Как да премахна ужасната миризма от обувките на мъжа ми?

Тайни семейни рецепти за здраве и красота - как да бъдем в полза на другите.

Как да премахна ужасната миризма от обувките на мъжа ми?

Мнениеот draga.mihova » 17 Юли 2014, 09:58

Да ви призная миризмата от обувките на мъжа ми ме е тормозила винаги. Не мога да му се сърдя, понеже прави всичко възможно, за да поддържа добра хигиена и постоянно използва пудри, спрейове и всякакви козметики, но по цял ден е в тези обувки и е неизбежна миризмата.

Чудех се дали има нещо, което да убива миризмата в обувките преди да се е появила или... не зная вече. Моля ви да ми помогнете в борбата с миризмата на обувки, понеже вече сме безсилни и двамата :( :( :(
draga.mihova
 
Мнения: 226
Регистриран на: 10 Дек 2013, 12:24

Re: Как да премахна ужасната миризма от обувките на мъжа ми?

Мнениеот maminka » 17 Юли 2014, 10:11

Чувала съм за содата, че има добро действие. Изсипваш сода в обувките и стоят така през нощта, на сутринта се изсипва ако ще ги обува, ако не само се подменя содата. Не мисля, че ще е лошо ако стои содата и през деня, докогато е с обувките, ако има възможност да я подменя и през деня ще е още по-добре. Другия вариант е да ги избърсвате с парцалче напоено със спирт или силна ракия, това тук го научих :idea:
maminka
 
Мнения: 383
Регистриран на: 17 Фев 2014, 15:14

Re: Как да премахна ужасната миризма от обувките на мъжа ми?

Мнениеот Pipilota » 20 Ное 2014, 09:45

Содата е много ефикасна,наистина. Най-вероятно миризмата идва от потенето на краката, може би ако си намерите стелки,които да обират влагате ще е добре.
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Как да премахна ужасната миризма от обувките на мъжа ми?

Мнениеот rabotnata pchela » 05 Дек 2014, 17:52

Може да си кисне краката във вода с ябълков оцет, най-вероятно има гъбички :)
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Как да премахна ужасната миризма от обувките на мъжа ми?

Мнениеот Kaya » 06 Яну 2015, 11:39

Моят мъж си прави големи системи, слага си попиващи стелки в обувките, ръси ги със сода за хляб, кисне си краката в оцет и си слага някаква пудра си е взел. :)
Ако си знаете цената, значи се е налагало да я казвате на някого.
Аватар
Kaya
 
Мнения: 2797
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:52

Re: Как да премахна ужасната миризма от обувките на мъжа ми?

Мнениеот Anka » 06 Яну 2015, 16:27

Kaya написа:Моят мъж си прави големи системи, слага си попиващи стелки в обувките, ръси ги със сода за хляб, кисне си краката в оцет и си слага някаква пудра си е взел. :)

То наистина големи процедури и има ли ефект? Аз май хванах някакви гъбички от едни гадни обувки...
Аватар
Anka
 
Мнения: 1415
Регистриран на: 25 Ное 2014, 13:25

Re: Как да премахна ужасната миризма от обувките на мъжа ми?

Мнениеот mix_twix » 06 Яну 2015, 18:01

Anka написа:
Kaya написа:Моят мъж си прави големи системи, слага си попиващи стелки в обувките, ръси ги със сода за хляб, кисне си краката в оцет и си слага някаква пудра си е взел. :)

То наистина големи процедури и има ли ефект? Аз май хванах някакви гъбички от едни гадни обувки...

Аз така се отървах от миризмата на краката.
Аватар
mix_twix
 
Мнения: 1181
Регистриран на: 18 Дек 2014, 10:56

Re: Как да премахна ужасната миризма от обувките на мъжа ми?

Мнениеот Kaya » 07 Яну 2015, 15:14

Anka написа:
Kaya написа:Моят мъж си прави големи системи, слага си попиващи стелки в обувките, ръси ги със сода за хляб, кисне си краката в оцет и си слага някаква пудра си е взел. :)

То наистина големи процедури и има ли ефект? Аз май хванах някакви гъбички от едни гадни обувки...

Все още продължава с процедурите, но краката му започнаха все по-малко да се потят, има напредък. ;)
Ако си знаете цената, значи се е налагало да я казвате на някого.
Аватар
Kaya
 
Мнения: 2797
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:52

Re: Как да премахна ужасната миризма от обувките на мъжа ми?

Мнениеот Malina » 21 Яну 2015, 16:35

ЧУвала съм, че сода за хляб ако слагаш ще обере миризмата, но трябва да си постоянна, нали знаеш за содата в хладилника, това е на същия принцип. :mrgreen:
Не искам просто да живея - искам първо да обичам, а между другото да живея!
Аватар
Malina
 
Мнения: 2309
Регистриран на: 02 Дек 2014, 10:33

Re: Как да премахна ужасната миризма от обувките на мъжа ми?

Мнениеот Slavena » 21 Яну 2015, 16:48

Содата наистина абсорбира миризмата, аз така се отървах от едни миришещи обувки, след всяко събуване слагах сода и ги обуваха на другия ден направо така ;)
Slavena
 
Мнения: 957
Регистриран на: 10 Дек 2014, 16:45

Следваща

Назад към Домашен лекар

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта