Как почиствате скарата, домакини?

Полезни съвети и практични идеи за дома и градината

Re: Как почиствате скарата, домакини?

Мнениеот kauda » 19 Сеп 2016, 15:04

Успешно може да се почисти и с оцет и сода, а и няма да се развали и самата цялост на скарата, защото силните препарати скапват не само мазнините, но и самия материал, от който са направени уредите.
Аватар
kauda
 
Мнения: 1654
Регистриран на: 23 Мар 2015, 10:45

Re: Как почиствате скарата, домакини?

Мнениеот red_eyes » 19 Сеп 2016, 16:50

Оцетът и содата са си класика за много неща. На мен по-трудно ми е чистенето на тавичката под скарата, ако съм я оставила да се натрупат много слоеве мазнина и други подобни :mrgreen: .
Аватар
red_eyes
 
Мнения: 487
Регистриран на: 18 Дек 2013, 16:12

Re: Как почиствате скарата, домакини?

Мнениеот Pipilota » 20 Сеп 2016, 09:02

red_eyes написа:Оцетът и содата са си класика за много неща. На мен по-трудно ми е чистенето на тавичката под скарата, ако съм я оставила да се натрупат много слоеве мазнина и други подобни :mrgreen: .
За да нямаш проблем с нея, преди печене сложи малко вода и след това се чисти много лесно, защото не капе директно мазнината по тавичката. Това за старите скари.
За новите с тефлон, има подходящи четки и шпатули за почистване на тефлон и керамика, така че може да се намери вариант и все пак, веднага след ползване е добре да се почиства. ;) така че мрънкайте повече на тея мъже.
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Как почиствате скарата, домакини?

Мнениеот donni » 20 Сеп 2016, 10:25

Те мъжете са само по печенето на месото, за другото не се сещат :smile: . Не е чак такъв проблем чистенето на скарата, само повечко време отнема.
donni
 
Мнения: 499
Регистриран на: 09 Май 2014, 17:05

Re: Как почиствате скарата, домакини?

Мнениеот anetageorgieva » 27 Сеп 2016, 00:33

Ще изпробвам с оцет и сода, дано не ѝ стане нещо, защото изглежда доста менташка . :grin: :grin:
anetageorgieva
 
Мнения: 119
Регистриран на: 08 Сеп 2016, 19:35

Re: Как почиствате скарата, домакини?

Мнениеот balsam » 27 Сеп 2016, 09:11

anetageorgieva написа:Ще изпробвам с оцет и сода, дано не ѝ стане нещо, защото изглежда доста менташка . :grin: :grin:


Ако изглежда такава, гледай да не й падне покритието и после да се чудиш какво да я правиш :smile: . Нашата скара не влиза много в употреба и от тази страна съм облекчена - не ми се налага да търкам до побъркване :grin: .
balsam
 
Мнения: 513
Регистриран на: 19 Яну 2016, 12:17

Re: Как почиствате скарата, домакини?

Мнениеот Anka » 28 Сеп 2016, 11:46

ТАко не я ползвате често скарата по-добре хич да не си вземате, ами си ползвайте грил тиган.
З апочистване глава лук върши работаа, може и докато е нагрята да сложите малко обезмаслител с вода ;)
Аватар
Anka
 
Мнения: 1415
Регистриран на: 25 Ное 2014, 13:25

Re: Как почиствате скарата, домакини?

Мнениеот mamina » 28 Сеп 2016, 13:16

На грил тиган не е същото, поне на мен на скара повече ми харесва. Но пък грил тигана по-лесно се чисти :mrgreen: .
mamina
 
Мнения: 525
Регистриран на: 18 Яну 2016, 12:55

Re: Как почиствате скарата, домакини?

Мнениеот Lili_pili » 28 Сеп 2016, 14:58

Имам грил тиган с керамично покритие за 40 лева и мога да кажа, че никак не се числи лесно, вече е загорял и т.н. може би ако е тефлонов и не се вижда нищо.. :) ще е друго.
Когато едно нещо се случи един път, не е задължително да се повтори, но случи ли се два пъти, то със сигурност ще има и трети път.
Аватар
Lili_pili
 
Мнения: 923
Регистриран на: 09 Яну 2015, 09:56

Re: Как почиствате скарата, домакини?

Мнениеот pavleta » 29 Сеп 2016, 09:27

Моят не е керамичен и нямам проблеми, но скарата определено ми вгорчава живота :lol: . Моят мъж през седмица честичко му се прияжда нещо на скара и вече си знам. Нашата е обикновена, има едно железце към нея, с което минавам кръглите реотани, върху които се слага месото, и ги очегъртвам. Пък тавичката като замръзне мазнината, пак я очегъртвам с нещо и накисвам. После си мия с веро.
pavleta
 
Мнения: 467
Регистриран на: 18 Яну 2016, 16:33

ПредишнаСледваща

Назад към За дома – съвети и идеи

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 4 госта