Дразнили ви на стомаха цветният прашец?

Витамини и минерали, диетични и други храни - всичко, което допринася за добрия външен вид и перфектно здраве.

Дразнили ви на стомаха цветният прашец?

Мнениеот M.Tasheva » 14 Авг 2014, 11:12

Виждам, че има рецепти с пчелен прашец и мед (в немалко количество) против гастрит, язвена болест и подобни стомашни неразположения, което страшно ме изненадва!

Търсих някаква рецепта, за да стабилизираме състоянието на мъжа ми, който е с гастрит и открих това с цветния прашец, но преди време съм приемала пчелен прашец преди хранене и спрях, понеже започна да ми дразни на стомаха!
honeypollen.jpg
honeypollen.jpg (62.08 KiB) Прегледано 6925 пъти

От някакви източници зная, че дори и лъжица мед да хапнеш на гладно е възможно да подразни стомаха ти, особено ако е по-чувствителен, да не говорим за хора, които имат заболявания :!: :shock:

На вас как ви влияе цветния прашец, дразни ли стомаха ви, когато хапвате на гладно или го пиете? А медът? :?
M.Tasheva
 
Мнения: 393
Регистриран на: 21 Окт 2013, 13:55

Re: Дразнили ви на стомаха цветният прашец?

Мнениеот Nightmare » 14 Авг 2014, 11:17

Доста време съм пила цветен прашец без да имам оплаквания, не съм убедена, че моят стомах е чувствителен, но е възможно и ти да имаш някаква непоносимост към него, заради това така да ти се отразява :?
Nightmare
 
Мнения: 494
Регистриран на: 11 Ное 2013, 15:00

Re: Дразнили ви на стомаха цветният прашец?

Мнениеот FramarLekari » 15 Авг 2014, 15:42

Здравейте, M.Tasheva!

Показано е използването на мед при диария и стомашна язва, причинена от инфекция с Helicobacter Pylori, но има ограничени доказателства за ползата на това приложение на меда.

Пчелният прашец е добре известен естествен лек и често срещана съставка в много видове хранителни добавки. Много рядко хората изпитват сериозни странични ефекти при употреба на пчелния прашец. При първоначалните дози може да се усети стомашно неразположение и гадене, които са често срещани и обикновено са много леки и преходни нежелани реакции. В рамките на две седмици от използването на пчелния прашец, страничните ефекти, които са били наблюдавани първоначално, обикновено изчезват напълно, тъй като организмът развива толерантност към изпитваните нежелани реакции, включително изтръпване на езика, горещо изпотяване, лек обрив, стомашно болка, чревен дискомфорт, диария, леко затруднено дишане.

Въпреки това, някои хора могат да бъдат алергични към пчелния прашец, развивайки тежка алергична реакция. Симптомите на анафилаксия могат да отнемат от няколко минути до два часа, за да се появят, и варират по тежест. Ако някой развие анафилактична реакция, трябва да се потърси незабавно медицинска помощ!

Поздрави,
Фрамар
Специалистите на www.framar.bg предоставят консултация, която не може да замени преглед при квалифициран и правоспособен лекар.
FramarLekari
 
Мнения: 1987
Регистриран на: 29 Мар 2011, 19:23
Местоположение: България

Re: Дразнили ви на стомаха цветният прашец?

Мнениеот nushi.kisyova » 18 Авг 2014, 12:09

А дали някой може да ми каже как се прилага, разбрах, че имало някаква схема, по която трябва да се пие? :?:
nushi.kisyova
 
Мнения: 252
Регистриран на: 19 Ное 2013, 12:42

Re: Дразнили ви на стомаха цветният прашец?

Мнениеот Грохот » 13 Яну 2017, 17:06

Аз не знам за схема. От вечерта една чаена лъжичка я разбъркмвах с две с.л. кисело мляко и малко мед. Престояваше така през нощта и сутрин на гладно го изяждах. Първоначално ми дразнеше леко на стомаха, но после нямаше проблем.
Грохот
 
Мнения: 260
Регистриран на: 13 Май 2014, 13:13

Re: Дразнили ви на стомаха цветният прашец?

Мнениеот nefertiti » 16 Яну 2017, 12:21

А може ли да се предозира?
nefertiti
 
Мнения: 1333
Регистриран на: 01 Фев 2016, 15:10

Re: Дразнили ви на стомаха цветният прашец?

Мнениеот lini_leni » 16 Яну 2017, 13:30

Не може да се предозира, но е по-добре да не се взима повече от 50-100 г дневно.
lini_leni
 
Мнения: 491
Регистриран на: 27 Сеп 2013, 12:03

Re: Дразнили ви на стомаха цветният прашец?

Мнениеот nefertiti » 16 Яну 2017, 17:49

Т.е., че няма нужда от повече, а не, че ще имаш странична реакция. Така ли?
nefertiti
 
Мнения: 1333
Регистриран на: 01 Фев 2016, 15:10

Re: Дразнили ви на стомаха цветният прашец?

Мнениеот отчаяна » 16 Яну 2017, 23:43

Пчелният прашец е безвреден, но съдържа най-различни вещества, сбор е от различни съставки. А не за всички знаем как ще ни подействат при голямо количество. затова е по-добре по-умерено.
отчаяна
 
Мнения: 92
Регистриран на: 25 Авг 2016, 13:49

Re: Дразнили ви на стомаха цветният прашец?

Мнениеот Ilona » 11 Мар 2019, 13:05

Определено не е добър вариант при хора със стомашни проблеми. Най-добре е все пак човек да го обсъди с личния си лекар. Личният ми опит показва точно това - трябва да се внимава. Иначе е страхотен имуностимулант, но не е универсален.
Ilona
 
Мнения: 89
Регистриран на: 07 Яну 2019, 11:02

Следваща

Назад към Хранителни добавки и биопродукти

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта