Колко чести и колко стриктни са проверките на храните в ДГ?

Тук е мястото за вашия коментар за събитията от страната и чужбина!

Колко чести и колко стриктни са проверките на храните в ДГ?

Мнениеот moni.sparrow » 07 Авг 2014, 09:55

Вчера видях тази статия, която ме притесни много! Искаше ми се да пусна догодина децата на ДГ, но все повече се замислям дали да го направя.

След инцидента със синьото мляко в друга ДГ, следва второ разкритие след проверки, половин година по-късно. Притеснявам се каква е храната, която дават на малчуганите в ДГ и дали има някакъв контрол и проверки на храните, както и колко стриктни са те!

Към мамите, които децата им са на градина, знаете ли как стоят нещата със стриктността на проверките, достига ли при вас някаква информация и как бихте могли да я получите, в случай, че никой нищо не ви казва? :?
moni.sparrow
 
Мнения: 286
Регистриран на: 05 Ное 2013, 15:24

Re: Колко чести и колко стриктни са проверките на храните в ДГ?

Мнениеот penny » 07 Авг 2014, 09:58

Моя много близка приятелка е пуснала детенцето си на ДГ и през лятото, но мисля, че се подразбира, никой нищо не съобщава при проверки, още по-малко при открити евентуални нередности, а как се проверява, нямам никаква идея, може би нямаме тези възможности :roll:
penny
 
Мнения: 498
Регистриран на: 05 Дек 2013, 15:13

Re: Колко чести и колко стриктни са проверките на храните в ДГ?

Мнениеот Kaya » 18 Мар 2015, 11:58

Не вярвам да има някакъв контрол. :) Дори някои майки се чудят дали децата им ядат филии с маргарин, или с масло, е познайте! :)
Ако си знаете цената, значи се е налагало да я казвате на някого.
Аватар
Kaya
 
Мнения: 2797
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:52

Re: Колко чести и колко стриктни са проверките на храните в ДГ?

Мнениеот S_Milenska » 18 Мар 2015, 13:02

Не вярвам, че някой прави проверки или дори да има проверки, то ако не са по точно определени причини, да се раздуе случая, кой знае колко под масата неща се случват.
Аватар
S_Milenska
 
Мнения: 2136
Регистриран на: 18 Ное 2014, 13:46

Re: Колко чести и колко стриктни са проверките на храните в ДГ?

Мнениеот Snejna » 18 Мар 2015, 13:36

Сигурно има проверки от време на време, обаче няма да са много големи проверките, ние като виждаме какви са храните в училищата, които дори родителите могат да видят, представете си какво е положението в детската градина, където родителите не могат да видят храната.
Аватар
Snejna
 
Мнения: 2566
Регистриран на: 19 Ное 2014, 16:41

Re: Колко чести и колко стриктни са проверките на храните в ДГ?

Мнениеот Krum » 18 Мар 2015, 15:44

Кой знае колко боклуци са изяли и изпили децата в градините. :)
Аватар
Krum
 
Мнения: 1386
Регистриран на: 21 Ное 2014, 14:30

Re: Колко чести и колко стриктни са проверките на храните в ДГ?

Мнениеот rabotnata pchela » 18 Мар 2015, 16:06

Не ми се иска даже да си помисля, имам доверие в градината и се надявам, че там няма да има разни..случки и децата ни да ядат развалени, стари стоки с изтекъл срок на годност. Надявам се много, че има качествена храна, която консумират.
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Колко чести и колко стриктни са проверките на храните в ДГ?

Мнениеот Anka » 18 Мар 2015, 16:54

Не мисял, че има как да сте сигурни, аз се учудвам, че на малки деца сервират кисело зеле да речем, не е ил опасно да им раздразни коремчетата, ние у дома не даваме такива неща на брат ми, а в градината ядяли! :shock:
Аватар
Anka
 
Мнения: 1415
Регистриран на: 25 Ное 2014, 13:25

Re: Колко чести и колко стриктни са проверките на храните в ДГ?

Мнениеот Lili_pili » 18 Мар 2015, 17:43

Надявайте се някой да проверява в детските градини, жестоко се лъжите, винаги върви далаверата ;)
Когато едно нещо се случи един път, не е задължително да се повтори, но случи ли се два пъти, то със сигурност ще има и трети път.
Аватар
Lili_pili
 
Мнения: 923
Регистриран на: 09 Яну 2015, 09:56

Re: Колко чести и колко стриктни са проверките на храните в ДГ?

Мнениеот Mon_ton » 19 Мар 2015, 15:46

Аз си мисля, че не ги хранят децата с толкова хубава храна, колкото ни се иска :(
Аватар
Mon_ton
 
Мнения: 2768
Регистриран на: 24 Ное 2014, 15:54

Следваща

Назад към Актуални теми и новини

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта