Солта и с нея, и без нея не може, но какво е нормалното количество?

Супер храни, здравословно пазаруване, качествени и полезни продукти, начин на хранене

Солта и с нея, и без нея не може, но какво е нормалното количество?

Мнениеот nushi.kisyova » 18 Авг 2014, 14:30

Разбрах скоро, че да се яде без никаква сол в храната също е вредно и опасно, не толкова, колкото да пресоляваш манджите си, но крие опасност.
images.jpg
images.jpg (7.84 KiB) Прегледано 1518 пъти

Нормалното количество, какво е всъщност ме интересува. Смятам, че не ям твърде солено, не ям и безсолно, но на сестра ми, например, моята храна й е безсолна, но на свекървата й е пресолена... точно заради това смятам, че солта в храната вкъщи е в нормата :idea: обаче от какво се определя, според вас?

Вие ядете ли безсолна храна и смятате ли, че това е безвредно, за пресолената няма да питам, понеже е всеизвестно, мисля?
nushi.kisyova
 
Мнения: 252
Регистриран на: 19 Ное 2013, 12:42

Re: Солта и с нея, и без нея не може, но какво е нормалното количество?

Мнениеот MGB » 18 Авг 2014, 14:32

Не мога да се преборя със себе си да ям безсолна храна, но и аз мисля, че не прекалявам. Според мен е по-добре да се яде безсолно, от колкото "нормално" солено, тъй като от нормалното, винаги може везната да натежи към пресоленото!
MGB
 
Мнения: 438
Регистриран на: 09 Апр 2014, 14:24

Re: Солта и с нея, и без нея не може, но какво е нормалното количество?

Мнениеот Lollipop » 16 Яну 2015, 10:16

Аз си хапвам по малко сол, не знам дали соля храната много, но не обичам солена храна,затова гледам да е по вкуса ми. Разбира се случвало се е понякога да изтърва солницата и да прекаля със солта, но това са редки случаи. Не позволявам да се слага допълнително сол към храната :)
Аватар
Lollipop
 
Мнения: 2728
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:55

Re: Солта и с нея, и без нея не може, но какво е нормалното количество?

Мнениеот LaCoquine » 27 Апр 2015, 16:49

Когато става въпрос за деца според мен е по-добре да се научат да ядат по-безсолно, та покрай тях и ние можем да се превъзпитаме :idea:
LaCoquine
 
Мнения: 291
Регистриран на: 10 Юли 2014, 14:58

Re: Солта и с нея, и без нея не може, но какво е нормалното количество?

Мнениеот ramimni » 28 Апр 2015, 14:52

Ами аз се ориентирам спрямо съдовете, в които готвя, най-често на голямата тенджера слагам по 2 чаени лъжички, а на по-малката по една :idea:
ramimni
 
Мнения: 499
Регистриран на: 29 Яну 2014, 17:18

Re: Солта и с нея, и без нея не може, но какво е нормалното количество?

Мнениеот mix_twix » 28 Апр 2015, 15:19

Освен по вкус, то се соли и по цвят! :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Като изключим това, то зависи и дали солта е солена и т.н. :) Не знам количеството какво трябва да е, на вкус :)
Аватар
mix_twix
 
Мнения: 1181
Регистриран на: 18 Дек 2014, 10:56

Re: Солта и с нея, и без нея не може, но какво е нормалното количество?

Мнениеот Mon_ton » 28 Апр 2015, 15:55

MGB написа:Не мога да се преборя със себе си да ям безсолна храна, но и аз мисля, че не прекалявам. Според мен е по-добре да се яде безсолно, от колкото "нормално" солено, тъй като от нормалното, винаги може везната да натежи към пресоленото!

Да, така или иначе ядеш толкова солени неща като чипсове, солети и прочие, които дори и да не знаеш имат ужасно количество сол, така че без сол няма да останеш.:)
Аватар
Mon_ton
 
Мнения: 2768
Регистриран на: 24 Ное 2014, 15:54

Re: Солта и с нея, и без нея не може, но какво е нормалното количество?

Мнениеот dessiblond » 29 Апр 2015, 17:21

Mon_ton написа:
MGB написа:Не мога да се преборя със себе си да ям безсолна храна, но и аз мисля, че не прекалявам. Според мен е по-добре да се яде безсолно, от колкото "нормално" солено, тъй като от нормалното, винаги може везната да натежи към пресоленото!

Да, така или иначе ядеш толкова солени неща като чипсове, солети и прочие, които дори и да не знаеш имат ужасно количество сол, така че без сол няма да останеш.:)

Е, да де ама не всички ядат такива неща, но не мисля, че е добре да се яде съвсем безсолно, поне моя организъм страда от това, все едно нищо не съм яла, когато ям безсолно и бързо започва да ми прилошава!
dessiblond
 
Мнения: 421
Регистриран на: 25 Ное 2013, 14:13

Re: Солта и с нея, и без нея не може, но какво е нормалното количество?

Мнениеот Jully » 30 Апр 2015, 10:25

dessiblond написа:Е, да де ама не всички ядат такива неща, но не мисля, че е добре да се яде съвсем безсолно, поне моя организъм страда от това, все едно нищо не съм яла, когато ям безсолно и бързо започва да ми прилошава!

Това е много интересно! Не съм се замисляла, че липсата на сол може да доведе до неприятни последствия и да ги усетиш реално. :roll:
А като избирате сол, задължително ли се спирате на модерната хималайска?
Аватар
Jully
 
Мнения: 1471
Регистриран на: 30 Апр 2015, 09:36

Re: Солта и с нея, и без нея не може, но какво е нормалното количество?

Мнениеот mix_twix » 06 Юли 2015, 10:56

Много обичам хималайската сол, много по-вкусна и с много по-различен вкус от силния вкус на йодираната сол.
Аватар
mix_twix
 
Мнения: 1181
Регистриран на: 18 Дек 2014, 10:56

Следваща

Назад към Здравословно хранене

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта