Как да спя по-малко? Имали ли сте проблеми с прекаляването със съня?

Тук е мястото за въпроси, касаещи медицински и здравни теми, които споделяме помежду си.

Как да спя по-малко? Имали ли сте проблеми с прекаляването със съня?

Мнениеот magda » 21 Юли 2014, 11:42

Напоследък имам повече свободно време, сутрин не се налага да ставам и да бързам за някъде, насрочвам си ангажиментите, както на мен ми е удобно. Но това започва да се превръща в проблем, понеже през останалото време спя поне по 12 - 13, понякога и 14 часа. Зная, че не е редно и прекаляването със съня, както недоспиването, но просто не мога да си наложа да стана, докато си го помисля и очите ми пак са се затворили и съм заспала. :oops:

Дали, според вас, има някакви начини да научиш тялото си да има по-малко нужда от сън и да спя по по-малко? Всъщност знаех, че е вредно прекаляването със съня, но какви проблеми може да ми навлече, има ли някой идеи и подобни проблеми със съня... хората обикновено не могат да спят, а аз не мога да се събудя :(
magda
 
Мнения: 285
Регистриран на: 30 Юни 2014, 13:07

Re: Как да спя по-малко? Имали ли сте проблеми с прекаляването със съня?

Мнениеот mangusta » 21 Юли 2014, 11:46

Ако си бременна, това 100% се дължи на бременността, иначе си помисли дали не пиеш някакви таблетки, които да имат такова действие, а някой хора просто са си мързеливи :lol: :lol: и аз имам една такава приятелка :lol: :lol: ако пък те тревожи сериозно тази сънливост отиди при личната ;) особено ако преди това си спяла нормален брой часове, възможно е да е натрупана умора, но може и да е нещо друго.
mangusta
 
Мнения: 415
Регистриран на: 31 Яну 2014, 15:23

Re: Как да спя по-малко? Имали ли сте проблеми с прекаляването със съня?

Мнениеот Mr.Eko » 23 Юли 2014, 10:59

Ами, обикновено се казва воля, такава преборваща мързела, не мога да проумея, че някои хора просто не могат да спят малко, при положение, че в даден момент това в било ежедневие - ставане рано за работа или училище, без значение :x
Mr.Eko
 
Мнения: 79
Регистриран на: 06 Ное 2013, 12:14

Re: Как да спя по-малко? Имали ли сте проблеми с прекаляването със съня?

Мнениеот Pipilota » 15 Ное 2014, 12:01

Навиците така се променят, а и е вечер кога си лягате, ако лягате късно,а часовете сън са подобни на тези,когато сте лягали рано значение няма :) А и някои хора просто обичат да спят повече, аз също обичам да спя, но не до късно сутрин,а от рано вечер, в 22ч. най-късно съм в леглото,а моят мъж си ляга в 2ч. и става в 7ч. ежедневно,за мен това е непосилно.
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Как да спя по-малко? Имали ли сте проблеми с прекаляването със съня?

Мнениеот Elica » 02 Апр 2015, 16:30

И аз се чудя как мога да спя по-малко, обожавам ад спя и усещам как сън от порядъка на 8 часа ми е малко! По-скоро, не че не ми стига, но това събуждане с алармата ме съсипва и ми се спи през целия ден. :(
Аватар
Elica
 
Мнения: 1721
Регистриран на: 26 Ное 2014, 09:37

Re: Как да спя по-малко? Имали ли сте проблеми с прекаляването със съня?

Мнениеот Rali_hr » 02 Апр 2015, 16:59

Elica написа:И аз се чудя как мога да спя по-малко, обожавам ад спя и усещам как сън от порядъка на 8 часа ми е малко! По-скоро, не че не ми стига, но това събуждане с алармата ме съсипва и ми се спи през целия ден. :(

Може би защото алармата сама по себе си те изнервя, направи я малко по-късно от часа, в който би станала сама ;)
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Re: Как да спя по-малко? Имали ли сте проблеми с прекаляването със съня?

Мнениеот Lisica » 02 Апр 2015, 17:15

Е какво ти пука, не мисля, че е вредно да си поспиваш повече, какво ли пък толкова може да ти навреди :)) Спи си и това е, особено ако я имаш тази възможност ;)
Аватар
Lisica
 
Мнения: 1044
Регистриран на: 25 Мар 2015, 09:55

Re: Как да спя по-малко? Имали ли сте проблеми с прекаляването със съня?

Мнениеот dinkog » 03 Апр 2015, 10:51

Аз съм забелязал, че и с аларам и без аларма се събуждам по едно и също време, горе долу, с тази разлика, че ако не ми е звъннал телефона се събуждам много по-свеж и отпочинал.... Но в работните седмици няма как да се оставим да спим без аларма.
Аватар
dinkog
 
Мнения: 611
Регистриран на: 21 Мар 2015, 11:37

Re: Как да спя по-малко? Имали ли сте проблеми с прекаляването със съня?

Мнениеот Neven498 » 03 Апр 2015, 17:39

Такова нещо като прекомерен сън, не мисля, че има. Щом ти се спи, значи организма ти го изисква. Може да компенсира за време, в което е будувал. ;)
Аватар
Neven498
 
Мнения: 528
Регистриран на: 30 Мар 2015, 16:07

Re: Как да спя по-малко? Имали ли сте проблеми с прекаляването със съня?

Мнениеот Pipilota » 04 Апр 2015, 08:47

Neven498 написа:Такова нещо като прекомерен сън, не мисля, че има. Щом ти се спи, значи организма ти го изисква. Може да компенсира за време, в което е будувал. ;)

Абе някои не го компенсираме, а все ни се спи. През седмицата ставам в 6ч. и нямаш идея колко ми се спи през целия ден, а и не е като да си лягам късно - лягам си към 22ч. най-късно, което са си нормални 8ч. сън, но чувствам, че не ми е стигнало. :(
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Следваща

Назад към Общи здравни теми

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта