Правили ли сте си домашен балсам за коса?

Разкрасителни процедури и хитрините на женската красота

Правили ли сте си домашен балсам за коса?

Мнениеот Мади Ранчева » 29 Юли 2014, 10:17

Преди бях чела за някакви домашни балсами за коса, обаче съвсем съм забравила за какво идеше реч :(

Помня, че единият вид домашен балсам беше с бира, другия с оцет и някакви билки, много ще се радвам, ако някой си прави домашни балсами за коса и сподели някаква рецепта.

Искам ви рецепти, просто защото ми писна да давам излишни пари за балсами и маски, които нямат никакъв ефект, а плюс това са пълни с парабени, оцветители, изкуствени аромати и всякакви други щуротии. Доста съм разочарована от купешката козметика, затова се опитвам да заменя голяма част от нея с домашна такава.
Ще се радвам да споделяте идеи!
Мади Ранчева
 
Мнения: 240
Регистриран на: 21 Яну 2014, 12:37

Re: Правили ли сте си домашен балсам за коса?

Мнениеот mimeto90 » 29 Юли 2014, 10:27

Майка ми правеше, когато бях тийнейджърка един балсам, понеже в пубертета косата ми стана много суха. Имахме една съседка, която правеше домашен оцет, та взимахме от нея, майка ми стопляше половин литър от него и го наливаше в една бутилка, предварително слагаше вътре лайка и коприва (сухи, сигурно става и с пресни), след това го държеше на тъмно десетина дни и всеки ден го разклащаше след това по 2 пъти в седмицата го ползвах като балсам - изполивах след миене с балсама и след това изплаквах. Скоро пак трябва да си направя, много е ефикасен, косата става мекичка и жива и започва по-бързо да расте ;)
mimeto90
 
Мнения: 449
Регистриран на: 18 Дек 2013, 13:15

Re: Правили ли сте си домашен балсам за коса?

Мнениеот PasDeDeux » 29 Юли 2014, 16:33

и аз съм чувала много добри отзиви за оцетните балсами, но се опасявам дали след това не остава аромат? :?
PasDeDeux
 
Мнения: 423
Регистриран на: 09 Окт 2013, 14:53


Назад към Козметика и грим

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта

cron