Магнезий – кога и защо да приемам?

Витамини и минерали, диетични и други храни - всичко, което допринася за добрия външен вид и перфектно здраве.

Магнезий – кога и защо да приемам?

Мнениеот annydance » 18 Юли 2014, 15:57

Скоро се видях с приятелка, която най-накрая се завърна в България за малко. Стана въпрос за това, с което се занимаваме и ми препоръча преди спектакъл, още при самата му подготовка да започвам да приемам магнезий.
Като се прибрах вкъщи се сетих това, което ми каза, отворих интернет прочетох, че подпомага физическата и психическа дейност, но се сетих, че друга приятелка ми е споменавала, че когато я боли корем (безпричинно - по нейните думи) си купувала също магнезий.

Заинтригува ме това, в какви случаи се приема, дали не може да се предозира с него, както и на какво друго влияе, освен психическата и физическа дейност? Понеже порових из онлайн аптеките и видях, че се предлага в комбинация с различи витамини и се сетих, че някои витамини се усвояват по-добре, когато са в комбинация, дали и при магнезия е така?
Дайте ми повече информация за магнезия, макар и с малко информация, която имам за него мисля, че ще ми бъде от полза!
annydance
 
Мнения: 445
Регистриран на: 06 Ное 2013, 14:13

Re: Магнезий – кога и защо да приемам?

Мнениеот zheleva212 » 18 Юли 2014, 16:12

Ами тук е добре обяснено за магнезия, но не пише дали може в един момент се получи хипервитаминоза... предполагам, но не твърдя, иначе аз съм пила едно време, когато бях студентка и помня ми действаше добре ;) консултирай се поне с фармацевта ;)
zheleva212
 
Мнения: 383
Регистриран на: 20 Ное 2013, 16:51

Re: Магнезий – кога и защо да приемам?

Мнениеот FramarLekari » 07 Авг 2014, 17:03

Здравейте, annydance!

Магнезият оказва много и разнообразни ефекти в организма, като влияние върху нервни и мускулни функции, активиране на ензими, сърдечно-съдови ефекти, поддържане на енергийния метаболизъм, абсорбиране на минерали, влияние върху психичния статус, спомагане за здравето на костите и др. Той участва в превенцията и / или лечението на значими заболявания и медицински състояния.

Магнезият може да постъпи в организма както от храната, така и чрез хранителни добавки. Необходимата дневна доза магнезий се определя от пола и възрастта на конкретния индивид.

Подробна информация за лечебните ефекти на магнезия може да прочетете тук:
Лечебно действие на магнезия

Поздрави,
Фрамар
Специалистите на www.framar.bg предоставят консултация, която не може да замени преглед при квалифициран и правоспособен лекар.
FramarLekari
 
Мнения: 1987
Регистриран на: 29 Мар 2011, 19:23
Местоположение: България

Re: Магнезий – кога и защо да приемам?

Мнениеот ivoblinc » 23 Сеп 2014, 15:26

До колкото разбрах от друг потребител във форума, апетита към сладко може да се намали пак с прием на магнезий, вярно ли е? :?
ivoblinc
 
Мнения: 223
Регистриран на: 23 Окт 2013, 12:28

Re: Магнезий – кога и защо да приемам?

Мнениеот yonko » 23 Сеп 2014, 22:59

За намаляване апетита към сладко обърнете внимание на хрома.

Няма как да се получи хипервитаминоза, порази простата причина, че магнезият не е витамин :) Извън буквалистиката, просто спазвайте предписаните дози.

Ако търсите релаксиращ ефект по-добре го приемайте вечер.
За по-добър ефект и за да сте сигурни, че магнезият ще се усвои правилно е може да го съчетаете с приема на съответната тъканна сол.

Не приемайте калций едновременно с магнезия. Оптималният вариант е: сутрин - калций, вечер магнезий.
Написаното по-горе е мое лично мнение и не е основание за предприемане или прекратяване на каквото и да е лечение.
Отговорността за здравето Ви и здравето на близките Ви е Ваша и на лекуващия Ви лекар.
yonko
 
Мнения: 56
Регистриран на: 29 Авг 2014, 15:22

Re: Магнезий – кога и защо да приемам?

Мнениеот Andrey » 27 Ное 2014, 11:57

Този магнезий ще излезе някаква чудотворна съставка ;)
Аватар
Andrey
 
Мнения: 1730
Регистриран на: 20 Ное 2014, 10:04

Re: Магнезий – кога и защо да приемам?

Мнениеот magda » 28 Апр 2015, 16:41

А на коя фирма ще ми препоръчате да си купя магнезий, до сега не съм ползвала подобни неща, но усещам, че това ми липсва, поне симптомите ми не съответстват на нищо друго, а и този ужасен глад за сладко, направо се побърквам! :oops: Харесах си този, който се води натурален морски и този, понеже не ям месо от известно време и предполагам по някое време ще ми залипсват някои витамини от групата Б :roll:
magda
 
Мнения: 285
Регистриран на: 30 Юни 2014, 13:07

Re: Магнезий – кога и защо да приемам?

Мнениеот FramarLekari » 29 Апр 2015, 14:47

magda написа:А на коя фирма ще ми препоръчате да си купя магнезий, до сега не съм ползвала подобни неща, но усещам, че това ми липсва, поне симптомите ми не съответстват на нищо друго, а и този ужасен глад за сладко, направо се побърквам! :oops: Харесах си този, който се води натурален морски и този, понеже не ям месо от известно време и предполагам по някое време ще ми залипсват някои витамини от групата Б :roll:


Здравейте, magda!

Въпрос на личен избор е кой препарат с магнезий ще изберете да закупите. Тук може да видите всички продукти с активна съставка магнезий: Продукти с активна съставка A12CC (Магнезий)

С уважение,
Фрамар
Специалистите на www.framar.bg предоставят консултация, която не може да замени преглед при квалифициран и правоспособен лекар.
FramarLekari
 
Мнения: 1987
Регистриран на: 29 Мар 2011, 19:23
Местоположение: България

Re: Магнезий – кога и защо да приемам?

Мнениеот _Лилия_ » 01 Ное 2018, 12:17

Много ми помагаше да се мажа с магнезиево олио. Наложи се покрай една мускулна треска, от която не можех да стана на другия ден. През кожата действа най-добре и бързо.
_Лилия_
 
Мнения: 187
Регистриран на: 26 Окт 2018, 08:57


Назад към Хранителни добавки и биопродукти

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта