Как премахвате миризмата от пластмасови кутии?

Полезни съвети и практични идеи за дома и градината

Re: Как премахвате миризмата от пластмасови кутии?

Мнениеот страстоцвет » 19 Дек 2016, 14:49

Ми далеч по-добре е да са стъклени, само като се замислиш, че остава все нещо по кутиите, след като остава миризмата, то явно остава и друго! Трябва да се внимава много и по-добре да се купят стъклени, дори и да се носят буркани, далеч по-здравословно.
страстоцвет
 
Мнения: 98
Регистриран на: 06 Дек 2016, 09:40

Re: Как премахвате миризмата от пластмасови кутии?

Мнениеот Kaya » 19 Дек 2016, 15:40

Може да се изтъркат със сода, или да се затвори малко сода в тях, но и според мен щом вече са замирисали не са безопасни и трябва да се сменят доста често пластмасовите кутии, за да сме спокойни. Иначе съм виждала в нета даима и стъклени, но си трябва повече пазене при тях, да не се излеят или счупят.
Ако си знаете цената, значи се е налагало да я казвате на някого.
Аватар
Kaya
 
Мнения: 2797
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:52

Re: Как премахвате миризмата от пластмасови кутии?

Мнениеот Fancy » 19 Дек 2016, 15:46

Не съм забелязала да остава дълго време миризмата. Измия я веднъж и като я ползвам след това няма гадна миризма. Може би при по-качествените материали няма такова нещо. Не държа храна в хладилника в пластмасови кутии. Ползвам ги, когато ми се налага да пренасям, да я нося някъде.
Fancy
 
Мнения: 497
Регистриран на: 19 Окт 2013, 11:25

Re: Как премахвате миризмата от пластмасови кутии?

Мнениеот kauda » 21 Дек 2016, 16:52

Fancy написа:Не съм забелязала да остава дълго време миризмата. Измия я веднъж и като я ползвам след това няма гадна миризма. Може би при по-качествените материали няма такова нещо. Не държа храна в хладилника в пластмасови кутии. Ползвам ги, когато ми се налага да пренасям, да я нося някъде.

Ми например, ако си носиш храната на обяд на работа, всеки ден то се наслояват миризмите и в един момент си мирише повечко.
Аватар
kauda
 
Мнения: 1654
Регистриран на: 23 Мар 2015, 10:45

Re: Как премахвате миризмата от пластмасови кутии?

Мнениеот svetlozara » 22 Дек 2016, 10:17

Аз я мия с гореща вода само. Не ми се е случвало да има силни миризми, после след като я измия, винаги я оставям отворена и после няма миризма.
svetlozara
 
Мнения: 729
Регистриран на: 18 Юни 2015, 12:14

Re: Как премахвате миризмата от пластмасови кутии?

Мнениеот lini_leni » 22 Дек 2016, 11:43

Ако не е много топла водата, наистина остава миризма и не може да се измие хубаво и самата кутия, стои мазна. И дълго време като стоят затворени пластмасовите кутии, пак се усеща една специфична миризма.
lini_leni
 
Мнения: 491
Регистриран на: 27 Сеп 2013, 12:03

Re: Как премахвате миризмата от пластмасови кутии?

Мнениеот страстоцвет » 22 Дек 2016, 12:16

Все си остава аромат, каквото и да се прави, ако си наврете носа ще усетите, че смърди. Само подмяна ги спасява.
страстоцвет
 
Мнения: 98
Регистриран на: 06 Дек 2016, 09:40

Re: Как премахвате миризмата от пластмасови кутии?

Мнениеот ramimni » 23 Дек 2016, 12:59

Ама новите миришат още по-зле. От дълго време ползвам една пластмасова кутия и вече не усещам никакви лоши аромати от нея. Като сложа храна, мирише малко, но после се измирисва.
ramimni
 
Мнения: 499
Регистриран на: 29 Яну 2014, 17:18

Re: Как премахвате миризмата от пластмасови кутии?

Мнениеот svetlozara » 16 Мар 2017, 12:42

Не ми се е случвало нова кутияя да мирише зле, но ако не се мие редовно след хранене нормално да се вмирише, или ако се топли храна в нея.
svetlozara
 
Мнения: 729
Регистриран на: 18 Юни 2015, 12:14

Re: Как премахвате миризмата от пластмасови кутии?

Мнениеот Локумът » 23 Авг 2017, 10:23

Е не ги затваряйте тея кутии и няма да ви миришат... то е и с бурканите така, въпреки че са стъкла, безвредни не знам си кво си ама като ги затворите после миришат.
Аватар
Локумът
 
Мнения: 2167
Регистриран на: 20 Яну 2015, 16:48

ПредишнаСледваща

Назад към За дома – съвети и идеи

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта

cron