Каква пила за нокти използвате и колко едра е тя?

Разкрасителни процедури и хитрините на женската красота

Каква пила за нокти използвате и колко едра е тя?

Мнениеот mimeto90 » 30 Юли 2014, 15:17

Вече беше крайно време да се наканя да сменя пилата си за нокти, която е най-старите метални пили, обаче не знам с каква да я заменя.

Бях видяла една позната, че има пила под формата на кубче и от различните страни има различни пили, дори имаше и такава част за полиране на нокътната плочка. Много ми харесаха, но не зная колко едра трябва да е от най-грубата страна, така че да не наранява нокътя, а да го пили и едновременно с това щади.

Какви пили за нокти имате и от кои сте най-доволни, колко едра трябва да е пилата за нокти и защо има по-груби и силно абразивни и други, които са по-нежни? :?
mimeto90
 
Мнения: 449
Регистриран на: 18 Дек 2013, 13:15

Re: Каква пила за нокти използвате и колко едра е тя?

Мнениеот Bambaa » 30 Юли 2014, 15:21

Тези най-силно абразивните са за изкуствени нокти, не ти трябват такива, ако отидеш в някои от козметичните магазини би трябвало да сте насочат, но по принцип и абразивността на пилите се измерва в гритове, колкото е по-голям грита, пилата става по-нежна. За естествени нокти 240 грит се ползва, а тази за полиране, която спомена е 1000 грита ;)
Аватар
Bambaa
 
Мнения: 590
Регистриран на: 30 Апр 2014, 16:28

Re: Каква пила за нокти използвате и колко едра е тя?

Мнениеот Fancy » 12 Авг 2014, 11:31

Аз използвам най-често хартиени, защото са сравнително евтини и дори и да се захабят бързо ми е все тази. Това за гритовете не го знаех, но търся такава, че да ми хареса на външен вид, т.е. абразивната й повърхност да ми хареса, горе-долу се разбира коя колко може да стърже :D
Fancy
 
Мнения: 497
Регистриран на: 19 Окт 2013, 11:25


Назад към Козметика и грим

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта