На какво се дължи бума на ин витро бебетата, според вас?

Тук е мястото за вашия коментар за събитията от страната и чужбина!

На какво се дължи бума на ин витро бебетата, според вас?

Мнениеот niya_mazova » 17 Юли 2014, 16:09

Колкото повече чета, все повече се плаша. Не искам да ставам като мамите с имплантирани бебета в утробата, а за съжаление четох интервю на лекар от ин витро клиника, който казваше, че през последните 6 години има някакъв бум на бебета заченати в епруветка :( :( :(

Много ми е тъжно да осъзнавам как едва ли не българския род се изхабява и затова не можем да имаме деца, това ли е причината, не зная, започвам да мисля все по-лошо неща. Според вас на какво е възможно да се дължи този бум на ин витро бебета? Храним се с токсични отпадъци, дишаме същото, къде е проблемът, за да могат все по-малко хора да имат деца?

От друга страна си мисля, че и ние - българите сме силно безотговорни към здравето си и това ни се отразява на репродуктивното такова, само че не го осъзнаваме или дори и да е така, е вече късно и се отправяме за помощ и утеха към ин витро клиниките?
Е какво е предположението ви за бума на ин витро бебета, появили се в последните години?
niya_mazova
 
Мнения: 443
Регистриран на: 01 Окт 2013, 16:58

Re: На какво се дължи бума на ин витро бебетата, според вас?

Мнениеот Ginger » 17 Юли 2014, 16:13

Убедена съм, че причината е комплексна, като включвам и това, че двойките вече се решават в една по-късна възраст да имат деца. Никой не можеш да виниш за решенията му, но хората докато са млади не се замислят за последствията, които в един момент променят живота им и го превръщат в борба за потомство...
Ginger
 
Мнения: 412
Регистриран на: 04 Фев 2014, 17:01

Re: На какво се дължи бума на ин витро бебетата, според вас?

Мнениеот Dominator » 18 Юли 2014, 11:25

Наистина нещата са комплексни, лоша храна, обездвижване, последствия от Чернобил, злоупотреба от страна на младите с алкохол и упойващи вещества, опити за зачеване след 35-тата годишнина заради граденето на кариера и така нататък и така нататък. Проблемите на българските семейства с невъзможността за създаване на поколение се дължи на постоянното излагане на всякакви вредни за здравето фактори, така че ин витро се явява единственият спасителен пояс за продължаване на рода.
Аватар
Dominator
 
Мнения: 49
Регистриран на: 15 Фев 2013, 14:15
Местоположение: Варна

Re: На какво се дължи бума на ин витро бебетата, според вас?

Мнениеот niya_mazova » 18 Юли 2014, 12:38

От една страна така е, но от друга - майките, докато искат си имат бебета и не могат да заченат, в следващия момент, когато това е факт се оплакват от стрии, болки в кръста, деформация на бюста и всички неразположения по време и след бременността, може да ставам и цинична, но на фона на толкова много изоставени деца и то само в нашата страна... просто не мога да повярвам.
Имам чувство, че това до голяма степен е мода, а не толкова желание да имаш свое собствено дете. Казвала съм го и преди в този форум, но не мога да приема с лека ръка броя на жените заченали ин витро, ако само половината бяха осиновили по едно детенце, нещата щяха да изглеждат по съвсем различен начин.
niya_mazova
 
Мнения: 443
Регистриран на: 01 Окт 2013, 16:58

Re: На какво се дължи бума на ин витро бебетата, според вас?

Мнениеот Rali_hr » 22 Яну 2015, 14:08

niya_mazova написа:От една страна така е, но от друга - майките, докато искат си имат бебета и не могат да заченат, в следващия момент, когато това е факт се оплакват от стрии, болки в кръста, деформация на бюста и всички неразположения по време и след бременността, може да ставам и цинична, но на фона на толкова много изоставени деца и то само в нашата страна... просто не мога да повярвам.
Имам чувство, че това до голяма степен е мода, а не толкова желание да имаш свое собствено дете. Казвала съм го и преди в този форум, но не мога да приема с лека ръка броя на жените заченали ин витро, ако само половината бяха осиновили по едно детенце, нещата щяха да изглеждат по съвсем различен начин.

Това пък ми се вижда абсурдно! О.О Никой не е виновен, че има деца по домовете и никой не трябва да бъде съден за това, че иска да има собствено дете! Вие имате ли осиновено дете, бихте ли си осиновили? Защо изобщо ще си раждате, като може да си осиновите 2-3 поне?! :shock:
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Re: На какво се дължи бума на ин витро бебетата, според вас?

Мнениеот Andrey » 22 Яну 2015, 14:48

Има бум така да се каже, защото до скоро нямаше как да се извършва тази процедура, а сега е все по-достъпна, вярно, че струва доста пари, но част се поема и от здравната каса, а и от друга страна, сумата не е чак непосилна за събиране за процедурите. Коментара за осиновяването изобщо няма да го коментирам..
Аватар
Andrey
 
Мнения: 1730
Регистриран на: 20 Ное 2014, 10:04

Re: На какво се дължи бума на ин витро бебетата, според вас?

Мнениеот Lili_pili » 22 Яну 2015, 18:15

Andrey написа:Има бум така да се каже, защото до скоро нямаше как да се извършва тази процедура, а сега е все по-достъпна, вярно, че струва доста пари, но част се поема и от здравната каса, а и от друга страна, сумата не е чак непосилна за събиране за процедурите. Коментара за осиновяването изобщо няма да го коментирам..

И според мен причината е тази, че е достъпно, всеки иска да усети своето дете, чудесно е да осиновиш, но ... ин витро шансът е по-голям :)
Когато едно нещо се случи един път, не е задължително да се повтори, но случи ли се два пъти, то със сигурност ще има и трети път.
Аватар
Lili_pili
 
Мнения: 923
Регистриран на: 09 Яну 2015, 09:56

Re: На какво се дължи бума на ин витро бебетата, според вас?

Мнениеот Anka » 23 Яну 2015, 14:22

Не виждам нищо лошо, дължи се на това, че сега, когато хората имат възможност да създадат собствени деца те го правят, преди не е било възможно и никой не е знаел за тези проблеми.
Аватар
Anka
 
Мнения: 1415
Регистриран на: 25 Ное 2014, 13:25

Re: На какво се дължи бума на ин витро бебетата, според вас?

Мнениеот Rali_hr » 24 Яну 2015, 13:23

Нека да има бебета, не виждам нищо лошо, а ин витро е супер шанс за хората с проблеми! :) Аз се радвам, че я има тази практика вече и все повече хора могат да се възползват от нея ;)
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Re: На какво се дължи бума на ин витро бебетата, според вас?

Мнениеот Kaya » 25 Яну 2015, 11:39

И аз смятам, че причината е в дадения шанс, лошо няма. Всеки първо прави опити за собствено дете, после прибягва до осиновяване.
Ако си знаете цената, значи се е налагало да я казвате на някого.
Аватар
Kaya
 
Мнения: 2797
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:52

Следваща

Назад към Актуални теми и новини

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 5 госта

cron