Успявате ли да пазите добра хигиена на съня?

Споделете всичко, което ви вълнува – любопитни факти, мнения или размишления. Общи приказки по общи теми.

Успявате ли да пазите добра хигиена на съня?

Мнениеот LEILA » 08 Авг 2014, 14:16

Самото понятие ми се видя адски странно :) но много ми се прииска да го използвам - хигиена на съня, та кой въобще съумява да пази подобна хигиена :shock:

Всъщност колко часа са ни необходими за истинска почивка и добра хигиена на съня, според вас? А колко часа успявате да си откраднете от денонощието за сън? Мислите ли, че е достатъчно, за да пазите една добре хигиена на съня или сте на следната тактика
syn_rabota1.jpg
syn_rabota1.jpg (18.34 KiB) Прегледано 1517 пъти

Разбрах, че първият признак за лоша хигиена на съня е сънливостта, която ме гони кажи-речи денонощно мене... :( тъжно, но като наблюдавам и хората около себе си, май не съм единствена.
Е, успявате ли да спите качествено - непробудно и дълбоко, изобщо смятате ли хигиената ви на сън за добра?
LEILA
 
Мнения: 160
Регистриран на: 10 Май 2014, 10:54

Re: Успявате ли да пазите добра хигиена на съня?

Мнениеот Mr.Eko » 08 Авг 2014, 14:19

Средно спя около 6 часа, но ми идват малко, бих се зарадвала на 7, но тогава си мисля, че пак ще ми се сторят недостатъчни и ще искам 8, та май колкото повече спиш, толкова повече ти се спи. А при хората хигиената на сън е различна, както и нуждата от почивка, няма правило, поне според мен, учените май не мислят точно така! :roll:
Mr.Eko
 
Мнения: 79
Регистриран на: 06 Ное 2013, 12:14

Re: Успявате ли да пазите добра хигиена на съня?

Мнениеот donni » 13 Авг 2014, 11:41

при мен нещата се влияят от умората, стреса, пълнолуние, дали ще проплаче бебока, затова не мога да кажа, че имам добра хигиена на съня и че съм в позиция да си пожелавам такива екстри :P
donni
 
Мнения: 499
Регистриран на: 09 Май 2014, 17:05

Re: Успявате ли да пазите добра хигиена на съня?

Мнениеот mangusta » 16 Окт 2014, 16:48

Преди все се стараех да се наспивам, но никога не ми се получаваше да си легна рано, така че сутринта като погледна часовника да не се изстрелвам директно към дрехите и чантата си, но все така ставаше :( Сега ми се отдават повече възможности, като съм с детето, но пък не мога да си го позволя пред вид, че имам сума ти и неща за вършене, а и вечерният съм е най-важен и не може да се замести с кое да е време от денонощието :idea:
mangusta
 
Мнения: 415
Регистриран на: 31 Яну 2014, 15:23

Re: Успявате ли да пазите добра хигиена на съня?

Мнениеот kalconin » 21 Окт 2014, 10:29

Аз лично се опитвам да спя по около 7 часа. Не знам колко е нормално. Но не мис стигат през почивните дни спя повечко!
kalconin
 
Мнения: 3
Регистриран на: 21 Окт 2014, 09:39

Re: Успявате ли да пазите добра хигиена на съня?

Мнениеот YoLindi » 21 Окт 2014, 11:04

Малко или много умората понякога идва в повече, съответно организма си набавя сили от съня и храната, ако едното липсва, двойна доза от другото - поне при мен е така, де :)
YoLindi
 
Мнения: 447
Регистриран на: 02 Окт 2013, 12:28

Re: Успявате ли да пазите добра хигиена на съня?

Мнениеот Krum » 13 Яну 2015, 14:24

Много добре си спя вечер, изключвам всички мисли ли проблеми, лягам си вечер към 23ч и ставам на сутритна в 7 и пак ми се спи :lol:
Аватар
Krum
 
Мнения: 1386
Регистриран на: 21 Ное 2014, 14:30

Re: Успявате ли да пазите добра хигиена на съня?

Мнениеот S_Milenska » 13 Яну 2015, 16:48

Успявам разбира се, много лесно обичам да спя и не се ангажирам хич с неща.
Аватар
S_Milenska
 
Мнения: 2136
Регистриран на: 18 Ное 2014, 13:46

Re: Успявате ли да пазите добра хигиена на съня?

Мнениеот Andrey » 14 Яну 2015, 15:16

Все си мисля когато легна в леглото за това, което трябва да направя, за това, което искам, хич не заспивам лесно, така че мога да кажа, че съня ми е доста мръсен. :geek:
Аватар
Andrey
 
Мнения: 1730
Регистриран на: 20 Ное 2014, 10:04

Re: Успявате ли да пазите добра хигиена на съня?

Мнениеот mamina » 21 Ное 2016, 17:01

Стремя се да си лягам по едно и също време и наистина да е достатъчно като часове. Мисля, че това е една доста добра хигиена на съня :smile: .
mamina
 
Мнения: 525
Регистриран на: 18 Яну 2016, 12:55


Назад към Общи приказки

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта