Жабурили ли сте се с шарлан или зехтин сутрин – как ви се отрази?

Тайни семейни рецепти за здраве и красота - как да бъдем в полза на другите.

Жабурили ли сте се с шарлан или зехтин сутрин – как ви се отрази?

Мнениеот Коцева » 22 Авг 2014, 10:57

Прочетох, че за извеждате на токсините от тялото е добре сутрин преди да се измият зъбите да се жабуриш десетина минутки с шарлан или зехтин.
Дори някаква жена беше споделила, че освен това след тази процедура остъргва езика си с лъжица, като допълнително изчиства натрупалите се токсини и чак след това мие зъбите си с четка и паста! :roll:
olio.jpg
olio.jpg (28.06 KiB) Прегледано 4985 пъти

Едва ли ще е приятна процедурата, но ако си струва, можеш да се прежалиш да се жабуриш с мазничко! :roll: :D

Казано честно дори и да се жабуря с шарлан или зехтин сутрин, не съм убедена, че ще усещам съществена разлика, но затова пиша тука, да разбера дали някой е пробвал и как му се е отразило и най-вече в какво се изразяват усещанията му?!
Коцева
 
Мнения: 213
Регистриран на: 04 Фев 2014, 17:36

Re: Жабурили ли сте се с шарлан или зехтин сутрин – как ви се отрази?

Мнениеот magda » 22 Авг 2014, 11:02

Сестра ми правеше тази процедура и казваше, че се чувства по-добре, не знам точно в какво се изявяваше това, може би най-вече в това, че не се изморява така бързо, но трябва доста време да се практикува това, всяка сутрин!
magda
 
Мнения: 285
Регистриран на: 30 Юни 2014, 13:07

Re: Жабурили ли сте се с шарлан или зехтин сутрин – как ви се отрази?

Мнениеот franky » 25 Авг 2014, 15:46

предполагам има ефект, но сутрин почти винаги ми се гади, та ако взема в устата си нещо толкова мазно като шарлана, просто ми е в кърпа вързано повръщането :( но бих пробвала за сметка на това метода с лъжицата :!:
franky
 
Мнения: 395
Регистриран на: 14 Фев 2014, 13:04

Re: Жабурили ли сте се с шарлан или зехтин сутрин – как ви се отрази?

Мнениеот Rali_hr » 27 Ное 2014, 17:27

Сякаш много гадно ще е на вкус :roll:
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Re: Жабурили ли сте се с шарлан или зехтин сутрин – как ви се отрази?

Мнениеот rabotnata pchela » 04 Дек 2014, 15:45

Сега чувам, поне да беше само със зехтин, не че има голяма разлика де :)) много мазно ми се вижда и ударно като за добро утро :)
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Жабурили ли сте се с шарлан или зехтин сутрин – как ви се отрази?

Мнениеот Rali_hr » 05 Дек 2014, 14:33

rabotnata pchela написа:Сега чувам, поне да беше само със зехтин, не че има голяма разлика де :)) много мазно ми се вижда и ударно като за добро утро :)

А ти представяш ли си после сигурно трябва с вряла вода да си миеш зъбите, за да разкараш тази мазнотия :Р
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Re: Жабурили ли сте се с шарлан или зехтин сутрин – как ви се отрази?

Мнениеот Lollipop » 10 Яну 2015, 12:38

Не може ли просто да си мия зъбите? :РР Много неприятно ми звучи, макар че пък какво толкова, като ядем салата е същата работа, зехтина ни влиза суров в устата.
Аватар
Lollipop
 
Мнения: 2728
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:55

Re: Жабурили ли сте се с шарлан или зехтин сутрин – как ви се отрази?

Мнениеот Kaya » 16 Яну 2015, 10:52

Не съм го пробвала, не трябва ли зехтина направо да се пие, а не само да се жабуриш и плюеш :)
Ако си знаете цената, значи се е налагало да я казвате на някого.
Аватар
Kaya
 
Мнения: 2797
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:52

Re: Жабурили ли сте се с шарлан или зехтин сутрин – как ви се отрази?

Мнениеот Mamy » 20 Сеп 2015, 15:17

Правила съм процедурата с шарлан около 20 дни. Това, което ми направи впечатление е, че в началото на процедурите мазнината се втечнява много бързо и става млечно бяла. При почистване на устната кухина с четка и паста за зъби се отмива без остатък. При мен на 16-18 ден от началото на процедурите се получи много силна болка в областта на бъбреците и черния дроб. Въпреки, че това е признак за прочистване именно на тези органи аз не можах да изтърпя болките и на 20-я ден спрях процедурите. Вероятно метода действа, необходимо е повече търпение и воля. Останаха като резултат обаче, снежно белите зъби...
Mamy
 
Мнения: 1
Регистриран на: 20 Сеп 2015, 15:06

Re: Жабурили ли сте се с шарлан или зехтин сутрин – как ви се отрази?

Мнениеот MGB » 22 Сеп 2015, 13:20

Mamy написа:Правила съм процедурата с шарлан около 20 дни. Това, което ми направи впечатление е, че в началото на процедурите мазнината се втечнява много бързо и става млечно бяла. При почистване на устната кухина с четка и паста за зъби се отмива без остатък. При мен на 16-18 ден от началото на процедурите се получи много силна болка в областта на бъбреците и черния дроб. Въпреки, че това е признак за прочистване именно на тези органи аз не можах да изтърпя болките и на 20-я ден спрях процедурите. Вероятно метода действа, необходимо е повече търпение и воля. Останаха като резултат обаче, снежно белите зъби...

Прекрасно, че дава ефект и много неприятно, че не ти е понесло,а. всъщност 20 дни не са ли напълно достатъчни за пречистване, по принцип колко време се прави?
MGB
 
Мнения: 438
Регистриран на: 09 Апр 2014, 14:24

Следваща

Назад към Домашен лекар

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 5 госта

cron