Динята като козметика, знаете ли как се използва?

Разкрасителни процедури и хитрините на женската красота

Динята като козметика, знаете ли как се използва?

Мнениеот YoLindi » 21 Юли 2014, 14:46

Една приятелка преди време ми казваше, че нейната козметичка я посъветвала да си прави маски с диня през лятото и всъщност динята е доста добра козметика спрямо всички продаващи се в лъскави опаковаки. Звучи доста примамливо, ама като сме и двете такива, че не помним... :oops: :oops:

Т.е. аз от преди това си правих една тонизираща маска с диня, която не разбрах дали имаше ефект, понеже все не ми стигаше времето да я правя повече от веднъж в месеца, въпреки че веднага след направата кожата ми ставаше много свежа и гладка :) състоеше се от 1 с.л. сок от диня, 1 жълтък, 1/2 с.л. кис. мляко, 1 ч.л. зехтин, 1/2 ч.л. мед и щипка сол, стоиш с нея половин час ;)

Надявам се да съм от полза, но съм в очакване и за други приложения на динята като козметика :) все пак още сме в сезона на дините :D
YoLindi
 
Мнения: 447
Регистриран на: 02 Окт 2013, 12:28

Re: Динята като козметика, знаете ли как се използва?

Мнениеот Loreyn » 21 Юли 2014, 14:48

Помня, че когато бях малка, майка ми правеше една маска от изсушени семки от диня, които ми помагаха за луничките, смесени с магданоз, ако не се лъжа, беше доста странна комбинация, но наистина помагаше :idea:
Loreyn
 
Мнения: 212
Регистриран на: 07 Ное 2013, 14:35

Re: Динята като козметика, знаете ли как се използва?

Мнениеот dejavu » 01 Авг 2014, 12:13

Равни части мед и диня - иде ти да го изядеш, но преди това трябва да изчакаш 15-20 мин. докато подейства :lol: :lol: :lol: :lol:
dejavu
 
Мнения: 413
Регистриран на: 09 Окт 2013, 14:06

Re: Динята като козметика, знаете ли как се използва?

Мнениеот Sophia.G » 01 Авг 2014, 14:21

Кори от диня върху лицето, освежава и ободрява. После даже не е нужно и да се миете, но се пазете от мухи и комари :)
Sophia.G
 
Мнения: 155
Регистриран на: 14 Апр 2014, 22:04

Re: Динята като козметика, знаете ли как се използва?

Мнениеот zagrijena » 06 Апр 2016, 15:52

Моята козметичка ми е казвала, че динята е много ефективна за почистване и свиване на порите, както и за изглаждане на бръчките, даже и смесен сок от диня с кисело мляко помага при слънчево изгаряне :grin: .
zagrijena
 
Мнения: 486
Регистриран на: 18 Яну 2016, 16:11

Re: Динята като козметика, знаете ли как се използва?

Мнениеот kalinka-kuku » 06 Апр 2016, 16:20

zagrijena написа:Моята козметичка ми е казвала, че динята е много ефективна за почистване и свиване на порите, както и за изглаждане на бръчките, даже и смесен сок от диня с кисело мляко помага при слънчево изгаряне :grin: .

А как се използва за свиването на порите и изглаждането на бръчките? Каква е рецептата?
Аватар
kalinka-kuku
 
Мнения: 1189
Регистриран на: 20 Мар 2015, 15:25

Re: Динята като козметика, знаете ли как се използва?

Мнениеот zagrijena » 07 Апр 2016, 09:49

marsu написа:
zagrijena написа:Моята козметичка ми е казвала, че динята е много ефективна за почистване и свиване на порите, както и за изглаждане на бръчките, даже и смесен сок от диня с кисело мляко помага при слънчево изгаряне :grin: .

А как се използва за свиването на порите и изглаждането на бръчките? Каква е рецептата?


За свиването на порите може да се направи кубче лед от динен сок, ако сложите и мента, още по-добре. И търкате по лицето, докато се стопи кубчето. А за изглаждането на бръчките смесвам равни количества пюре от диня и пюре от авокадо и намазвам лицето. Стоя 20 минути и изплаквам с хладка вода.
zagrijena
 
Мнения: 486
Регистриран на: 18 Яну 2016, 16:11


Назад към Козметика и грим

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта

cron