Здравословни домашни сокчета за деца и възрастни

Супер храни, здравословно пазаруване, качествени и полезни продукти, начин на хранене

Здравословни домашни сокчета за деца и възрастни

Мнениеот Nightmare » 30 Юли 2014, 14:11

Последният път, в който ми оставиха внучето да го гледам и влезнахме в магазин, той полудя да търси сокчета.

Доста се притесних и все пак не искам да се намесвам във възпитанието му, но докато беше при мен му правих фрешове от портокал, подсладени с мед. Одобри ги и спасихме положението. Скоро обаче синът ми ще го вземе и предполагам историята с купешките сокчета ще продължи.

Иска ми се да дам на майка му някакви лесни рецепти за здравословни домашни сокчета, които да стават за деца и възрастни, така че да прави по-рядко (понеже разбирам, че няма много време), но да има за цялото семейство.

Можете ли да ми помогнете с рецепти за здравословни домашни сокчета, може би нещо като вода със съвсем малко джинджифил, лимон ииии... не знам какво друго може да се добави :roll:
Nightmare
 
Мнения: 494
Регистриран на: 11 Ное 2013, 15:00

Re: Здравословни домашни сокчета за деца и възрастни

Мнениеот moni.sparrow » 30 Юли 2014, 14:17

На моите деца обикновено правя (не че и таткото не се възползва) някакъв плод, като банан, праскова, кайсия с кисело мляко или прясно, мед, лимон, комбинацията зависи от това какво имаме под ръка и става тип смути, много им харесва и са склонни да го пият, което страшно много ме радва понеже са си витамини.
И фрешовете са си добър вариант, стига да не му е прекалено кисело, че моите заради това се оплакваха :D много сладки физиономийки правият :D
moni.sparrow
 
Мнения: 286
Регистриран на: 05 Ное 2013, 15:24

Re: Здравословни домашни сокчета за деца и възрастни

Мнениеот Sophia.G » 30 Юли 2014, 15:08

Nightmare написа:Последният път, в който ми оставиха внучето да го гледам и влезнахме в магазин, той полудя да търси сокчета.

Доста се притесних и все пак не искам да се намесвам във възпитанието му, но докато беше при мен му правих фрешове от портокал, подсладени с мед. Одобри ги и спасихме положението. Скоро обаче синът ми ще го вземе и предполагам историята с купешките сокчета ще продължи.

Иска ми се да дам на майка му някакви лесни рецепти за здравословни домашни сокчета, които да стават за деца и възрастни, така че да прави по-рядко (понеже разбирам, че няма много време), но да има за цялото семейство.

Можете ли да ми помогнете с рецепти за здравословни домашни сокчета, може би нещо като вода със съвсем малко джинджифил, лимон ииии... не знам какво друго може да се добави :roll:

В магазина сокчетата са с много захар, пастьоризирани и като цяло, прекалено много химия има вътре.
Sophia.G
 
Мнения: 155
Регистриран на: 14 Апр 2014, 22:04

Re: Здравословни домашни сокчета за деца и възрастни

Мнениеот Mon_ton » 12 Яну 2015, 16:31

Чак пък доста да се притесните, защото е тръгнало да си търси сокче, но пък вие си знаете. :lol:
Аз деца нямам, но когато имам капризни гости и имам много сокове правя такива с повече сладки плодове и може да си сложите малко изворна вода, че да не са толкова гъсти, а ако искате пък може и да ги прецедите през цедка. :roll:
Аватар
Mon_ton
 
Мнения: 2768
Регистриран на: 24 Ное 2014, 15:54

Re: Здравословни домашни сокчета за деца и възрастни

Мнениеот LaCoquine » 27 Май 2015, 16:52

Не зная тези на Теди дали са лоши като качество, но на мен и детето най-много ни допада този с морков и банан мисля, че беше, а домашни отдавна не съм правила :|
LaCoquine
 
Мнения: 291
Регистриран на: 10 Юли 2014, 14:58

Re: Здравословни домашни сокчета за деца и възрастни

Мнениеот Pipilota » 28 Май 2015, 08:47

LaCoquine написа:Не зная тези на Теди дали са лоши като качество, но на мен и детето най-много ни допада този с морков и банан мисля, че беше, а домашни отдавна не съм правила :|

И у нас сме фенове на соковете на Теди, но не вярвам да е много здравословен, затова предпочитам домашния сок. :)
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Здравословни домашни сокчета за деца и възрастни

Мнениеот S_Milenska » 28 Май 2015, 10:23

Май няма много здравословни сокове на пазар, затова ако се наложи да пием сок на пътя, купувам бебешко пюре и го разреждам с малко минерална вода
Аватар
S_Milenska
 
Мнения: 2136
Регистриран на: 18 Ное 2014, 13:46

Re: Здравословни домашни сокчета за деца и възрастни

Мнениеот Anka » 28 Май 2015, 13:55

Любимата комбинация у нас е от моркови и ябълки, а ако има и малко тиква още по-добре, става вкусотия. :mrgreen:
Аватар
Anka
 
Мнения: 1415
Регистриран на: 25 Ное 2014, 13:25

Re: Здравословни домашни сокчета за деца и възрастни

Мнениеот Ваня Стойчева » 28 Май 2015, 15:04

Anka написа:Любимата комбинация у нас е от моркови и ябълки, а ако има и малко тиква още по-добре, става вкусотия. :mrgreen:

Със сурова тиква ли правиш сока? :roll:
Аватар
Ваня Стойчева
 
Мнения: 2023
Регистриран на: 16 Дек 2014, 11:24

Re: Здравословни домашни сокчета за деца и възрастни

Мнениеот Mon_ton » 29 Май 2015, 14:07

Започнах сега всяка сутрин да си пийвам по една чаша сок с морков, много добре се чувствам.
Аватар
Mon_ton
 
Мнения: 2768
Регистриран на: 24 Ное 2014, 15:54

Следваща

Назад към Здравословно хранене

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта