Сугестопедия – начин за изучаване на чужди езици – някой опитал?

Споделеното удоволствие - двойно удоволствие. Кулинарни постижения. шивашки талант, градинарски тайни и всичко, с което запълвате свободното си време.

Сугестопедия – начин за изучаване на чужди езици – някой опитал?

Мнениеот Мади Ранчева » 15 Юли 2014, 13:17

Преди време научих за този метод, който до колкото помня се прилага най-вече за изучаване на езици и като цяло в педагогиката.

За съжаление доста изостанах с ученето на английски, та се чудех дали сугестопедията може да ми помогне на стари години да науча чужд език. Надявам се тука да има хора, които са работили по метода на сугестопедията и ще могат да ме упътят дали това става за мен или по-скоро за племенниците ми, които са още малки.

Всъщност другото интересно е дали въобще сугестопедията е добър и напълно приложим метод за изучаване на чужд език :?
Мади Ранчева
 
Мнения: 240
Регистриран на: 21 Яну 2014, 12:37

Re: Сугестопедия – начин за изучаване на чужди езици – някой опитал?

Мнениеот MollyDolly » 15 Юли 2014, 13:29

Имах една приятелка, която се опита да преподава по този метод и не успя, каза, че времето не било достатъчно и т.н., но мисля, че тя не можеше да привикне към това. Другото, което ми стана по-интересно беше, че след 7-8 годишна възраст децата си губили способността си да възприемат по този начин, да не говорим за възрастен човек и малко били хората, които запазвали тези си способности.
MollyDolly
 
Мнения: 309
Регистриран на: 18 Окт 2013, 12:18

Re: Сугестопедия – начин за изучаване на чужди езици – някой опитал?

Мнениеот Yamira » 19 Юли 2014, 10:24

Според мен сугестопедията е педагогически подход, за да накараме децата ни да учат уж между другото. А истината е, че без зор няма успех!
Yamira
 
Мнения: 3
Регистриран на: 19 Юли 2014, 10:21

Re: Сугестопедия – начин за изучаване на чужди езици – някой опитал?

Мнениеот MerryPop » 21 Юли 2014, 15:17

Yamira написа:Според мен сугестопедията е педагогически подход, за да накараме децата ни да учат уж между другото. А истината е, че без зор няма успех!

До някъде е така, но не съм съгласна с последното изречение, често децата, когато не успеят да направят нещо или да го научат го отричат поради страха, че ще се провалят отново, точно това премахва сугестопедията и го прави по много по-интелигентен начин от колкото във всички други методики, всъщност съвсем уместно се в сугестопедията се използват педагогиката и психологията (това, което най-много куца на учителите) :(
MerryPop
 
Мнения: 271
Регистриран на: 04 Юни 2014, 12:20

Re: Сугестопедия – начин за изучаване на чужди езици – някой опитал?

Мнениеот Snejna » 05 Дек 2014, 14:49

MerryPop написа:
Yamira написа:Според мен сугестопедията е педагогически подход, за да накараме децата ни да учат уж между другото. А истината е, че без зор няма успех!

До някъде е така, но не съм съгласна с последното изречение, често децата, когато не успеят да направят нещо или да го научат го отричат поради страха, че ще се провалят отново, точно това премахва сугестопедията и го прави по много по-интелигентен начин от колкото във всички други методики, всъщност съвсем уместно се в сугестопедията се използват педагогиката и психологията (това, което най-много куца на учителите) :(

Така е, трябва да има постоянно мотивация, а тя се случва само с постигнати успехи и без да се филмираш :)
Аватар
Snejna
 
Мнения: 2566
Регистриран на: 19 Ное 2014, 16:41

Re: Сугестопедия – начин за изучаване на чужди езици – някой опитал?

Мнениеот YoLindi » 07 Май 2015, 12:56

Мечтата ми е един ден децата ми да учат изцяло по този метод, много се надявам, че до тогава ще стане наистина разпространен!
YoLindi
 
Мнения: 447
Регистриран на: 02 Окт 2013, 12:28

Re: Сугестопедия – начин за изучаване на чужди езици – някой опитал?

Мнениеот lini_leni » 10 Май 2015, 17:04

YoLindi написа:Мечтата ми е един ден децата ми да учат изцяло по този метод, много се надявам, че до тогава ще стане наистина разпространен!

Чух, че във варна имат проект за такова училище, поне това, което ми обясниха ще е адски яко, направо ми се доиска да се върна в онези години, но в училището по този проект, ще е адски готино! :)
lini_leni
 
Мнения: 491
Регистриран на: 27 Сеп 2013, 12:03

Re: Сугестопедия – начин за изучаване на чужди езици – някой опитал?

Мнениеот viviann » 01 Ное 2018, 14:48

В моя град чувам че в една школа предлагат обучение по английски чрез сугестопедия, но някак не вярвам че върши работа за по-сериозно и задълбочено изучаване. Вероятно за начално ниво е подходящо, и то за деца.
viviann
 
Мнения: 161
Регистриран на: 24 Окт 2018, 15:16


Назад към Хоби и развлечения

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 4 госта