разбере кой е по-подходящ... :roll:
Аватар
Snejna
 
Мнения: 2566
Регистриран на: 19 Ное 2014, 16:41

Re: Да станеш приемен родител – колко време би отнело?

Мнениеот rabotnata pchela » 10 Дек 2014, 17:30

Имам познати, които искаха да си вземат така детенце, много сложна процедура, а после казват да насърчаваме хората, как да стане? :roll:
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Да станеш приемен родител – колко време би отнело?

Мнениеот Викинг » 31 Авг 2015, 00:46

Мой колега реши с жена си да станат приемни родители. Отне им около година, с всичката бюрокрация и проверки.
Аватар
Викинг
 
Мнения: 35
Регистриран на: 31 Авг 2015, 00:30

Re: Да станеш приемен родител – колко време би отнело?

Мнениеот Kaya » 31 Авг 2015, 12:57

Като станеш приемен родител, освен, че ти плащат за това, какво означава да си приемен родител? Във всеки един момент могат да вземат детето и да бъде осиновено, или като е в приемно семейство вече е там до навършване на 18г. или само за 1 година? :roll:
Ако си знаете цената, значи се е налагало да я казвате на някого.
Аватар
Kaya
 
Мнения: 2797
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:52

Re: Да станеш приемен родител – колко време би отнело?

Мнениеот Викинг » 01 Сеп 2015, 17:56

Kaya написа:Като станеш приемен родител, освен, че ти плащат за това, какво означава да си приемен родител? Във всеки един момент могат да вземат детето и да бъде осиновено, или като е в приемно семейство вече е там до навършване на 18г. или само за 1 година? :roll:

Предоставяш пълноценна семейна и възпитателна среда за едно лишено от такава дете. Кой нормален би го направил заради някакви си въшливи 300-400лв.?
Аватар
Викинг
 
Мнения: 35
Регистриран на: 31 Авг 2015, 00:30

Следваща

Назад към Социални дейности

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта