Любими рецепти с печени чушки?

Любими рецепти, интересни вариации, модерни ястия, съвети при готвене

Re: Любими рецепти с печени чушки?

Мнениеот fairy » 05 Юли 2016, 15:30

С такъв сос и чушки знаете ли как се преяжда :lol: ! Който не е опитал да ги приготви по този начин, много губи!
fairy
 
Мнения: 464
Регистриран на: 19 Яну 2016, 11:17

Re: Любими рецепти с печени чушки?

Мнениеот Mon_ton » 22 Юли 2016, 11:27

fairy написа:С такъв сос и чушки знаете ли как се преяжда :lol: ! Който не е опитал да ги приготви по този начин, много губи!

МНого е странно, че им се получава невероятно вкусен и завършен вид и вкус! А всъщност е толкова обикновено ястие. Чудя се дали става също толкова вкусно, ако са сарми?!
Аватар
Mon_ton
 
Мнения: 2768
Регистриран на: 24 Ное 2014, 15:54

Re: Любими рецепти с печени чушки?

Мнениеот rabotnata pchela » 10 Авг 2016, 12:27

Mon_ton написа:
fairy написа:С такъв сос и чушки знаете ли как се преяжда :lol: ! Който не е опитал да ги приготви по този начин, много губи!

МНого е странно, че им се получава невероятно вкусен и завършен вид и вкус! А всъщност е толкова обикновено ястие. Чудя се дали става също толкова вкусно, ако са сарми?!

Много хора си правят такъв сос със сърмите, сигурно става вкусно, може би обаче му слагат повече кисело мляко :)
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Любими рецепти с печени чушки?

Мнениеот puhcheto » 10 Авг 2016, 12:54

Такъв сос става и със сърми, и с пълнени чушки, и с пилешко месо. Винаги може да му се намери вкусно приложение :smile: .
Аватар
puhcheto
 
Мнения: 237
Регистриран на: 09 Юли 2015, 16:34

Re: Любими рецепти с печени чушки?

Мнениеот Malina » 12 Авг 2016, 15:11

На мен в комбинация с печени пълнени чушки ми идва страхотен просто! :) Определено е най-вкусното, което съм яла, но лошото е, че така се изяжда адски много!
Не искам просто да живея - искам първо да обичам, а между другото да живея!
Аватар
Malina
 
Мнения: 2309
Регистриран на: 02 Дек 2014, 10:33

Re: Любими рецепти с печени чушки?

Мнениеот Mon_ton » 04 Апр 2017, 15:21

Преди няколко дни опитах бюрек-кюфтета! Нарязват се чушките на ситно и се запичат ил запържват, малко да им излезе водата .. :) смесват се с яйце и подправки, малко сирене.
Нареждат се на купчинки в тава. запичат се и се обръщат след това и пак се пекат. Удобни са за хапване и навън и за носене на работа/ училище.
Аватар
Mon_ton
 
Мнения: 2768
Регистриран на: 24 Ное 2014, 15:54

Re: Любими рецепти с печени чушки?

Мнениеот rabotnata pchela » 05 Апр 2017, 20:26

Mon_ton написа:Преди няколко дни опитах бюрек-кюфтета! Нарязват се чушките на ситно и се запичат ил запържват, малко да им излезе водата .. :) смесват се с яйце и подправки, малко сирене.
Нареждат се на купчинки в тава. запичат се и се обръщат след това и пак се пекат. Удобни са за хапване и навън и за носене на работа/ училище.

Това вече ме впечатли! Още този уикенд отивам за печен и чушки, че аз нямам, но сигурно и със сурови ще стане, ако се изпекат. Ще видя какво ще реша но ще ги направя. Компактни чушки бюрек си е впечатляващо!
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Любими рецепти с печени чушки?

Мнениеот Локумът » 09 Май 2017, 10:43

Наближава времето на чушките отново. Напоследък ги ям най-често с яйца, не знайно защо са ми така вкусни. Искам обаче и нещо ново и различно да пробвам. Давайте идеи.. :roll: Все ги ям печени, пържени, с яйца, пълнени и не знам си кво си... сега искам нещо изненадващо... много ги обичам чушките!
Аватар
Локумът
 
Мнения: 2167
Регистриран на: 20 Яну 2015, 16:48

Re: Любими рецепти с печени чушки?

Мнениеот Lisica » 12 Май 2017, 14:35

Локумът написа:Наближава времето на чушките отново. Напоследък ги ям най-често с яйца, не знайно защо са ми така вкусни. Искам обаче и нещо ново и различно да пробвам. Давайте идеи.. :roll: Все ги ям печени, пържени, с яйца, пълнени и не знам си кво си... сега искам нещо изненадващо... много ги обичам чушките!

Локуме, то огромно разнообразие вече няма. Чушките ги минахме по всякакви варианти. На мен много ми харесват много препържени и се чудя как могат да бъдат доусъвършенствали в това отношение. :roll:
Аватар
Lisica
 
Мнения: 1044
Регистриран на: 25 Мар 2015, 09:55

Re: Любими рецепти с печени чушки?

Мнениеот Malina » 12 Май 2017, 16:25

Може да пробваш да ги препържеш много добре и да ги овкусиш с различни подправки.
Не искам просто да живея - искам първо да обичам, а между другото да живея!
Аватар
Malina
 
Мнения: 2309
Регистриран на: 02 Дек 2014, 10:33

ПредишнаСледваща

Назад към Рецепти и полезни съвети

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта