Най-опасните храни през лятото – как се предпазвате от неприятностите, които могат да ни донесат?

Забавни моменти, необичайни, полезни и интересни факти,хитрини и въпроси, навиците при хранене, празници и традиции.

Най-опасните храни през лятото – как се предпазвате от неприятностите, които могат да ни донесат?

Мнениеот M.Tasheva » 15 Авг 2014, 11:33

Предполагам всички се досещат кои са най-опасните храни през лятото, тези които обикновено се консумират - яйца, риба, месо и мога да добавя евентуално млякото като потенциално опасно.

Опитвам се да предпазвам децата от неприятностите, които могат да донесат след себе си тези опасни храни, като им забранявам да си купуват неща било то от магазин или фаст фууд, не знам до колко успявам, затова се и притеснявам да не си донесат някоя неприятност от нищото.
21.jpg
21.jpg (19.92 KiB) Прегледано 550 пъти

Вие как се предпазвате от опасните храни през лятото, при положение, че така или иначе, както месото, така и рибата, а също и яйцата се купуват от магазин? Как подбирате тези потенциално опасни храни, така че да се предпазите от евентуални неприятности, които могат да донесат след себе си? :?
M.Tasheva
 
Мнения: 393
Регистриран на: 21 Окт 2013, 13:55

Re: Най-опасните храни през лятото – как се предпазвате от неприятностите, които могат да ни донесат?

Мнениеот Fancy » 15 Авг 2014, 11:39

Единственият начин да се предпазиш е да спреш да консумираш тези храни, което е малко възможно при повечето хора. Другия начин е добра термична обработка, а преди това да проверяваш дали е сравнително прясно, това което купуваш!
Fancy
 
Мнения: 497
Регистриран на: 19 Окт 2013, 11:25

Re: Най-опасните храни през лятото – как се предпазвате от неприятностите, които могат да ни донесат?

Мнениеот moni.sparrow » 20 Авг 2014, 15:57

Термичната обработка е добре да е на ниво, от там нататък само онзи отгоре може да ни опази :D
moni.sparrow
 
Мнения: 286
Регистриран на: 05 Ное 2013, 15:24

Re: Най-опасните храни през лятото – как се предпазвате от неприятностите, които могат да ни донесат?

Мнениеот Kremiliya » 06 Фев 2015, 14:48

Лесно, купувам си храна само от магазини, в които знам, че я зареждат често, месото само от специализирани магазини, яйцата от големите хипермаркети, гледам на бързо да сложа всичко във фризера. Преди да сготвя месото винаги го варя, ако мирише лошо не го готвя ;)
Аватар
Kremiliya
 
Мнения: 1865
Регистриран на: 20 Ное 2014, 11:14

Re: Най-опасните храни през лятото – как се предпазвате от неприятностите, които могат да ни донесат?

Мнениеот Slavena » 06 Фев 2015, 15:35

Това са глупости, нищо ѝ няма на храната нито зимата нито лятото, купувам си то големите магазини всичко, не ходя по малките магазини, кой ти пазарува от там?!
Slavena
 
Мнения: 957
Регистриран на: 10 Дек 2014, 16:45

Re: Най-опасните храни през лятото – как се предпазвате от неприятностите, които могат да ни донесат?

Мнениеот mix_twix » 06 Фев 2015, 16:23

за мен най-опасната храна са яйцата, сякаш месото не представлява заплаха, защото ние така или иначе българите си хапваме месо постоянно без значение от сезона.
Аватар
mix_twix
 
Мнения: 1181
Регистриран на: 18 Дек 2014, 10:56

Re: Най-опасните храни през лятото – как се предпазвате от неприятностите, които могат да ни донесат?

Мнениеот Malina » 06 Фев 2015, 16:38

Kremiliya написа:Лесно, купувам си храна само от магазини, в които знам, че я зареждат често, месото само от специализирани магазини, яйцата от големите хипермаркети, гледам на бързо да сложа всичко във фризера. Преди да сготвя месото винаги го варя, ако мирише лошо не го готвя ;)

И аз правя така, купувам месото от малки магазинчета, които зареждат често, а яйца си вземам от баба на село. Всичко готвя до пълна готовност, никога не оставям месото кърваво!
Не искам просто да живея - искам първо да обичам, а между другото да живея!
Аватар
Malina
 
Мнения: 2309
Регистриран на: 02 Дек 2014, 10:33

Re: Най-опасните храни през лятото – как се предпазвате от неприятностите, които могат да ни донесат?

Мнениеот Elica » 06 Фев 2015, 16:58

Мисля, че високата температура при готвене трябва да елиминира евентуалните проблеми, аз не се притеснявам лятото за такива неща и не съм имала досега никакви проблеми.
Аватар
Elica
 
Мнения: 1721
Регистриран на: 26 Ное 2014, 09:37

Re: Най-опасните храни през лятото – как се предпазвате от неприятностите, които могат да ни донесат?

Мнениеот Lilly_milly » 06 Фев 2015, 17:15

Elica написа:Мисля, че високата температура при готвене трябва да елиминира евентуалните проблеми, аз не се притеснявам лятото за такива неща и не съм имала досега никакви проблеми.

И аз не бях имала и затова го вадех много смела, до преди 2 лета, когато се скъсах да драйфам след една пица, добре че ме изчака да се прибера и тогава започна :D :D
Lilly_milly
 
Мнения: 245
Регистриран на: 16 Дек 2014, 14:32

Re: Най-опасните храни през лятото – как се предпазвате от неприятностите, които могат да ни донесат?

Мнениеот Anka » 06 Фев 2015, 17:22

Lilly_milly написа:
Elica написа:Мисля, че високата температура при готвене трябва да елиминира евентуалните проблеми, аз не се притеснявам лятото за такива неща и не съм имала досега никакви проблеми.

И аз не бях имала и затова го вадех много смела, до преди 2 лета, когато се скъсах да драйфам след една пица, добре че ме изчака да се прибера и тогава започна :D :D

Ужас! но когато си навън, на заведение няма как да знаеш дали продуктите се съхраняват правилно и от кога стоят!
Аватар
Anka
 
Мнения: 1415
Регистриран на: 25 Ное 2014, 13:25


Назад към Гювеч

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта