Как приготвяте гъбите, когато са сушени, мариновани или пресни?

Любими рецепти, интересни вариации, модерни ястия, съвети при готвене

Как приготвяте гъбите, когато са сушени, мариновани или пресни?

Мнениеот annydance » 18 Авг 2014, 11:54

Снощи влизаме ние в Кауфланд и исках да купя гъбки, за да приготвя един сос, които бях научила от майка ми.
index_photo.jpg
index_photo.jpg (5.98 KiB) Прегледано 517 пъти

Ами освен различните сортове гъби видях - сушени, мариновани и пресни. Заради това, че съм неопитна предпочетох и се спрях на класиката - пресни.

Както разбирате готвенето не ми се получава всеки път, до сега не ми се и налагало да се справям с това, затова ще се радвам да ми кажете как се приготвят гъбите, когато са сушени или мариновани. Има ли нещо по-специално, маринованите полуготови ли са, а по-дълго време ли е необходимо на сушените, за да се приготвят? :?

Също се чудех дали има и разни по-интересни рецепти със сушените или мариновани гъбки, нещо по-различно за приготвяне от стандартното? :?
annydance
 
Мнения: 445
Регистриран на: 06 Ное 2013, 14:13

Re: Как приготвяте гъбите, когато са сушени, мариновани или пресни?

Мнениеот Harmony » 18 Авг 2014, 11:58

По-добре е да използваш пресни, ако все пак нямаш късмет и има само сушени става и с тях, но по-бавно, трябва да се киснат около 4 часа във вода или известно време в подсолено прясно мляко, така стават като пресни ;)
А за интересна рецепта, май не се сещам, но гъбените супи имат доста и различни варианти, можеш да експериментираш!
Аватар
Harmony
 
Мнения: 516
Регистриран на: 03 Окт 2013, 13:20

Re: Как приготвяте гъбите, когато са сушени, мариновани или пресни?

Мнениеот draga.mihova » 19 Авг 2014, 11:39

Няма съществена разлика между маринованите и пресните, маринованите е добре да се измиват преди да ги употребяваш, но може и така да се хапват, не е необходимо да ги готвиш, когато ще ги слагаш на пица, например, ако няма пресни, може да използваш и замразени ;) а за сос по-добре не взимай мариновани ;)
draga.mihova
 
Мнения: 226
Регистриран на: 10 Дек 2013, 12:24

Re: Как приготвяте гъбите, когато са сушени, мариновани или пресни?

Мнениеот S_Milenska » 18 Ное 2014, 17:28

Много обичам пресни гъби направени на скарата, страхотни са! Това е от любимите ми рецепти, стават много вкусни :)
Аватар
S_Milenska
 
Мнения: 2136
Регистриран на: 18 Ное 2014, 13:46


Назад към Рецепти и полезни съвети

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта