Картофените кюфтета – в различни варианти, какъв е вашият?

Любими рецепти, интересни вариации, модерни ястия, съвети при готвене

Re: Картофените кюфтета – в различни варианти, какъв е вашият?

Мнениеот krasi_more » 14 Мар 2017, 17:18

за да не се разпадат, както са казали, трябва картофената смес да е добре охладена, за тази цел, след като омеся всичко го прибивам във фризера за 15 минути, когато бързам, ако има време може да постоят няколко часа на стайна температура или в хладилника.
Моята рецепта е следната:
1 кг картофи (около 6-7 картофа)
200 грама кашкавал
3 стръка зелен лук
100 грама ситно нарязана шунка или друг колбас (стават вкусни и с нещо по-мазно)
3 яйца
200 грама сирене
2 с.л. брашно.
Яйца и галета за овалване. От това количество стават много кюфтета.
krasi_more
 
Мнения: 115
Регистриран на: 14 Мар 2017, 16:55

Re: Картофените кюфтета – в различни варианти, какъв е вашият?

Мнениеот Pipilota » 14 Мар 2017, 21:09

krasi_more написа:за да не се разпадат, както са казали, трябва картофената смес да е добре охладена, за тази цел, след като омеся всичко го прибивам във фризера за 15 минути, когато бързам, ако има време може да постоят няколко часа на стайна температура или в хладилника.
Моята рецепта е следната:
1 кг картофи (около 6-7 картофа)
200 грама кашкавал
3 стръка зелен лук
100 грама ситно нарязана шунка или друг колбас (стават вкусни и с нещо по-мазно)
3 яйца
200 грама сирене
2 с.л. брашно.
Яйца и галета за овалване. От това количество стават много кюфтета.
ооо, страхотна идея, браво!!! Е, вярно, че е огИн и жупел от към калории, но изглежда много вкусно. :grin: ще ги пробвам, много богато звучи и вярно и на вкус е страхотно.
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Картофените кюфтета – в различни варианти, какъв е вашият?

Мнениеот Andrey » 15 Мар 2017, 13:18

Искам да направя картофени кюфтета но да нямат нищо в сместта, освен класическото сирене, а вътре да имат плънка, идеи някакви можете ли да ми дадете?
Аватар
Andrey
 
Мнения: 1730
Регистриран на: 20 Ное 2014, 10:04

Re: Картофените кюфтета – в различни варианти, какъв е вашият?

Мнениеот Rali_hr » 15 Мар 2017, 14:42

Andrey написа:Искам да направя картофени кюфтета но да нямат нищо в сместта, освен класическото сирене, а вътре да имат плънка, идеи някакви можете ли да ми дадете?

Спазвай рецептата, каквато си я знаеш, или както е написано отгоре, картофи, яйца, лук по желание, и сирене, охлаждаш и после пълниш по желание, аз съм правила с настъргана моцарела, бяха убииииииииийствени :) ще станат вкусни и със спаначена плънка с яйца, може да направиш и такава с пържен бекон... но ефекта ев разпъващата се сърцевина, така че задължително нещо кашкавалено :)
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Re: Картофените кюфтета – в различни варианти, какъв е вашият?

Мнениеот krasi_more » 13 Апр 2017, 09:41

Много добри идеи, аз отдавна не съм яла кашкавал и сега го усещам и дори и да е малко количество. На мен ми харесват тези с парченцата лук, пробвай ги така ;)
krasi_more
 
Мнения: 115
Регистриран на: 14 Мар 2017, 16:55

Re: Картофените кюфтета – в различни варианти, какъв е вашият?

Мнениеот silver933 » 05 Май 2017, 15:30

много добри идеи за тея картофени кюфтета, овалването в сухари обаче как ви с е струва, дали става или се получава много дебело?
Аватар
silver933
 
Мнения: 2103
Регистриран на: 14 Ное 2014, 16:02

Re: Картофените кюфтета – в различни варианти, какъв е вашият?

Мнениеот Jolene » 11 Май 2017, 11:25

Всякакви варианти съм опитвала, дории с кисели краставички, но на мен обикновените ми харесват най-много с дебела панировка от брашно и яйце.
Jolene
 
Мнения: 156
Регистриран на: 30 Апр 2017, 07:59

Предишна

Назад към Рецепти и полезни съвети

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта

cron