Любими рецепти с печени чушки?

Любими рецепти, интересни вариации, модерни ястия, съвети при готвене

Re: Любими рецепти с печени чушки?

Мнениеот Rali_hr » 15 Апр 2016, 12:13

Mon_ton написа:
klara написа:Печените чушки са ми любими и често си ги приготвям на фурна с кашкавал и сирене. Слагам отдолу на тавата печените чушки, върху тях сирене и кашкавал, пак чушки и така нататък. Накрая заливам с разбито яйце и прясно мляко, подправки, слагам малко масло и запичам.

оф, звучи толкова добре, жалко че е адски нездравословна комбинация, но си представям вкуса, сигурно е божествен :)

Те най-вкусните неща винаги са най-нездравословни. :) Аз също доста обичам готвените чушки с яйца, мляко, сирене но гледам да ги хапвам по-самостоятелно. :) Най-добрички са ми с гъбки и ориз. :)
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Re: Любими рецепти с печени чушки?

Мнениеот iwoni » 18 Апр 2016, 14:05

Аз много ги обичам с печен патладжан и домати. Всеки ден мога да го ям :grin: .
iwoni
 
Мнения: 483
Регистриран на: 18 Яну 2016, 15:14

Re: Любими рецепти с печени чушки?

Мнениеот Локумът » 10 Май 2016, 15:41

За днес съм се нагласил да ям пържени печени чушки, много са яки, факт. Но пък скоро опитах чушки направени на пастет и бяха супер странни, но не бих казал лоши.
Аватар
Локумът
 
Мнения: 2167
Регистриран на: 20 Яну 2015, 16:48

Re: Любими рецепти с печени чушки?

Мнениеот penelopa » 10 Май 2016, 16:26

Локумът написа:За днес съм се нагласил да ям пържени печени чушки, много са яки, факт. Но пък скоро опитах чушки направени на пастет и бяха супер странни, но не бих казал лоши.


Какво ще рече на пастет? Смлени ли? С какво се овкусяват?
penelopa
 
Мнения: 488
Регистриран на: 18 Яну 2016, 14:17

Re: Любими рецепти с печени чушки?

Мнениеот Andrey » 11 Май 2016, 13:20

Къде останаха любимите на всички чушки, пълнени с кайма и ориз и в добавка с бял сос? Айде сега кажете как правите белия сос, такова много ми се е преяло и искам да си направя, а жената не е чувала за подобни чушки.
Аватар
Andrey
 
Мнения: 1730
Регистриран на: 20 Ное 2014, 10:04

Re: Любими рецепти с печени чушки?

Мнениеот pavleta » 11 Май 2016, 14:26

Andrey написа:Къде останаха любимите на всички чушки, пълнени с кайма и ориз и в добавка с бял сос? Айде сега кажете как правите белия сос, такова много ми се е преяло и искам да си направя, а жената не е чувала за подобни чушки.


От много отдавна не съм ги яла по този начин :smile: . А сосът е супер лесен - от жълтъци, кисело мляко и брашно. Тия дни и аз ще взема да направя :grin: .
pavleta
 
Мнения: 467
Регистриран на: 18 Яну 2016, 16:33

Re: Любими рецепти с печени чушки?

Мнениеот Rali_hr » 11 Май 2016, 14:35

Andrey написа:Къде останаха любимите на всички чушки, пълнени с кайма и ориз и в добавка с бял сос? Айде сега кажете как правите белия сос, такова много ми се е преяло и искам да си направя, а жената не е чувала за подобни чушки.

Горе долу на 1 литър течност, мляко или вода (аз го правя с вода), се слагат 2-3 с.л. брашно, запържено предварително в масло. За моя вкус, най-добре се получава с бульон на кубче, но знаем, че не е никак полезно. Накрая слагам "застройка" от яйце и кисело мляко. Не е сос бешамел в никакъв случай.
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Re: Любими рецепти с печени чушки?

Мнениеот renetka » 13 Юни 2016, 17:38

Andrey, че вие не сте ли от отдавна заедно, че да не ти се е прияждало и по-рано, че да направиш, да и харесат и на нея :lol:
renetka
 
Мнения: 1063
Регистриран на: 09 Фев 2015, 18:07

Re: Любими рецепти с печени чушки?

Мнениеот rabotnata pchela » 13 Юни 2016, 21:09

renetka написа:Andrey, че вие не сте ли от отдавна заедно, че да не ти се е прияждало и по-рано, че да направиш, да и харесат и на нея :lol:

А, ти ако знаеш, аз за тея чушки чух около 3 години след като бях с мъжа ми, както и за кюфтета с бял сос, макар че за тях имах някакви бегли представи от преди време, но виж чушка със сос не го бях чувала това. Вече от 8 години сме заедно и веднъж съм опитвала, сега аз съм им фен, той не ще. :lol:
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Любими рецепти с печени чушки?

Мнениеот Mon_ton » 29 Юни 2016, 17:11

rabotnata pchela написа:
renetka написа:Andrey, че вие не сте ли от отдавна заедно, че да не ти се е прияждало и по-рано, че да направиш, да и харесат и на нея :lol:

А, ти ако знаеш, аз за тея чушки чух около 3 години след като бях с мъжа ми, както и за кюфтета с бял сос, макар че за тях имах някакви бегли представи от преди време, но виж чушка със сос не го бях чувала това. Вече от 8 години сме заедно и веднъж съм опитвала, сега аз съм им фен, той не ще. :lol:

То и аз ги обичам тези чушки, даже скоро си направих и се получиха най-добре от всичките ми опити, досега :) Майсторлъка се оказа в това, да направя чушките направо в тавата и соса и той там.
Аватар
Mon_ton
 
Мнения: 2768
Регистриран на: 24 Ное 2014, 15:54

ПредишнаСледваща

Назад към Рецепти и полезни съвети

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта

cron