Как да направим пълна детоксикация на тялото си?

Хранителни режими за регулиране на тегло, видове диети, хранене при заболявания

Как да направим пълна детоксикация на тялото си?

Мнениеот zheleva212 » 30 Юли 2014, 11:15

Усещам, че в тези жеги имам нужда от пълна детоксикация на тялото си, усещам се тежка, бързо ми прилошава, някак нещо не е наред и мисля, че се дължи на натрупаните токсини. Това май трябваше да се свърши напролет, но мисля, че няма грешен момент, в който да се опиташ да детоксикираш тялото си изцяло.

Има адски много диети за пълна детоксикация на организма, понеже не мога да избера, предполагам, че има някакъв основен принцип, по който можеш да си направиш подходяща диета за теб?

Надявам се някой да сподели как е направил пълна детоксикация на организма си, за да мога да преценя сама за себе си как да постъпя и дали е задължително да се водя по определена диета.
zheleva212
 
Мнения: 383
Регистриран на: 20 Ное 2013, 16:51

Re: Как да направим пълна детоксикация на тялото си?

Мнениеот Loreyn » 30 Юли 2014, 11:30

правила съм нещо такова преди време, без рецепта, просто реших да се прочистя. Една седмица хапвах само салати за обед и вечеря, за закуска овесени ядки, плодова салата, мед, беше ми напълно достатъчно като количество. Пиех, разбира се, доста вода и зелен чай (с него не е добре да се прекалява, основно вода) ;) опитай, не е толкова зле, но зависи и от това какъв е бил режима ти на хранене преди това. Ако много ти сране трудно можеш да си добавиш към обедното меню и печена рибка, например лаврак :)
Loreyn
 
Мнения: 212
Регистриран на: 07 Ное 2013, 14:35

Re: Как да направим пълна детоксикация на тялото си?

Мнениеот bojo_kolev » 30 Юли 2014, 13:16

и аз смятам, че във всички сезони е добре да се прави и няма правилен и грешен, просто през зимата е доста по-трудно понеже пресните плодове и зеленчуци са силно ограничени, ако изобщо намериш нещо
bojo_kolev
 
Мнения: 283
Регистриран на: 01 Окт 2013, 12:35

Re: Как да направим пълна детоксикация на тялото си?

Мнениеот Sophia.G » 30 Юли 2014, 13:38

Много важно условие за успешна детоксикация е предимно да не го натоварваме с отрови и неправилен начин на живот.
Sophia.G
 
Мнения: 155
Регистриран на: 14 Апр 2014, 22:04

Re: Как да направим пълна детоксикация на тялото си?

Мнениеот Kaya » 03 Дек 2014, 11:23

Аз също си правя такива разтоварващи режими, по собствено умотворение, карам 3 дни на плодов сок, вода и чай, или на цели плодове, особено пък лятото - на диня. След това останалите 4 дена хапвам по-леко - свежи салати и риба евентуално. Много добре се чувствам после.
Ако си знаете цената, значи се е налагало да я казвате на някого.
Аватар
Kaya
 
Мнения: 2797
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:52

Re: Как да направим пълна детоксикация на тялото си?

Мнениеот Kremiliya » 06 Яну 2015, 14:43

Може да пиете сокове повече или пък да използвате лимона, червеното цвекло,т е имат доста силни пречистващи свойства ;)
Аватар
Kremiliya
 
Мнения: 1865
Регистриран на: 20 Ное 2014, 11:14

Re: Как да направим пълна детоксикация на тялото си?

Мнениеот Kaya » 10 Яну 2015, 12:10

Всеки месец по време на пълнолунието съм на 3 дневен глад, или по-точно хапвам само плодове или плодов сок :) Чувствам се после много добре!
Ако си знаете цената, значи се е налагало да я казвате на някого.
Аватар
Kaya
 
Мнения: 2797
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:52

Re: Как да направим пълна детоксикация на тялото си?

Мнениеот Mon_ton » 10 Яну 2015, 14:53

Аз често си правя детоксикация, най-често пролетта и есента, карам по 4-5 дена само на плодове, свежи салати, сок :)
Аватар
Mon_ton
 
Мнения: 2768
Регистриран на: 24 Ное 2014, 15:54

Re: Как да направим пълна детоксикация на тялото си?

Мнениеот Lollipop » 12 Яну 2015, 18:26

Често детоксицираме само докато се приберем вкъщи.. :lol:
Аватар
Lollipop
 
Мнения: 2728
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:55

Re: Как да направим пълна детоксикация на тялото си?

Мнениеот rabotnata pchela » 13 Яну 2015, 13:45

Mon_ton написа:Аз често си правя детоксикация, най-често пролетта и есента, карам по 4-5 дена само на плодове, свежи салати, сок :)

Как не се гърчите от глад се чудя :)
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Следваща

Назад към Диети

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта