Специалната диета за лесно адаптиране в различен часови пояс, пробвали ли сте я?

Хранителни режими за регулиране на тегло, видове диети, хранене при заболявания

Специалната диета за лесно адаптиране в различен часови пояс, пробвали ли сте я?

Мнениеот Bambaa » 14 Авг 2014, 14:20

Чудех се към коя секция във форума да отнеса темата, но мисля, че ще я отнеса повече към пътуванията, затова я слагам и тук.

Предстоя ми да отида на гости на приятел в Япония и докато се ровех в интернет за полетите, открих диета, която е добре да прилагаш в зависимост от това колко часови пояса пресичаш и за да се адаптираш добре към този на крайната точка.
Стори ми се много интересно и затова реших да споделя с вас диетата за лесно адаптиране в различен часови пояс.
Plane.jpg
Plane.jpg (17.46 KiB) Прегледано 578 пъти

В моя случай пътувам на изток и не бива да ям нищо в часовете на заминаването и не трябва да приемам кофеинови напитки т.е. да остана на вода и плодови сокове, а в останалата част от полета ще спя (така или иначе) ;)

Не знаех, че неразположението по време на свикване с разликата в часовия пояс може да бъде компенсирана с отсъствието на храна или приемането на определен вид, все още съм малко скептично настроена, но ще проверя как стоят нещата. Ако все някой ме е изпреварил и е опитал тази диета, ще съм доволна да разбера предварително резултата! :)
Аватар
Bambaa
 
Мнения: 590
Регистриран на: 30 Апр 2014, 16:28

Re: Специалната диета за лесно адаптиране в различен часови пояс, пробвали ли сте я?

Мнениеот ramimni » 14 Авг 2014, 14:27

Интересно, ама малко измислено ми се струва всичко. Какво, ако пътуваш на запад ще можеш да пиеш кафе ли, щом не можеш да пиеш, когато пътуваш на изток :shock: :?
ramimni
 
Мнения: 499
Регистриран на: 29 Яну 2014, 17:18

Re: Специалната диета за лесно адаптиране в различен часови пояс, пробвали ли сте я?

Мнениеот silver933 » 10 Дек 2014, 10:07

Има логика, ако пътуваш на изток най-вероятно ще пристигнеш през нощта и без кафе ще ти се спи и лесно ще се приспиш, ако пътуваш на запад денят тепърва ще започва, когато ставаш, затова ти трябва кафе и енергия :)
Аватар
silver933
 
Мнения: 2103
Регистриран на: 14 Ное 2014, 16:02

Re: Специалната диета за лесно адаптиране в различен часови пояс, пробвали ли сте я?

Мнениеот Malina » 10 Дек 2014, 16:39

Звучи много интересно, пък и в логиката на Silver933 намирам смисъл! Може и да има нещо вярно :)
Не искам просто да живея - искам първо да обичам, а между другото да живея!
Аватар
Malina
 
Мнения: 2309
Регистриран на: 02 Дек 2014, 10:33

Re: Специалната диета за лесно адаптиране в различен часови пояс, пробвали ли сте я?

Мнениеот Pipilota » 10 Дек 2014, 17:22

не съм пробвала, но при следващо пътуване, ако ми дойде на ум, ще пробвам пък и ще кажа на приятели да видим :)
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Специалната диета за лесно адаптиране в различен часови пояс, пробвали ли сте я?

Мнениеот Kremiliya » 11 Дек 2014, 15:28

Аз като се качвам на самолет толкова ми се свива корема 2 дена преди това, че изобщо не мога да мисля в коя посока отивам и с какво да се приготвя :lol:
Аватар
Kremiliya
 
Мнения: 1865
Регистриран на: 20 Ное 2014, 11:14

Re: Специалната диета за лесно адаптиране в различен часови пояс, пробвали ли сте я?

Мнениеот Anka » 15 Дек 2014, 16:49

Не съм пробвала, ако тръгна на някъде обаче ще пробвам, последно като пътувах толкова се изморих по пътя и като пристигнах то пък беше някакво никакво време по тукашния ми часовник... наистина трябва да е от значение такава диета.
Аватар
Anka
 
Мнения: 1415
Регистриран на: 25 Ное 2014, 13:25

Re: Специалната диета за лесно адаптиране в различен часови пояс, пробвали ли сте я?

Мнениеот Slavena » 15 Дек 2014, 17:32

Не вярвам това да е от значение. :mrgreen:
Slavena
 
Мнения: 957
Регистриран на: 10 Дек 2014, 16:45

Re: Специалната диета за лесно адаптиране в различен часови пояс, пробвали ли сте я?

Мнениеот Snejna » 17 Дек 2014, 14:46

Мисля, че боб и кисело зеле не са добро решение да се консумират преди полет. :mrgreen:
Аватар
Snejna
 
Мнения: 2566
Регистриран на: 19 Ное 2014, 16:41

Re: Специалната диета за лесно адаптиране в различен часови пояс, пробвали ли сте я?

Мнениеот Slavena » 19 Дек 2014, 17:47

Интересно, никога не съм пътувала със самолет така че няма как да знам истина ли е но ми се вижда възможно.
Slavena
 
Мнения: 957
Регистриран на: 10 Дек 2014, 16:45

Следваща

Назад към Диети

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта