Можем ли да се отървем от комарите без репеленти?

Тайни семейни рецепти за здраве и красота - как да бъдем в полза на другите.

Можем ли да се отървем от комарите без репеленти?

Мнениеот donni » 31 Юли 2014, 16:54

Убедена съм, че можем да се отървем от комарите без да ги избиваме или да се пръскаме с разни токсични репеленти или да ги избиваме.

Интересно ми е дали някои природни продукти е възможно да ни избавят от комарите? До миналата година съм нямала такива проблеми с комарите, но явно това лято съм стала в пъти по-сладка или те по-хищни, но цялата съм нахапана. :(

От друга страна не намирам за редно да ги избиваме, затова си мисля, че можем и с бабини начини да се отървем от тях, вие как смятате, дали нещо им действа или са до толкова изменение и мутирали, че нищо не ги събаря? :shock: :roll:
donni
 
Мнения: 499
Регистриран на: 09 Май 2014, 17:05

Re: Можем ли да се отървем от комарите без репеленти?

Мнениеот mangusta » 31 Юли 2014, 16:57

знам, че комарите не са много щастливи, ако си ял чесън, понеже тялото ти започва да отделя миризма, освен това и устата ти, но има и заместите вит. Б1, който действа по същия начин, като изключим това, че миришеш на пенсионер от софийския градски транспорт :D :D
mangusta
 
Мнения: 415
Регистриран на: 31 Яну 2014, 15:23

Re: Можем ли да се отървем от комарите без репеленти?

Мнениеот Коцева » 04 Авг 2014, 11:20

О да, аз съм си накупила различни етерични масла, от които комарите бягат и се справям с тях успешно. Но имам една приятелка с доста чувствително обоняние и не може да понася миризмата на етеричните масла, дори и да не е силна, затова си ползва репеленти
Коцева
 
Мнения: 213
Регистриран на: 04 Фев 2014, 17:36

Re: Можем ли да се отървем от комарите без репеленти?

Мнениеот Mon_ton » 26 Ное 2014, 10:39

Е, ако ядеш чесън се предполага, че няма да си навън,а ще си у дома, където няма комари :lol: :lol:
Аватар
Mon_ton
 
Мнения: 2768
Регистриран на: 24 Ное 2014, 15:54

Re: Можем ли да се отървем от комарите без репеленти?

Мнениеот Kaya » 27 Яну 2015, 11:38

Комарите според мен просто обичат определени хора! Мен винаги ме хапят комарите и изобщо е кошмарно! Няма спасение, освен с репелент. Какво не съм ползвала, ракия, оцет, пффф ;)
Ако си знаете цената, значи се е налагало да я казвате на някого.
Аватар
Kaya
 
Мнения: 2797
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:52

Re: Можем ли да се отървем от комарите без репеленти?

Мнениеот S_Milenska » 27 Яну 2015, 12:07

Ходила съм с босилек в чантата за да гоня комарите, имаше ефект, слагах си стръкче до мен :lol:
Аватар
S_Milenska
 
Мнения: 2136
Регистриран на: 18 Ное 2014, 13:46

Re: Можем ли да се отървем от комарите без репеленти?

Мнениеот Rali_hr » 23 Мар 2015, 12:33

Не мога да ги понасям комарите и не вярвам да има начин да се спасим от тях без да използваме купища репеленти! Чувала съм, че лимонена трева и босилек помагат, но не вярвам да се справят по-добре от препаратите. Особено пък навън винаги нося крем против комари и кърлежи!
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Re: Можем ли да се отървем от комарите без репеленти?

Мнениеот Локумът » 23 Мар 2015, 14:54

Хапвайте си повече чесън, само че това може да отблъсне не само комарите, ами и хората, но да не ви дреме, важното е, че няма да бъдете нахапани, останалото е лесна работа ;)
Аватар
Локумът
 
Мнения: 2167
Регистриран на: 20 Яну 2015, 16:48

Re: Можем ли да се отървем от комарите без репеленти?

Мнениеот miron » 23 Мар 2015, 17:26

Докато не позлваш препарат няма как да стане това е моето мнение, хич не се надявай, че с разни билки и отвари няма да те лазят, те толкова са се приспособили, че методите на баба не помагат.
miron
 
Мнения: 668
Регистриран на: 22 Мар 2015, 11:01

Re: Можем ли да се отървем от комарите без репеленти?

Мнениеот Elica » 26 Мар 2015, 13:56

Тези нагли комари в наши дни не мисля, че има нещо, което може да ги изплаши, не вярвам, че някакви билки биха помогнали в борбата с комарите.
Аватар
Elica
 
Мнения: 1721
Регистриран на: 26 Ное 2014, 09:37

Следваща

Назад към Домашен лекар

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта