Отслабва ли се с чай от мента, как се прилага?

Хранителни режими за регулиране на тегло, видове диети, хранене при заболявания

Отслабва ли се с чай от мента, как се прилага?

Мнениеот draga.mihova » 11 Авг 2014, 15:58

За пръв път преди години чух, че може да се отслабва с чай от мента. Тогава нямах нужда от това и сега се сещам отново, че имаше рецепти за различни чайове с мента, от които се отслабва.

Нямам идея обаче с какво се комбинираше ментата, за да има този ефект и как се прилага.
mint.jpg
mint.jpg (43.05 KiB) Прегледано 1059 пъти

Ще бъда мноого благодарна да ме просветлите какви са рецептите и комбинациите за чайовете с мента, които действат отслабващо и как се прилагат, по колко пъти на ден и дали се заместват хранения с този чай! :!:
Също ми хрумна, че може да има разлика между прясната и сушената мента, дали е задължително да бъде с едната или другата чая?
draga.mihova
 
Мнения: 226
Регистриран на: 10 Дек 2013, 12:24

Re: Отслабва ли се с чай от мента, как се прилага?

Мнениеот magda » 11 Авг 2014, 16:01

знам, че зеленият чай в комбинация с мента има добър ефект, но трябва да си внимателна, понеже ментата сваля кръвното и не се препоръчва за хора, с по-ниско такова, за съжаление само с това мога да ти помогна :(
но пък намерих това преди малко, със сигурност ще ти е от полза! МЕНТА
magda
 
Мнения: 285
Регистриран на: 30 Юни 2014, 13:07

Re: Отслабва ли се с чай от мента, как се прилага?

Мнениеот LEILA » 28 Авг 2014, 15:10

доста ме притеснява факта, че сваля кръвното, аз съм с ниско и знам колко е зле да пада рязко в неподходящи моменти, например, когато си навън, за сметка на това много обичам чая от мента :|
LEILA
 
Мнения: 160
Регистриран на: 10 Май 2014, 10:54

Re: Отслабва ли се с чай от мента, как се прилага?

Мнениеот silver933 » 03 Дек 2014, 17:23

Не знаех, че помага са отслабването, ама то предполагам, че с всеки чай ще се получи. :)
Аватар
silver933
 
Мнения: 2103
Регистриран на: 14 Ное 2014, 16:02

Re: Отслабва ли се с чай от мента, как се прилага?

Мнениеот Lili_pili » 23 Яну 2015, 10:56

Не знам дали е точно от ментата, но като цяло, всяко пиене на чай спомага за свалянето на килограмите, така че ментов, плодов - важното е да пиете течности :)
Когато едно нещо се случи един път, не е задължително да се повтори, но случи ли се два пъти, то със сигурност ще има и трети път.
Аватар
Lili_pili
 
Мнения: 923
Регистриран на: 09 Яну 2015, 09:56

Re: Отслабва ли се с чай от мента, как се прилага?

Мнениеот BeenieGal » 11 Май 2015, 16:32

Lili_pili написа:Не знам дали е точно от ментата, но като цяло, всяко пиене на чай спомага за свалянето на килограмите, така че ментов, плодов - важното е да пиете течности :)

Често плодовите чайове са доста боядисани и допълнително овкусени, така че те съветвам да пиеш основно билкови :idea: А специално от един вид чай не виждам как ще се отслабва, освен ако не е от разхлабителните, които не смятам, че се водят от полезните!
Аватар
BeenieGal
 
Мнения: 483
Регистриран на: 03 Окт 2014, 11:18

Re: Отслабва ли се с чай от мента, как се прилага?

Мнениеот Alex_mor » 01 Фев 2016, 16:06

BeenieGal написа:
Lili_pili написа:Не знам дали е точно от ментата, но като цяло, всяко пиене на чай спомага за свалянето на килограмите, така че ментов, плодов - важното е да пиете течности :)

Често плодовите чайове са доста боядисани и допълнително овкусени, така че те съветвам да пиеш основно билкови :idea: А специално от един вид чай не виждам как ще се отслабва, освен ако не е от разхлабителните, които не смятам, че се водят от полезните!

по-скоро от ефетка на това, че те засища и уж няма да търсиш толкоав често да ядеш банички и солетки.. :)
Alex_mor
 
Мнения: 390
Регистриран на: 18 Юни 2015, 09:39

Re: Отслабва ли се с чай от мента, как се прилага?

Мнениеот Lili_pili » 01 Фев 2016, 18:06

Не знам как става това със засищането от чай.. но някои казват, че им действа добре, ама мисля, че е лъжа. :mrgreen:
Когато едно нещо се случи един път, не е задължително да се повтори, но случи ли се два пъти, то със сигурност ще има и трети път.
Аватар
Lili_pili
 
Мнения: 923
Регистриран на: 09 Яну 2015, 09:56


Назад към Диети

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта