При възпитанието на детето си, използвали ли сте принципи на педагози и психолози?

Как възпитаваме детето си, грижи за физическото и душевното му развитие, съвети

При възпитанието на детето си, използвали ли сте принципи на педагози и психолози?

Мнениеот LaCoquine » 01 Авг 2014, 13:14

Вчера влязох в една книжарница и се зачетох в различни книжки за възпитаването на децата. Направи ми впечатление авторката, понеже зная за нея, че създадени от нея програми се прилагат във възпитанието на много деца в европейски училища.

Щастлива съм, че по описанието бях изпълнила повечето от препоръките й, от друга страна как някой ще ти каже как да възпитаваш детето си, при положение, че всяко дете е различно със свой характер.

Интересно ми е дали има майки, които да са използвали принципи създадени от педагози и психолози, по които са възпитавали децата си и как са им повлияли?
Предполагам не всички препоръки и прилагането им би въздействало еднакво на различните деца? А вие от тях ли сте?
LaCoquine
 
Мнения: 291
Регистриран на: 10 Юли 2014, 14:58

Re: При възпитанието на детето си, използвали ли сте принципи на педагози и психолози?

Мнениеот maminka » 01 Авг 2014, 13:21

Да, всъщност преди да родя изчетох доста книги и съм препрочитала в трудни моменти, а те не бяха никак малко! Смятам, че наистина ми помогнаха принципите, които са синтезирали психолозите работили по книгите, които изчетох и смятам съм ги възпитала по правилен начин.
maminka
 
Мнения: 383
Регистриран на: 17 Фев 2014, 15:14

Re: При възпитанието на детето си, използвали ли сте принципи на педагози и психолози?

Мнениеот Sophia.G » 01 Авг 2014, 13:47

Смята се, че Мария Монтесори е препоръчителна за деца с проблеми в общуването. Примерно аутисти. Същевременно е и добър бизнес модел за франчайз, популярен по целия свят.
Sophia.G
 
Мнения: 155
Регистриран на: 14 Апр 2014, 22:04

Re: При възпитанието на детето си, използвали ли сте принципи на педагози и психолози?

Мнениеот Mon_ton » 28 Ное 2014, 15:24

Да, прилагала съм такива методи, но лично дадени от мой приятел психолог, иначе по друг начин не съм се консултирала, но книгите по темата които споменавате са супер полезни, чела съм извадки от тях. :mrgreen:
Аватар
Mon_ton
 
Мнения: 2768
Регистриран на: 24 Ное 2014, 15:54

Re: При възпитанието на детето си, използвали ли сте принципи на педагози и психолози?

Мнениеот Elica » 10 Дек 2014, 15:43

Хубаво е да се вслушваме в различни съвети! :)
Аватар
Elica
 
Мнения: 1721
Регистриран на: 26 Ное 2014, 09:37

Re: При възпитанието на детето си, използвали ли сте принципи на педагози и психолози?

Мнениеот Kremiliya » 11 Дек 2014, 15:31

Сега това правя, защото имам проблеми, до скоро не ми беше хрумвало. Искам да ви кажа, че тези хора наистина си разбират от работата, не ги подценявайте ;)
Аватар
Kremiliya
 
Мнения: 1865
Регистриран на: 20 Ное 2014, 11:14

Re: При възпитанието на детето си, използвали ли сте принципи на педагози и психолози?

Мнениеот Harmony » 11 Дек 2014, 16:13

Разбира се, че е добре да се консултираме, най-малкото по този начин ще имаме няколко гледни точки по един въпрос, което е от изключителна важност при възпитанието на децата, според мен :idea:
Аватар
Harmony
 
Мнения: 516
Регистриран на: 03 Окт 2013, 13:20

Re: При възпитанието на детето си, използвали ли сте принципи на педагози и психолози?

Мнениеот Anka » 11 Дек 2014, 16:26

майка ми все пита разни специалисти за брат ми, чак прекалява, мен как ме е отгледала без да се допитва постоянно до интернет консултации :)
Аватар
Anka
 
Мнения: 1415
Регистриран на: 25 Ное 2014, 13:25

Re: При възпитанието на детето си, използвали ли сте принципи на педагози и психолози?

Мнениеот Pipilota » 12 Дек 2014, 10:03

Точно професионални съвети не съм вземала, но имам двама приятели, които са доста известни и добри психолози, с тях съм говорила, ако нещо ме е тревожило в държанието на детето ми и те са се срещали с него и така ;)
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: При възпитанието на детето си, използвали ли сте принципи на педагози и психолози?

Мнениеот Lollipop » 12 Дек 2014, 11:21

Неее, възпитавам така, както за намеря за добре и както на мен ми харесва. Никой не може да знае по-добре от мен какво е полезно за детето ми и какво не. 8-)
Аватар
Lollipop
 
Мнения: 2728
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:55

Следваща

Назад към Възпитание, грижа и съвети

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта