Съществува ли рецепта за гювечета или всички импровизираме?

Любими рецепти, интересни вариации, модерни ястия, съвети при готвене

Re: Съществува ли рецепта за гювечета или всички импровизираме?

Мнениеот rabotnata pchela » 13 Апр 2017, 15:51

Anka написа:Импровизациите в гювече са най-готини. :mrgreen: Аз си направих преди няколко дни с кашкавал, сирене, яйце, чушка, домати и луканка. :) много вкусни станаха!

Ето нещо такова и аз искам да си хапна, но никой у нас не ме подкрепя за такава манджа... или със суджук! Не ги знам какви са такива моите, но туй май няма да го ядат.
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Съществува ли рецепта за гювечета или всички импровизираме?

Мнениеот Monika_Spasova » 14 Апр 2017, 12:17

rabotnata pchela написа:
Anka написа:Импровизациите в гювече са най-готини. :mrgreen: Аз си направих преди няколко дни с кашкавал, сирене, яйце, чушка, домати и луканка. :) много вкусни станаха!

Ето нещо такова и аз искам да си хапна, но никой у нас не ме подкрепя за такава манджа... или със суджук! Не ги знам какви са такива моите, но туй май няма да го ядат.

ЮСупер си го измислила! На мен това си ми прилича на гювече по тракийски май беше! :)) То с тези имена, тракийско, шопско сирене, иди го разбери. мисля, че тракийското беше с месо - суджук или луканка. :roll:
Аватар
Monika_Spasova
 
Мнения: 2097
Регистриран на: 07 Апр 2015, 11:32

Re: Съществува ли рецепта за гювечета или всички импровизираме?

Мнениеот skyfly » 26 Яну 2018, 11:58

Аз винаги импровизирам, даже снощи готвих гювечета. Имах малко суджук останал. Сложих няколко резена домати, няколко розички карфиол, суджука, парченца сирене, малко кашкавал, запекох за 30 минути и чукнах по едно яйце. Облизахме си пръстите. :mrgreen:
Аватар
skyfly
 
Мнения: 384
Регистриран на: 30 Мар 2017, 12:34

Re: Съществува ли рецепта за гювечета или всички импровизираме?

Мнениеот Rali_hr » 12 Апр 2018, 16:21

Много обичам гювечета, а от кога не съм готвила, може би скоро трябва да направя!
Обичам ги с някаква наденица по-пикантна, малко кашкавал, сирене, чушка и домат, накрая задължително яйце.
Друг вариант, традиционен в моето семейство е картофи, моркови, повече лук, месо запича се и накрая отново се чукват яйцата.
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Предишна

Назад към Рецепти и полезни съвети

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта