Приготвяне на макаронени изделия – какви тънкости ще споделите?

Любими рецепти, интересни вариации, модерни ястия, съвети при готвене

Re: Приготвяне на макаронени изделия – какви тънкости ще споделите?

Мнениеот Malina » 26 Яну 2017, 16:04

irka написа:Слагам винаги повечко вода, когато варя спагети. Като кипне, ги слагам заедно със сол. Обичам хубаво да са уврели, тия полуготовите хич не ми е приятно да ми хрупат и да се мотаят полутвърди в устата ми. Забелязала съм, че и марката спагети има значение. Някои не стават толкова добре като други.

Те не хрупат, а когато са сварени повече се надуват, стават направо бели и лепкави.
Аз готвя само с БАРИЛА или спагети от Лидл и пълнозърнести от там, и те са хубави, но разни евтини не използвам.
Не искам просто да живея - искам първо да обичам, а между другото да живея!
Аватар
Malina
 
Мнения: 2309
Регистриран на: 02 Дек 2014, 10:33

Re: Приготвяне на макаронени изделия – какви тънкости ще споделите?

Мнениеот balsam » 27 Яну 2017, 10:20

Какво значение има марката, спагети като спагети. Аз не гледам какви взимам, едва ли се различават по нещо.
balsam
 
Мнения: 513
Регистриран на: 19 Яну 2016, 12:17

Re: Приготвяне на макаронени изделия – какви тънкости ще споделите?

Мнениеот Alex_mor » 27 Яну 2017, 10:34

balsam написа:Какво значение има марката, спагети като спагети. Аз не гледам какви взимам, едва ли се различават по нещо.

А защо тогава едни струват 60 ст. за пакет, а други струват 2,50 за пакет? :?: :?:
Alex_mor
 
Мнения: 390
Регистриран на: 18 Юни 2015, 09:39

Re: Приготвяне на макаронени изделия – какви тънкости ще споделите?

Мнениеот Pipilota » 04 Фев 2017, 09:37

Само Барила вземам, това са макарони във всяка форма, които са невероятни, никога не превират, не се слепват, е разбира се зависи и от готвача, ако се забрави ще се скапят, но не са от тези, които за минути се скапват, дори ми се е случвало да попадна на спагети, които хем са твърди, хем разкашкани, от тогава минахме само на барила, може да са скъпи,но поне ти е кеф да ядеш.
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Приготвяне на макаронени изделия – какви тънкости ще споделите?

Мнениеот Malina » 28 Апр 2017, 11:54

Pipilota написа:Само Барила вземам, това са макарони във всяка форма, които са невероятни, никога не превират, не се слепват, е разбира се зависи и от готвача, ако се забрави ще се скапят, но не са от тези, които за минути се скапват, дори ми се е случвало да попадна на спагети, които хем са твърди, хем разкашкани, от тогава минахме само на барила, може да са скъпи,но поне ти е кеф да ядеш.

На LIDL също са хубави и са доста по-евтини. У нас хапваме пълнозърнести и различните видове на La Garone, макар че идват малко скъпи, но са много вкусни.
За готвенето им и аз не еги харесвам меки и разкашкани и затова избирам и по-скъпи де. Варя ги и ги проверявам често, забелязах, че не трябва да се слагат в много гореща вода, достатъчно е да е завряла и да се намали котлона, когато се сложат спагетите/ макароните, за да не се слепват и скашкват от силната температура. За около 10 минути са готови, когато спрат по средата да са бели, веднага махам и винаги са перфектни.
Не искам просто да живея - искам първо да обичам, а между другото да живея!
Аватар
Malina
 
Мнения: 2309
Регистриран на: 02 Дек 2014, 10:33

Re: Приготвяне на макаронени изделия – какви тънкости ще споделите?

Мнениеот Jully » 28 Апр 2017, 14:43

Никога не съм правила лазаня, тяхните кори сваряват ли се и колко време?
Аватар
Jully
 
Мнения: 1471
Регистриран на: 30 Апр 2015, 09:36

Предишна

Назад към Рецепти и полезни съвети

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта