С какво премахвате петната от дрехите без силни препарати?

Полезни съвети и практични идеи за дома и градината

С какво премахвате петната от дрехите без силни препарати?

Мнениеот lussy » 19 Авг 2014, 10:40

Оставям силните препарати настрана, с две деца съм и ме е страх да използвам каквито и да било силни препарати за премахване на петна от дрешките им, предполагам, че това може да повлияе и на кожата им, затова предпочитам да съм предпазлива!

Преди да се родят, никога не съм се замисляла с какво да премахвам петната по дрехите, но сега ми е наложително, дали содата би могла да помогне, според вас? Подлагам това на огромно съмнение, затова искам съвет за премахване на упорити петна като тези от плодови сокове, флумастри и химикалки, какво ще кажете?
159288681.jpg
159288681.jpg (24.4 KiB) Прегледано 1078 пъти

Оставам без коментар за дрешката, особено когато детето предпочита да яде динята по този начин :D :D
lussy
 
Мнения: 421
Регистриран на: 02 Окт 2013, 11:45

Re: С какво премахвате петната от дрехите без силни препарати?

Мнениеот M.Tasheva » 19 Авг 2014, 10:48

Дълго се борих с петната и в момента, в който се отказах една приятелка ми каза за трика с горещото прясно мляко. Щях да оставям до контейнера една лекьосана блузка на малката, в същия момент приятелката ми беше вкъщи и ми се скара как така ще пилея дрехи, каза ми да я накисна за 20-30 мин. с горещо прясно мляко, след това я изпрах и петното беше изчезнало :o :D
M.Tasheva
 
Мнения: 393
Регистриран на: 21 Окт 2013, 13:55

Re: С какво премахвате петната от дрехите без силни препарати?

Мнениеот Kaya » 25 Ное 2014, 17:32

Пробвала съм и с лимон, а също и ако има нещо спешно и мазно веднага го изтърквам с веро :)
Ако си знаете цената, значи се е налагало да я казвате на някого.
Аватар
Kaya
 
Мнения: 2797
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:52

Re: С какво премахвате петната от дрехите без силни препарати?

Мнениеот Bambaa » 25 Ное 2014, 17:38

Солта помага, когато става въпрос за мазно, като се остави веднага след като е изцапано, но не успях да се справя с червеното вино! :(
Аватар
Bambaa
 
Мнения: 590
Регистриран на: 30 Апр 2014, 16:28

Re: С какво премахвате петната от дрехите без силни препарати?

Мнениеот rabotnata pchela » 26 Ное 2014, 15:18

Bambaa написа:Солта помага, когато става въпрос за мазно, като се остави веднага след като е изцапано, но не успях да се справя с червеното вино! :(


Аз не съм особено доволна от практиката със солта, според мен е най-важното веднага да се изпере, дори и със студена вода и веро да е е по-добре.
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: С какво премахвате петната от дрехите без силни препарати?

Мнениеот Pipilota » 27 Ное 2014, 17:14

Има и някакви добри препарати за петна, но е важно според мен да е реагира веднага, ако го оставиш, или пък изпереш без да третираш петното - шансовете да се отървеш от него са почти нулеви :(
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: С какво премахвате петната от дрехите без силни препарати?

Мнениеот Malina » 06 Яну 2015, 17:20

С кисело мляко майка ми ми е махала петната като малка. А що се отнася до кожата на децата ви - помислете си добре дали искате да израснат в толкова стерилна среда, че като се сблъскат с живота да се чудят защо през ден са пъпчасали.
Не искам просто да живея - искам първо да обичам, а между другото да живея!
Аватар
Malina
 
Мнения: 2309
Регистриран на: 02 Дек 2014, 10:33

Re: С какво премахвате петната от дрехите без силни препарати?

Мнениеот Lollipop » 10 Яну 2015, 12:39

Аз си използвам препарати, но вие не сте им почитателка явно. Не знам ако детето е окапано с манджа, в която има мазнина как точно ще го махнете, но.. вие явно имате някакви идеи :))
Аватар
Lollipop
 
Мнения: 2728
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:55

Re: С какво премахвате петната от дрехите без силни препарати?

Мнениеот Ваня Стойчева » 13 Яну 2015, 11:15

Аз също съм ги премахвала с кисело мляко, чувала съм, че може и с веро, но не знам то дали не е част то силните препарати. :)
Аватар
Ваня Стойчева
 
Мнения: 2023
Регистриран на: 16 Дек 2014, 11:24

Re: С какво премахвате петната от дрехите без силни препарати?

Мнениеот Rali_hr » 13 Яну 2015, 16:13

ха, това пък със солта не е истина си мисля! Колко съм се солила без никакъв резултат. :lol:
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Следваща

Назад към За дома – съвети и идеи

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта

cron