Любими рецепти с печени чушки?

Любими рецепти, интересни вариации, модерни ястия, съвети при готвене

Любими рецепти с печени чушки?

Мнениеот draga.mihova » 19 Авг 2014, 11:48

От миналата зима имаме замръзени чушки във фризера, които не успяхме да оползотворим. За сметка на това много обичаме салатка печени чушки, чесън и магданоз, горе-долу така изглежда и нашата салатка! :) :)
RoastedPeppers.jpg
RoastedPeppers.jpg (35.96 KiB) Прегледано 3203 пъти

Искам малко да разнообразя менюто и да прибавя някоя друга рецепта с печени чушки в менюто, но не зная каква да бъде :roll: не се сещам за много рецепти с печени чушки, а трябва да се оползотворят, не искам да ги хвърлям! :?
Чакам предложенията ви!
draga.mihova
 
Мнения: 226
Регистриран на: 10 Дек 2013, 12:24

Re: Любими рецепти с печени чушки?

Мнениеот LEILA » 19 Авг 2014, 12:01

Бих ги сложила на лятна манджичка с патладжан, бамя, доматче и каквото има друго по пазара ;) ;)
LEILA
 
Мнения: 160
Регистриран на: 10 Май 2014, 10:54

Re: Любими рецепти с печени чушки?

Мнениеот donni » 20 Авг 2014, 11:07

Снощи направихме нещо простичко, но стана мноого вкусно. Не чушките бяха основното, но пък можеш да оползотвориш някаква част от тях вътре!
Режеш картофки и моркови, сваряваш ги на пара, може и да не са на пара, де, но на мен така ми е по-удобно, след това прехвърляш в тиган със загрята мазнина, добавят печени, обелени и нарязани чушки, в тигана, овкусяваш със сол, черен пипер, чубрица, аз добавих и малко къри, изчакваш докато се изпари водата, която пускат чушките и готово.
donni
 
Мнения: 499
Регистриран на: 09 Май 2014, 17:05

Re: Любими рецепти с печени чушки?

Мнениеот Kremiliya » 06 Фев 2015, 14:49

Обожавам чушки, особено пък пълнени! А баба ми правеше чушки с яйце, страшно вкусно става! :)
Аватар
Kremiliya
 
Мнения: 1865
Регистриран на: 20 Ное 2014, 11:14

Re: Любими рецепти с печени чушки?

Мнениеот Andrey » 04 Мар 2015, 14:19

Любими са ми чушките бюрек, обаче точно тези печените чушки, а не пресните ;)
Аватар
Andrey
 
Мнения: 1730
Регистриран на: 20 Ное 2014, 10:04

Re: Любими рецепти с печени чушки?

Мнениеот Snejna » 05 Мар 2015, 14:49

Печените чушки ги слагам във всичко, последно си правих нахут с печени чушки, супер вкусотия просто :))
Аватар
Snejna
 
Мнения: 2566
Регистриран на: 19 Ное 2014, 16:41

Re: Любими рецепти с печени чушки?

Мнениеот renetka » 09 Мар 2015, 13:46

Миш-маш :) Кьополу :)
renetka
 
Мнения: 1063
Регистриран на: 09 Фев 2015, 18:07

Re: Любими рецепти с печени чушки?

Мнениеот Yunona » 10 Мар 2015, 00:37

Snejna написа:Печените чушки ги слагам във всичко, последно си правих нахут с печени чушки, супер вкусотия просто :))


Днес си носих подобна салатка за обяд в офиса - нахут, печени чушки, малко червен лук, няколко стъбла целина, магданоз. Сосът на салатата забърках от лимонов сок, зехтин, тахан и хималайска сол. Много вкусно!!

Друга любима салатка с печени чушки: червен боб, печени чушки, зелен лук, магданоз, лимон и зехтин. Към това може да се добави и царевица.
Още една: Печени чушки, белени домати (зимата добре става с чери, няма нужда да се белят), чесън, зехтин, сирене.

И нещо бързо за вечеря: Печените чушки се разрязват по дължина и се разтварят. Нарежда се един пласт в намаслена тава. Отгоре се сипва смес от яйца, сирене, настърган кашкавал (черен пипер по желание). Следва втори пласт чушки. Пече се на около 200 градуса. Към края на печенето може да се поръси с настърган кашкавал.
Yunona
 
Мнения: 822
Регистриран на: 06 Сеп 2014, 21:19

Re: Любими рецепти с печени чушки?

Мнениеот Pipilota » 10 Мар 2015, 10:19

Баба ми, лека ѝ пръст, правеше само чушки с яйца и се получаваха много яко :)
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Любими рецепти с печени чушки?

Мнениеот Kaya » 10 Мар 2015, 11:30

Много обичам печени чушки! :mrgreen: Особено месести, червени..мммм:)
Слагам ги навсякъде, от салата до основно, дори понякога слагам нарязани в ориз, задушавам, смесвам с яйца :)
Ако си знаете цената, значи се е налагало да я казвате на някого.
Аватар
Kaya
 
Мнения: 2797
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:52

Следваща

Назад към Рецепти и полезни съвети

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта