Кои цветя къде да сложа вкъщи?

Полезни съвети и практични идеи за дома и градината

Кои цветя къде да сложа вкъщи?

Мнениеот dejavu » 18 Юли 2014, 11:19

Не зная дали съм споменавала тук какви проблеми имам с цветята. Много ми харесват, обичам да се грижа за тях, но понякога или се престаравам или съвсем изключвам за тях, и в двата случая изходът е фатален за цветята.

Разбрах, че някои растения не са подходящи за спалня, а свекито ми домъкна сума ти и саксии с най-различни цветя и се чудя кои цветя къде да разположа, така че да не ги уморя и същевременно да ми носят спокойствие и да не вредят, също така.

Нямам идея кои обичат на слънце и кои от тях се радват на сянка, затова съм започнала експеримент на терасата. Тези, на които не им е комфортно, те сами ще си кажат. Ама остава основния въпрос кои цветя къде да сложа през зимата :? а и сега, като зафучи някой вятър :?
Хайде, цветари и цветарки, впрягайте сили, че моите са на изчерпване, посъветвайте ме каквото се сетите относно цветята и местоположението им!
dejavu
 
Мнения: 413
Регистриран на: 09 Окт 2013, 14:06

Re: Кои цветя къде да сложа вкъщи?

Мнениеот Nightmare » 18 Юли 2014, 11:26

Оф, ами няма оправия с тея цветя и аз ги обичам и постоянно им търся места, единственото цвете при мен с постоянно местоположение е кактусът, който е до компютъра ми. Избрах да е с по-дълги бодли, по така ми казаха в магазина, ако че го купувам с цел - предпазване от електромагнитните лъчения е добре да е такъв. Иначе само за спалнята знам, че алое и ето такова е добре да си имаш, аз го имах преди да разбера, че е добре да е в спалнята и затова го запомних :mrgreen:

spatifilium-cvetq-podhodqshti-za-spalnqta.jpg
spatifilium-cvetq-podhodqshti-za-spalnqta.jpg (22.12 KiB) Прегледано 1620 пъти
Nightmare
 
Мнения: 494
Регистриран на: 11 Ное 2013, 15:00

Re: Кои цветя къде да сложа вкъщи?

Мнениеот sofi_black » 29 Юли 2014, 14:49

Добра съм в даването на съвети за уморяване на цветя - всички видове, е, добре де, само с кактусите по-трудно се справям :D
sofi_black
 
Мнения: 488
Регистриран на: 05 Ное 2013, 14:39

Re: Кои цветя къде да сложа вкъщи?

Мнениеот Elica » 19 Яну 2015, 18:07

Слагам си цветята там, където ми хареса и където смятам, че изглеждат добре ;))
Аватар
Elica
 
Мнения: 1721
Регистриран на: 26 Ное 2014, 09:37

Re: Кои цветя къде да сложа вкъщи?

Мнениеот Kaya » 20 Яну 2015, 11:07

Elica написа:Слагам си цветята там, където ми хареса и където смятам, че изглеждат добре ;))

И аз съм на този принцип, изобщо не мисля, че има значение къде трябва да ми се сложи цветето. :)
Ако си знаете цената, значи се е налагало да я казвате на някого.
Аватар
Kaya
 
Мнения: 2797
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:52

Re: Кои цветя къде да сложа вкъщи?

Мнениеот Elica » 21 Яну 2016, 16:26

Kaya написа:
Elica написа:Слагам си цветята там, където ми хареса и където смятам, че изглеждат добре ;))

И аз съм на този принцип, изобщо не мисля, че има значение къде трябва да ми се сложи цветето. :)

Да, те си показват дали се чувстват добре,а ко започнат да заленяват или подобрни ги местя и им търся най-подходящото място. :)
Аватар
Elica
 
Мнения: 1721
Регистриран на: 26 Ное 2014, 09:37

Re: Кои цветя къде да сложа вкъщи?

Мнениеот Bambaa » 21 Яну 2016, 17:59

Elica написа:
Kaya написа:
Elica написа:Слагам си цветята там, където ми хареса и където смятам, че изглеждат добре ;))

И аз съм на този принцип, изобщо не мисля, че има значение къде трябва да ми се сложи цветето. :)

Да, те си показват дали се чувстват добре,а ко започнат да заленяват или подобрни ги местя и им търся най-подходящото място. :)

Но по-чувствителните от подобно търсене на място умират, затова на някои пише, че е добре да не се сменят често местата
Аватар
Bambaa
 
Мнения: 590
Регистриран на: 30 Апр 2014, 16:28

Re: Кои цветя къде да сложа вкъщи?

Мнениеот pravilno » 10 Фев 2016, 15:21

Където спи човек не е полезно да има много цветя, най-много едно. Изсмуква кислорода през нощта.
pravilno
 
Мнения: 508
Регистриран на: 18 Яну 2016, 16:46

Re: Кои цветя къде да сложа вкъщи?

Мнениеот Fute » 17 Фев 2016, 14:49

Панелните апартаменти са мор за цветята, най-добре на терасата, особено ако зимата е мека.
Fute
 
Мнения: 104
Регистриран на: 09 Юли 2012, 19:53

Re: Кои цветя къде да сложа вкъщи?

Мнениеот klara » 17 Фев 2016, 15:13

Fute написа:Панелните апартаменти са мор за цветята, най-добре на терасата, особено ако зимата е мека.

Чак пък мор, виреят си, защо? :mrgreen:
klara
 
Мнения: 530
Регистриран на: 18 Яну 2016, 16:51

Следваща

Назад към За дома – съвети и идеи

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта

cron