Диети и режими на хранене

Хранителни режими за регулиране на тегло, видове диети, хранене при заболявания

Диети и режими на хранене

Мнениеот Вассилена » 25 Юли 2014, 11:20

Здравейте, реших да споделя с вас за своята борба с килограмите.
Никога не съм била много слаба, в пубертета си тежах около 60 кг и в зависимост от сезона качвах или свалях 2-3 кг. Преди 2 години правих безвъглехидратен режим на хранене, т. е. не изключих въглехидратите напълно от менюто, но го сведох до минимум. И така закусвах овесени ядки с обезмаслено кисело мляко, пиех много вода и зелен чай. През останалата чат от деня ядях немазно месо, предимно птиче, обезмаслена извара и много зеленчуци. Хляб, тестени и сладки изделия, както и газирано, също изключих. Не обичам да спортувам, а и не ям много плодове, затова тези неща не присъстваха в ежедневието ми. С този план, който сама си направих, за 3 месеца свалих 10 кг. Миналата година забременях и качих 30 кг, до момента съм свалила 17-18, но сега искам да сваля още. Засега съм ограничила всички тестени изделия, сладки неща и газираното. Картофи и ориз си позволявам веднъж седмично, както и други варива. Наблягам на салати и диня. Една седмица спазвах диетата на баба Ванга. И сега чакам пак да се стопя...
Ако и вие сте се борили с излишните килограми, моля да споделите идеи, диети, планове и изобщо всичко полезно, за което се сещате. :) Ще се радвам да обменим опит. :)
Вассилена
 
Мнения: 4
Регистриран на: 10 Май 2014, 13:22

Re: Диети и режими на хранене

Мнениеот LEILA » 25 Юли 2014, 11:36

Мила, ако с това до някъде мога да те успокоя - бременна съм с близнаци, до месец и половина трябва да родя - огромна съм :!: :lol: ама какво да правиш и аз го мисля много как ще свалям тези килограми и гледам да не си набелязвам строги режими.
Не зная дали кърмиш, но не е добре да се ограничаваш ако е така, предполагам си знаеш ;) защо не опиташ с този безвъглехидратния режим на хранене, щом ти е помогнал преди, предполагам това може да се случи и сега.

Да ти каза честно преди време като качвах килограми и аз като теб спирах да ям хляб, но за ориз и картофи не съм се ограничавала, спирах сладкото и газираното и си свалях бързо и без проблем. Както при теб и аз нямах много за сваляне по 2-3 килограма според сезона е варирало теглото ми, но сега ме е страх, не зная от къде да започна и с интерес ще следя да видя кой какво ще препоръча! :)
LEILA
 
Мнения: 160
Регистриран на: 10 Май 2014, 10:54

Re: Диети и режими на хранене

Мнениеот Вассилена » 25 Юли 2014, 11:52

Оххх аз и с едно се търкалях, ама то се роди 3920 гр, а я даваха до 3750 е, надмина себе си... Не кърмя, тя изобщо не ме сука и си изцеждах с помпа, така ядеше, но кърмата ми намаля и спря до 40 ѝ ден. Сега е на 6 месеца и яде и други неща освен адаптираното мляко.
За въглехидратите сега ми е малко по-трудно да ги огранича, затова им намалям постепенно количеството и пия много вода - около 3 л на ден, че някога и не ми стигат. Казват, че до годината на детето се свалят трудно, но аз мисля, че като тръгнат и те и ние след тях ще си станем същински фиданки :) Пожелавам ти леко раждана и ползотворен ден. :)
Вассилена
 
Мнения: 4
Регистриран на: 10 Май 2014, 13:22

Re: Диети и режими на хранене

Мнениеот red_eyes » 25 Юли 2014, 13:12

Привет! Не съм имала като вас проблеми в следродилен период, но ми се е налагало да свалям килограми, за мен са малко за някои са нищо, но признавам ми беше много трудно. Първо започнах с прочистване за един ден и на следващия реших, че ще продължа, но само на плодове и зеленчуци - сурови. Оказа се, че съм от породата, която лесно качва и трудно сваля, за разлика от майка ми, например :) не мога да помогна с друго, упорство си му е майката, спомням си, че в този раздел имаше една Диета с овесени ядки, ако искаш прочети, за да видиш за какво иде реч, другата е Японското чудо, което предполагам ти е доста познато :)
Аватар
red_eyes
 
Мнения: 487
Регистриран на: 18 Дек 2013, 16:12

Re: Диети и режими на хранене

Мнениеот Kaya » 03 Дек 2014, 11:21

Това японско чудо ми се вижда чист глад :)
Ако си знаете цената, значи се е налагало да я казвате на някого.
Аватар
Kaya
 
Мнения: 2797
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:52

Re: Диети и режими на хранене

Мнениеот веселказасмяна » 11 Май 2015, 16:53

Според мен всеки познава добре тялото си, за да си знае сам от какво да се ограничи така че да отслабне и да има енергия едновременно с това, тези диети на не знам си кой с не знам си какво не ми се струват толкова универсални за колкото ги водят!
веселказасмяна
 
Мнения: 295
Регистриран на: 24 Сеп 2014, 12:43

Re: Диети и режими на хранене

Мнениеот donni » 18 Юни 2015, 16:27

Интересна ми се стори диетата на баба Ванга, какво представлява тя? :roll:
donni
 
Мнения: 499
Регистриран на: 09 Май 2014, 17:05

Re: Диети и режими на хранене

Мнениеот Lili_pili » 18 Юни 2015, 16:56

donni написа:Интересна ми се стори диетата на баба Ванга, какво представлява тя? :roll:

До колкото знам се яде някаква зеленчукова супа. :)
Когато едно нещо се случи един път, не е задължително да се повтори, но случи ли се два пъти, то със сигурност ще има и трети път.
Аватар
Lili_pili
 
Мнения: 923
Регистриран на: 09 Яну 2015, 09:56

Re: Диети и режими на хранене

Мнениеот Pipilota » 18 Юни 2015, 21:23

А какво мислите за диетите, които са свързани с нешо от типа на:
Закуска : 2 сварени яйца
обяд: 300 гр. пуешко със салата
следобедна закуска : 50 гр. орехи
вечеря: 200 гр. риба на скара със салата
Някой спазвал ли е така, може ли човек да се справи с такава диета или е невъзможно? :roll:
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Диети и режими на хранене

Мнениеот Kremiliya » 19 Юни 2015, 12:28

Pipilota написа:А какво мислите за диетите, които са свързани с нешо от типа на:
Закуска : 2 сварени яйца
обяд: 300 гр. пуешко със салата
следобедна закуска : 50 гр. орехи
вечеря: 200 гр. риба на скара със салата
Някой спазвал ли е така, може ли човек да се справи с такава диета или е невъзможно? :roll:

За мен са много трудни подобен тип диети, винаги оставам гладна накрая, като си представя, че количествата са толкова малки и .. не знам.
Аватар
Kremiliya
 
Мнения: 1865
Регистриран на: 20 Ное 2014, 11:14

Следваща

Назад към Диети

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта