Колко чести и колко стриктни са проверките на храните в ДГ?

Тук е мястото за вашия коментар за събитията от страната и чужбина!

Re: Колко чести и колко стриктни са проверките на храните в ДГ?

Мнениеот Ваня Стойчева » 19 Мар 2015, 18:18

Аз смятам, че ядат що годе качествена храна в градините, никой не би искал името на градината му да бъде замесена в скандал с некачествена храна, все пак децата правят детските градини и директорите се стараят за да са доволни и децата и родителите. Проверките мисля, че не са много фиктивни, разбира се някои нарушения се прикриват, но не вярвам да има крайни такива.
Аватар
Ваня Стойчева
 
Мнения: 2023
Регистриран на: 16 Дек 2014, 11:24

Re: Колко чести и колко стриктни са проверките на храните в ДГ?

Мнениеот mix_twix » 19 Мар 2015, 18:24

Ваня Стойчева написа:Аз смятам, че ядат що годе качествена храна в градините, никой не би искал името на градината му да бъде замесена в скандал с некачествена храна, все пак децата правят детските градини и директорите се стараят за да са доволни и децата и родителите. Проверките мисля, че не са много фиктивни, разбира се някои нарушения се прикриват, но не вярвам да има крайни такива.

Звучиш като учителка в детската градина, дали наистина си вярваш на всичко, което написа?
Аватар
mix_twix
 
Мнения: 1181
Регистриран на: 18 Дек 2014, 10:56

Re: Колко чести и колко стриктни са проверките на храните в ДГ?

Мнениеот Pipilota » 20 Мар 2015, 10:33

Е, само можем да се надявам колко са стриктни проверките, а няма от къде да знаем какви са. Работата е там, че не знаем извън времето за проверки какво хапват децата.
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Колко чести и колко стриктни са проверките на храните в ДГ?

Мнениеот Kremiliya » 26 Мар 2015, 17:46

В нашата родина за колко важни неща се дават пари под масата и тем подобни.. :)
Аватар
Kremiliya
 
Мнения: 1865
Регистриран на: 20 Ное 2014, 11:14

Re: Колко чести и колко стриктни са проверките на храните в ДГ?

Мнениеот mix_twix » 02 Юни 2016, 13:39

Мен ме съмнява, че доста често пестят от парите по градините, дано да се лъжа. Те може да вземат неща със сертификат, но могат и те самите да бъдат доста некачествени, може не всичко да е със сертификата. :)
Аватар
mix_twix
 
Мнения: 1181
Регистриран на: 18 Дек 2014, 10:56

Re: Колко чести и колко стриктни са проверките на храните в ДГ?

Мнениеот fairy » 02 Юни 2016, 17:29

Доста са строги изискванията в градините и има контрол. Дори е забранено да влизат хора, които нямат разрешение, в кухнята и подобните помещения. Следи се каква храна се ползва, не е толкова лесно да попадне некачествена. Мисля, че там поне са се запазили някакви норми.
fairy
 
Мнения: 464
Регистриран на: 19 Яну 2016, 11:17

Re: Колко чести и колко стриктни са проверките на храните в ДГ?

Мнениеот Pipilota » 16 Юни 2016, 10:32

fairy написа:Доста са строги изискванията в градините и има контрол. Дори е забранено да влизат хора, които нямат разрешение, в кухнята и подобните помещения. Следи се каква храна се ползва, не е толкова лесно да попадне некачествена. Мисля, че там поне са се запазили някакви норми.

Изискват сертификати за всяка една храна :) Миналата година синът ми като завършваха дг. ходиха на екскурзия за един ден,близо до граад, правиха си барбекю и подобни. ;) Директорката каза, че всичко се събира изрядно, със сертификати за качество. Но какви ли не истории съм чувала, сещате ли се за синьото прясно мляко?!
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Колко чести и колко стриктни са проверките на храните в ДГ?

Мнениеот dessiblond » 16 Юни 2016, 11:03

Норми и сертификати, но винаги се намира някой да издъни работата и да попадне храна, която да не е съвсем добра. Добре, че са рядко такива случаи в градините. Повечето май са случаи на отравяне, когато заведат децата някъде на екскурзия, но това е при по-големите, учениците.
dessiblond
 
Мнения: 421
Регистриран на: 25 Ное 2013, 14:13

Re: Колко чести и колко стриктни са проверките на храните в ДГ?

Мнениеот svetlozara » 24 Авг 2016, 12:17

dessiblond написа:Норми и сертификати, но винаги се намира някой да издъни работата и да попадне храна, която да не е съвсем добра. Добре, че са рядко такива случаи в градините. Повечето май са случаи на отравяне, когато заведат децата някъде на екскурзия, но това е при по-големите, учениците.

Там по хотелите и курортите не се следи толкова качеството, в градините рядко могат да си позволят стара храна.
svetlozara
 
Мнения: 729
Регистриран на: 18 Юни 2015, 12:14

Re: Колко чести и колко стриктни са проверките на храните в ДГ?

Мнениеот analizatorka » 24 Авг 2016, 14:17

Контролът в градините зависи от персонала и директорката и проверките, които им правят. Ако те си правят някакви тънки сметки и не ги е еня, може и там да се открие негодна храна.
analizatorka
 
Мнения: 564
Регистриран на: 18 Яну 2016, 12:13

ПредишнаСледваща

Назад към Актуални теми и новини

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта