Как почиствате скарата, домакини?

Полезни съвети и практични идеи за дома и градината

Как почиствате скарата, домакини?

Мнениеот penny » 18 Авг 2014, 12:25

Както повечето мъже, така и моят много обича да пече глезотийки на скарата, за целта наскоро си купихме, но странно как никога не се сеща да я почиства след себе си :!: :? а аз, като повечето жени, когато видя скарата изоставена и мръсна, направо откачам :evil:
cbq-120-ele_pedestal_ls-balcony.jpg
cbq-120-ele_pedestal_ls-balcony.jpg (65.01 KiB) Прегледано 7713 пъти

Подобна е нашата, но нямам идея как да я чистя :cry:

Не зная с какво да я почистя, освен да я включа наново и докато загрява на премахна налепите с нож и като не мога да я мокря - нямам идея как да я чистя. :?
Дайте ми съвет, домакини, как си чистите скарата или грила, понеже мъжът ми е замислил да купи и грил за вилата :evil: :roll:
penny
 
Мнения: 498
Регистриран на: 05 Дек 2013, 15:13

Re: Как почиствате скарата, домакини?

Мнениеот moni.sparrow » 18 Авг 2014, 12:31

Е, най-ефикасно е почистването с лук, глава разрязана на две, след като е загряла скарата :idea:
moni.sparrow
 
Мнения: 286
Регистриран на: 05 Ное 2013, 15:24

Re: Как почиствате скарата, домакини?

Мнениеот egida » 18 Авг 2014, 15:05

Решетката се чисти, когато е силно нагрята с телена четка за барбекю. Или се изважда, носи се в кухнята и там чистиш както си знаеш../моето барбекю е газово и решетката е подвижна/
egida
 
Мнения: 7
Регистриран на: 16 Юни 2014, 16:36

Re: Как почиствате скарата, домакини?

Мнениеот YoLindi » 18 Авг 2014, 16:27

egida написа:Решетката се чисти, когато е силно нагрята с телена четка за барбекю. Или се изважда, носи се в кухнята и там чистиш както си знаеш../моето барбекю е газово и решетката е подвижна/

това ми напомня, че и аз трябва да проверя по домашните потреби за четка за барбекю, как изглежда, кръгла или?
YoLindi
 
Мнения: 447
Регистриран на: 02 Окт 2013, 12:28

Re: Как почиствате скарата, домакини?

Мнениеот egida » 18 Авг 2014, 17:28

Моята четка е квадратна с дълга дръжка. Не зная дали ще се намери в домашни потреби. По-скоро там, където се продават барбекюта - Практикер, Мосю Бриколаж и т. н..
egida
 
Мнения: 7
Регистриран на: 16 Юни 2014, 16:36

Re: Как почиствате скарата, домакини?

Мнениеот Bambaa » 19 Авг 2014, 14:08

Виждала съм такива четки и в Практис и като че ли цената им там е по-тънка, удобни са, харесват ми ;)
Аватар
Bambaa
 
Мнения: 590
Регистриран на: 30 Апр 2014, 16:28

Re: Как почиствате скарата, домакини?

Мнениеот S_Milenska » 24 Яну 2015, 12:54

egida написа:Решетката се чисти, когато е силно нагрята с телена четка за барбекю. Или се изважда, носи се в кухнята и там чистиш както си знаеш../моето барбекю е газово и решетката е подвижна/

Е тя ако е такова барбекю с тефлоново покритие представяш ли си телената четка? :lol:
Аватар
S_Milenska
 
Мнения: 2136
Регистриран на: 18 Ное 2014, 13:46

Re: Как почиствате скарата, домакини?

Мнениеот Snejna » 24 Яну 2015, 13:38

мисля, че едниствния начин е с малко топла вода, МАЛКО! :) и с гъбата и пак да се загрее скарата.
Аватар
Snejna
 
Мнения: 2566
Регистриран на: 19 Ное 2014, 16:41

Re: Как почиствате скарата, домакини?

Мнениеот PasDeDeux » 16 Сеп 2016, 14:24

S_Milenska написа:
egida написа:Решетката се чисти, когато е силно нагрята с телена четка за барбекю. Или се изважда, носи се в кухнята и там чистиш както си знаеш../моето барбекю е газово и решетката е подвижна/

Е тя ако е такова барбекю с тефлоново покритие представяш ли си телената четка? :lol:


То ако е с тефлоново покритие изобщо няма да се чудим как да го чистим. Тефлонът е лесен, другото е жива мъка. Особено ако са се наслоили пластове от няколко употреби :mrgreen: . Телета четка и после с гъбата.
PasDeDeux
 
Мнения: 423
Регистриран на: 09 Окт 2013, 14:53

Re: Как почиствате скарата, домакини?

Мнениеот Malina » 19 Сеп 2016, 12:35

Тефлонът не винаги е толкова лесен за почистване, особено като мине време и все се оказва, че има останали нечистотиии, които се наслагват и си е мъка! За другите скари, обикновените, много добре си действа накисване в много гореща вода с обезсмаслител, но поне за няколко чаас. После, ако имате някоя шпатула, може да се изчисти там, където е достъпно, а между скарите с тънка телена четка. :)
Не искам просто да живея - искам първо да обичам, а между другото да живея!
Аватар
Malina
 
Мнения: 2309
Регистриран на: 02 Дек 2014, 10:33

Следваща

Назад към За дома – съвети и идеи

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта