Вероучение в училищата, как приемате идеята?

Всяко мнение има място на ринга и никой противник не е за подценяване - не се караме, а дискутираме!

Re: Вероучение в училищата, как приемате идеята?

Мнениеот Ваня Стойчева » 24 Мар 2017, 14:46

Не! не схващам и не ми харесва идеята, как така ще го карам да учи вяра, не искам децата ми да бъдат въвлечени във вярвания и схващания, които могат да ги вкарат в крайности. Мисля, че всяко едно семейство, следващо традициите достатъчно добре обучава децата си във вярата,ако му е интересно нека чете, но е лошо, когато вече е затормозено супер много и за всяко нещо търси обяснение и спасение във вярата. А и не знам по какъв начин и какво ще бъде преподавано на децата, религията може да бъде поднесена толкова страшно, че аз лично не искам това да се случи.
Аватар
Ваня Стойчева
 
Мнения: 2023
Регистриран на: 16 Дек 2014, 11:24

Re: Вероучение в училищата, как приемате идеята?

Мнениеот qwerryyy » 24 Мар 2017, 16:21

Защо някой трябва да ми казва каква религия да изповядвам и дали изобщо да изповядвам някаква??? Няма смисъл да се насърчават децата в подобни неща, виждаме колко се изражда идеята и колко много секти има по земята, по-добре далеч от такива неща.
Аватар
qwerryyy
 
Мнения: 1134
Регистриран на: 24 Фев 2015, 21:03

Re: Вероучение в училищата, как приемате идеята?

Мнениеот Pipilota » 24 Мар 2017, 20:56

И аз не искам. Пък кой каквото иска да казва. Не желая детето ми да се учу на религия, нека само да избере своя път и как да приема вярата си. Аз го уча на праазници и традиции. Разбира се ходим на църква с децата и те се чъвстват добре там. Стига им :)
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Вероучение в училищата, как приемате идеята?

Мнениеот Jully » 28 Мар 2017, 14:18

След като родителите не отделят време да научат децата си на нещо, което е в основаа на нашето общество, то логично трябва да се намеся под друга форма, а именно чрез обучение в училищата. Не мсиля,ч е нещата ще бъдат представени така, че да застрашават децата, ако има такива класове, аз бих записала моите деца,за да успеят да получат необходимите знания за вярата, която трябва да води всички нас.
Аватар
Jully
 
Мнения: 1471
Регистриран на: 30 Апр 2015, 09:36

Re: Вероучение в училищата, как приемате идеята?

Мнениеот Ernestina » 29 Мар 2017, 14:30

Мисля, че е важно всички да са запознати с принципните на различните религии, какво точно изповядват, какви са различията им и съответно как се вписа това в съвременния живот. Това не означава да те карат да си вярващ, а да имаш широка обща култура. Предметът философия не те превръща във философ, нали?
Но за да има такова нещо, трябва и образователната система да ни е стриктна и учениците ни толкова масово разхайтени и грам незаинтересовани от каквото и да е. Защото това би могло да се превърне и в ключ към налагане на онази религия, която има повече традиция, да бъде насърчавана от малки в семейната среда и общността си - определено не официалната у нас религира, и следовалтелно , може да се превърне и в троянски кон..
Ernestina
 
Мнения: 86
Регистриран на: 12 Яну 2017, 17:32

Re: Вероучение в училищата, как приемате идеята?

Мнениеот страстоцвет » 18 Май 2017, 14:37

И мен ме притесняват повече злоупотребите, отколкото общата култура, това е цял излишен предмет, достатъчно обща култура може да се вложи в часовете по история и по философия.
страстоцвет
 
Мнения: 98
Регистриран на: 06 Дек 2016, 09:40

Re: Вероучение в училищата, как приемате идеята?

Мнениеот Lili_pili » 18 Май 2017, 16:12

МНого зависи от начинана преподаване, защото наистина могат да се създадат големи злоупотреби, важно е да се знае кой влиза в училище и т.н., какви са методите на обучаване, какво точно ще съдържатг учебните часове.
Когато едно нещо се случи един път, не е задължително да се повтори, но случи ли се два пъти, то със сигурност ще има и трети път.
Аватар
Lili_pili
 
Мнения: 923
Регистриран на: 09 Яну 2015, 09:56

Re: Вероучение в училищата, как приемате идеята?

Мнениеот vanusha » 01 Юни 2017, 12:54

Достатъчно е да се заложат повече уроци в часовете по история, отколкото да бъдат ограничени по такъв начин.
vanusha
 
Мнения: 382
Регистриран на: 30 Сеп 2016, 11:36

Re: Вероучение в училищата, как приемате идеята?

Мнениеот Paladin » 01 Юни 2017, 14:23

Вие, как си представяте, когато сте били ученици, някой да ви кара да учите вероучение, че сега искате това да го натрапите на децата. Не им трябват такива неща, трябват им повече разговори с психолози, повече разискване на проблемите на класа, повече говорене за отношенията.
И това работи, защото нашия класен правеше така, всяка седмица ни събираше да си говорим кой какво направил, как го направил, що го направил. В класа нямаше делене на групи, спорове и кавги, бяхме в супер отношения и това в гимназията. Другите класове бяха обособени на групи и половинат амразеха другата половина.
Paladin
 
Мнения: 109
Регистриран на: 19 Апр 2017, 09:33

Re: Вероучение в училищата, как приемате идеята?

Мнениеот Rali_hr » 15 Юни 2017, 12:03

paladin, ами аз не си го представям. :) много съм против такива учения, които побъркват главата, няколк очаса допълнителни и включени в учебниците по история биха били добре. Религията може да се заложи в доста предмети и без да е отделен час, какво толкова може да сеучи, че да бъде чатс от материала?
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

ПредишнаСледваща

Назад към Сблъсък

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта