Мит ли е, че поглъщането на костилките от маслини е полезно?

Забавни моменти, необичайни, полезни и интересни факти,хитрини и въпроси, навиците при хранене, празници и традиции.

Мит ли е, че поглъщането на костилките от маслини е полезно?

Мнениеот Lyomi » 18 Юли 2014, 10:30

Когато бях малка летата ме пращаха на баба ми в село да ме гледа, обичайна практика за повечето семейства, май :mrgreen:
и ставаше въпрос, че имах често болки в корема, тогава баба ми казваше независимо дали закусваме, обядваме или вечеряме, да ям маслини (добре, че ги обичах), но и да им поглъщам костилките, защото били полезни за коремчето :shock:
и на мен винаги ми е била странна логиката, ама какво да правя - слушам и поглъщам костилки :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Наскоро се бях сетила за това и реших да проверя в нета, дали е мит, че поглъщането на костилки е полезно. Открих някакви статии, че било полезно и някакви интервюта на лекари, които казват, че било много вредно и е възможно да доведе до страшни последици. Имах късмет, че съм се отървала с гадното усещане, че ми засяда костилката в гърлото и остава там и нищо повече (фиу) :mrgreen:

Всъщност до колкото разбрах народната медицина лекува с костилки от маслини много неща, но не и погълнати цели. Има и много невярващи, затова исках да разбера, дали според повечето от вас поглъщането на костилките от маслини е по-скоро мит или го смятат за полезно? :?
Lyomi
 
Мнения: 296
Регистриран на: 28 Окт 2013, 16:03

Re: Мит ли е, че поглъщането на костилките от маслини е полезно?

Мнениеот penny » 18 Юли 2014, 10:37

абе откачена работа, не зная как на някой му е хрумвало такова нещо, като се има предвид, че по онова време са умирали хора от запушване на дебелото черво, благодарение на костилки, я от череши, я от нещо друго, но имам спомени, че и моята баба така ме е съветвала :D
penny
 
Мнения: 498
Регистриран на: 05 Дек 2013, 15:13

Re: Мит ли е, че поглъщането на костилките от маслини е полезно?

Мнениеот Sophia.G » 24 Юли 2014, 14:26

Най-добре да са стрити на прах, по никакъв начин да не се гълта цяла, че може да е много сериозна задача за лекаря да я извади.
Sophia.G
 
Мнения: 155
Регистриран на: 14 Апр 2014, 22:04

Re: Мит ли е, че поглъщането на костилките от маслини е полезно?

Мнениеот Mon_ton » 12 Яну 2015, 16:35

Това и аз съм го чувала, но никога не съм преглъщала костилки, за мен костилката не е за ядене! Единственото, чиято костилка знам да се преглъща без проблем е на динята. ;)
Аватар
Mon_ton
 
Мнения: 2768
Регистриран на: 24 Ное 2014, 15:54

Re: Мит ли е, че поглъщането на костилките от маслини е полезно?

Мнениеот Alexandrina » 12 Яну 2015, 17:11

и на динята не е полезно да се поглъща семката, въпреки че става лесно и понякога съвсем несъзнателно.
Alexandrina
 
Мнения: 153
Регистриран на: 17 Дек 2014, 14:27

Re: Мит ли е, че поглъщането на костилките от маслини е полезно?

Мнениеот Malina » 12 Яну 2015, 17:24

Alexandrina написа:и на динята не е полезно да се поглъща семката, въпреки че става лесно и понякога съвсем несъзнателно.

Защо? То май няма полезни семки! :roll:
Не искам просто да живея - искам първо да обичам, а между другото да живея!
Аватар
Malina
 
Мнения: 2309
Регистриран на: 02 Дек 2014, 10:33

Re: Мит ли е, че поглъщането на костилките от маслини е полезно?

Мнениеот Alexandrina » 13 Яну 2015, 12:47

Malina написа:
Alexandrina написа:и на динята не е полезно да се поглъща семката, въпреки че става лесно и понякога съвсем несъзнателно.

Защо? То май няма полезни семки! :roll:


Защото може да се получи запушване на червата, знам за такъв реален случай точно от динени семки.
Alexandrina
 
Мнения: 153
Регистриран на: 17 Дек 2014, 14:27

Re: Мит ли е, че поглъщането на костилките от маслини е полезно?

Мнениеот rabotnata pchela » 13 Яну 2015, 14:08

Ужас, а моето дете яде семките на дините, вече ще ги забраня! А мъжът ми без много да знае, ще бъде убеден, ако трябва и с бой! :shock:
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Мит ли е, че поглъщането на костилките от маслини е полезно?

Мнениеот Burborino » 13 Яну 2015, 14:17

Мит е според мен. няма логика поглъщането на костилки и семки да е полезно. Напротив... може да стане голяма беля :o
What's it got in its nasty little pocketses, eh, my precious?
Аватар
Burborino
 
Мнения: 301
Регистриран на: 26 Ное 2014, 18:52
Местоположение: middle-earth

Re: Мит ли е, че поглъщането на костилките от маслини е полезно?

Мнениеот Kremiliya » 13 Яну 2015, 15:01

Ако се случи инцидентно няма страшно, но ако си ядеш нарочно маслините с костилките как няма да се затормози стомаха!?
Аватар
Kremiliya
 
Мнения: 1865
Регистриран на: 20 Ное 2014, 11:14

Следваща

Назад към Гювеч

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта