При какви обстоятелства са правили Нон-стрес-тест на плода?

Тук е мястото за въпроси, касаещи медицински и здравни теми, които споделяме помежду си.

При какви обстоятелства са правили Нон-стрес-тест на плода?

Мнениеот julianne » 17 Юли 2014, 14:38

Вчера бях на преглед и съм доста притеснена, не знам дали това не беше целта на гинеколожката или аз съм си такава, а жената само с вършеше работата, но ми е притеснено.

Така де, като забременях тогава разбрах, че съм имала високо кръвно, до тогава не знаеш това и ми беше спокойно. Още в началото на бременността обаче се оказа, че честото главоболие е било заради високото кръвно :( тогава се притесних, но с времето разбрах, че не е много страшно това.

Вчера гинеколожката след прегледа ми каза, че плода й се струва малък, като има наблюдения от предните месеци и в комбинация с високото кръвно ми каза, че след две - три седмици, ако е пак така иска да направи Нон-стрес-тест на плода :shock: изплаших се, защото не знаех до сега, нищо за Нон-стрес-тест на плода, а още повече се притесних, когато видях в какви случаи се прави този тест :(
Надявам се всичко да се развие както трябва, но ми интересно, при какви обстоятелства се прави Нон-стрес-тест на плода, какво се случи при вас? :?
julianne
 
Мнения: 404
Регистриран на: 27 Ное 2013, 14:50

Re: При какви обстоятелства са правили Нон-стрес-тест на плода?

Мнениеот Bambaa » 17 Юли 2014, 14:53

Най-важното е да не се плашиш, наистина някои гинеколози обичат да говорят повече неща от необходимото, но имай си едно наум!
Аватар
Bambaa
 
Мнения: 590
Регистриран на: 30 Апр 2014, 16:28

Re: При какви обстоятелства са правили Нон-стрес-тест на плода?

Мнениеот Rali_hr » 06 Апр 2015, 11:12

Не е толкова страшно, това е нещо, което понякога трябва да се направи. Но е по-добре да не те шашкат. :) Хубаво е човек да си намери добър гинеколог, при който се чувства спокоен и си говорите нормално и свободно, за да не рефлектира това в/у бебето чрез стреса! :) А за високото кръвно - че е до някаква степен опасно е така, но като цяло може да се регулира, а и има хапчета, които се пият, моя приятелка пиеше по близо 18 хапчета за кръвно дневно.
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Re: При какви обстоятелства са правили Нон-стрес-тест на плода?

Мнениеот Ginger » 16 Апр 2015, 16:50

Дано всичко е минало без притеснения и усложнения, виждам, че темичката не е нова, предполагам развоя на събитията е добър, пиши, за да ни успокоиш! :)
Ginger
 
Мнения: 412
Регистриран на: 04 Фев 2014, 17:01

Re: При какви обстоятелства са правили Нон-стрес-тест на плода?

Мнениеот julianne » 23 Апр 2015, 16:07

За щастие мина цялата ми бременност без притеснения, т.е. имах притеснения, но се оказаха неоснователни, сега чакам само да родя и да започне същинската част, която се надявам да бъде най-вече забавна :)
julianne
 
Мнения: 404
Регистриран на: 27 Ное 2013, 14:50


Назад към Общи здравни теми

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 5 госта