Сексуално образовани ли са българите, според вас? Моят отговор е категоричен - не!

Тук е мястото за вашия коментар за събитията от страната и чужбина!

Сексуално образовани ли са българите, според вас? Моят отговор е категоричен - не!

Мнениеот MGB » 06 Авг 2014, 15:11

Прочетох информация, която направо ме стъписа - от началото на годината са регистрирани нови 113 души, които са ХИВ-серопозитивни :o нали имаме предвид, че това са регистрираните, а онези, за които не знаем, а и те самите не знаят, какво да говорим?

Ясно е също, че не само при сексуален контакт могат да се заразят, но фактите говорят, че от тези 113 души 90% от тях са заразени именно по този начин. Сега май е точното време да попитам - сексуално образовани ли са българите, според вас? Какъв друг може да е отговорът, освен не?

Всички мислят, че не може да им се случи, но наблюденията ми говорят, че младите не уважават кондома, нито като средство за контрацепция, нито за предпазване от полово предавани болести, е, кажете ми отново сексуално образовани ли са българите?

Скоро разговарях и с моя позната акушер-гинеколог, тя потвърждава, че много момичета пият Ескапел като невидели, понеже ги е страх да не би да са забременели, а в същия момент ги е страх и от презерватива :o :D
В същото време потвърждава, че гъбичните инфекциите, например, са най-малкия проблем на младите жени и всичко започва от там нагоре... леле леле...

Нека да чуя все пак и вашето мнение - сексуално образовани ли са българите и ако смятате, че е така, моля да се обосновете?!
MGB
 
Мнения: 438
Регистриран на: 09 Апр 2014, 14:24

Re: Сексуално образовани ли са българите, според вас? Моят отговор е категоричен - не!

Мнениеот LaCoquine » 06 Авг 2014, 15:17

Не съм убедена, че някога са били сексуално образовани българите, преди помня херпесите, трипера си бяха заболявания, пак срамни, но отново сравнително разпространени :oops: :D добре, че съм се разминала с това време :D а и нали заради това въведоха или поне искаха да въведат часовете по сексуално образование :?
LaCoquine
 
Мнения: 291
Регистриран на: 10 Юли 2014, 14:58

Re: Сексуално образовани ли са българите, според вас? Моят отговор е категоричен - не!

Мнениеот niya_mazova » 18 Авг 2014, 15:21

Не мисля, особено като чета по форумите за какво иде реч, последната фраза, която ще ми дойде наум, че е сексуално образован българина.... мне :( особено младите :|
niya_mazova
 
Мнения: 443
Регистриран на: 01 Окт 2013, 16:58

Re: Сексуално образовани ли са българите, според вас? Моят отговор е категоричен - не!

Мнениеот Ваня Стойчева » 15 Мар 2016, 11:33

niya_mazova написа:Не мисля, особено като чета по форумите за какво иде реч, последната фраза, която ще ми дойде наум, че е сексуално образован българина.... мне :( особено младите :|

В някои аспекти знаят повече от възрастните, само че не им минава през акъла да мислят за пазене, за тях най-голямата опасност е да не забременят, а не да имат други проблеми, за здравето никой не мисли.
Аватар
Ваня Стойчева
 
Мнения: 2023
Регистриран на: 16 Дек 2014, 11:24

Re: Сексуално образовани ли са българите, според вас? Моят отговор е категоричен - не!

Мнениеот black » 15 Мар 2016, 12:13

Като чета по новините, че в София, Варна и Стара Загора има бум на заболели от сифилис, изводът е ясен!
black
 
Мнения: 441
Регистриран на: 19 Яну 2016, 12:43

Re: Сексуално образовани ли са българите, според вас? Моят отговор е категоричен - не!

Мнениеот Ваня Стойчева » 20 Апр 2016, 15:31

black написа:Като чета по новините, че в София, Варна и Стара Загора има бум на заболели от сифилис, изводът е ясен!
След като не се пазят, но от друга страна, може да се предаде и заразата по кръвен път, което също увеличава шансовете.
Аватар
Ваня Стойчева
 
Мнения: 2023
Регистриран на: 16 Дек 2014, 11:24

Re: Сексуално образовани ли са българите, според вас? Моят отговор е категоричен - не!

Мнениеот mamina » 20 Апр 2016, 16:40

Не знам как да отговоря на този въпрос. Рано почват да водят полов живот и уж трябва да са запознати. От друга страна слушаме за доста случаи на разболели се от венерически болести, коте говори за безотговорност и нехайство.
mamina
 
Мнения: 525
Регистриран на: 18 Яну 2016, 12:55

Re: Сексуално образовани ли са българите, според вас? Моят отговор е категоричен - не!

Мнениеот svetlozara » 24 Авг 2016, 12:18

Всичко живо прави секс с мисълта "на мен няма да ми се случи", или с категоричното заявяване "той е здрав". Замислям се обаче, че главно жените май се тревожат повече за здравето на мъжете, докато при тях този въпрос не стои.
svetlozara
 
Мнения: 729
Регистриран на: 18 Юни 2015, 12:14

Re: Сексуално образовани ли са българите, според вас? Моят отговор е категоричен - не!

Мнениеот analizatorka » 24 Авг 2016, 14:12

Според мен образованост и морал са взаимно свързани. Не можеш да очакваш да не се появи проблем, когато имаш съпруг/съпруга или приятел/приятелка и същевременно си позволяваш да въртиш любов с още няколко за по един път.
analizatorka
 
Мнения: 564
Регистриран на: 18 Яну 2016, 12:13

Re: Сексуално образовани ли са българите, според вас? Моят отговор е категоричен - не!

Мнениеот teodoran1 » 14 Сеп 2016, 15:25

Колкото по-млад и неопитен си толкова по-малко сякаш ти тука и мислиш за тези неща. И не става въпрос дали си образован или не... а до колко мислиш трезво и отговорно.
Мотивация е това, което ви кара да започнете, навикът ви помага да продължите https://www.keranova.org/
teodoran1
 
Мнения: 35
Регистриран на: 07 Сеп 2016, 16:47

Следваща

Назад към Актуални теми и новини

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта