Картофените кюфтета – в различни варианти, какъв е вашият?

Любими рецепти, интересни вариации, модерни ястия, съвети при готвене

Картофените кюфтета – в различни варианти, какъв е вашият?

Мнениеот Грохот » 01 Авг 2014, 15:10

Всички картофени кюфтета, които съм опитвала, а те не са малко (адски много ги обичам) са имали различен вкус, все картофи, все сирене - резултата няма нищо общо.

Баба ми прави прави невероятни картофени кюфтета, тези на майка ми направо не струват, пред бабините, но последният път, в който аз се опитах да направя беше пълна трагедия :oops: по-лоши и от тези в магазините за готова храна! :cry:

Както и да е, сега съм се навила да направя картофени кюфтета на фурна, уж по-здравословно, апък и по-малко играчка. Ще споделя резултата по-нататък, надявам се да е по-успешен от първия.

Искаше ми се да ви помоля за вашия вариант на картофените кюфтета и такъв, в който просто няма начин да не се получат! :D :D :D :D
Грохот
 
Мнения: 260
Регистриран на: 13 Май 2014, 13:13

Re: Картофените кюфтета – в различни варианти, какъв е вашият?

Мнениеот Мади Ранчева » 01 Авг 2014, 15:26

И семейството ми предпочита печените, остави, че са здравословни, ами стават и много по-бързо, обикновено вкъщи такива се хапват, че моите вълци все прегладнели се прибират.
Тази рецепта ми до сега не е имало път, в който да не ми се е получила, така че ти я пиша:
сварените и намачкани картофи (около 7-8) се смесват със 100 грама намачкано сирене или извара, заедно с подправки (чубрица, сол, черен пипер), 2 яйца се разбиват, докато ги разбиваш слагаш в половин ч.ч. кис. мляко и 1ч.л. бакпулвер (да си станат пухкавички) накрая се смесват с останалото, оформяш и печеш до зачервяване ;) ;) ;)
успех :!:
Мади Ранчева
 
Мнения: 240
Регистриран на: 21 Яну 2014, 12:37

Re: Картофените кюфтета – в различни варианти, какъв е вашият?

Мнениеот Mon_ton » 12 Яну 2015, 16:28

Аз пък тези по магазините за готова храна много ги обичам, а има едни, които стоят сякаш на парченца, не знам лук ли имат или какво но са страшно вкусни! Дали с лук се правят кои картофени кюфтета?

Иначе аз ги правя с картофи, сирене, подправки и ги овалвам в яйце, брашно, яйце галета и пържа. Много добре се получават. :)
Аватар
Mon_ton
 
Мнения: 2768
Регистриран на: 24 Ное 2014, 15:54

Re: Картофените кюфтета – в различни варианти, какъв е вашият?

Мнениеот mix_twix » 13 Яну 2015, 10:35

Аз също много обичам картофени кюфтета, то има ли изобщо някой, който да не им е почитател? :roll:
Аватар
mix_twix
 
Мнения: 1181
Регистриран на: 18 Дек 2014, 10:56

Re: Картофените кюфтета – в различни варианти, какъв е вашият?

Мнениеот Elica » 13 Яну 2015, 12:35

Аз също много ги харесвам, но сякаш ми липсва нещо в тях, може би нещо, което да придава малко твърдост.
Аватар
Elica
 
Мнения: 1721
Регистриран на: 26 Ное 2014, 09:37

Re: Картофените кюфтета – в различни варианти, какъв е вашият?

Мнениеот S_Milenska » 19 Яну 2015, 12:06

Има ли някой, който да не обича картофените кюфтета, много вкусно ястие, но пържени много калории трупат :(
Аватар
S_Milenska
 
Мнения: 2136
Регистриран на: 18 Ное 2014, 13:46

Re: Картофените кюфтета – в различни варианти, какъв е вашият?

Мнениеот silver933 » 28 Яну 2015, 12:30

Любимите са ми с шунка и орехи, жестоки стават просто :mrgreen:
Аватар
silver933
 
Мнения: 2103
Регистриран на: 14 Ное 2014, 16:02

Re: Картофените кюфтета – в различни варианти, какъв е вашият?

Мнениеот Rali_hr » 28 Яну 2015, 14:35

silver933 написа:Любимите са ми с шунка и орехи, жестоки стават просто :mrgreen:

О, това звучи много добре, да вземеш да споделиш каква е тайната им ? :mrgreen:
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Re: Картофените кюфтета – в различни варианти, какъв е вашият?

Мнениеот Malina » 18 Мар 2015, 11:09

Слагам си в картофените кюфтета малко джинджифил и дори орехи, понякога слагам и малко шунка! :mrgreen:
Не искам просто да живея - искам първо да обичам, а между другото да живея!
Аватар
Malina
 
Мнения: 2309
Регистриран на: 02 Дек 2014, 10:33

Re: Картофените кюфтета – в различни варианти, какъв е вашият?

Мнениеот Lollipop » 18 Мар 2015, 12:40

Malina написа:Слагам си в картофените кюфтета малко джинджифил и дори орехи, понякога слагам и малко шунка! :mrgreen:

Вие тук половината с еднакви рецепти се разхождате, явно са много вкусни тези орехови картофени кюфтета! :mrgreen:
Аватар
Lollipop
 
Мнения: 2728
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:55

Следваща

Назад към Рецепти и полезни съвети

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта