Създали са биоразтворима пластмаса, но дали ще влезе в масова употреба?

Тук е мястото за вашия коментар за събитията от страната и чужбина!

Създали са биоразтворима пластмаса, но дали ще влезе в масова употреба?

Мнениеот LaCoquine » 26 Авг 2014, 11:58

Фрамар всекидневно ме изненадва :shock: днес прочетох тук новината , че са измислили биоразтворима пластмаса, която се произвежда от стеблата на магданоз, спанак, оризови люспи и какови шушулки :o

Това е прекрасно, просто чак не ми се вярва, че е истина, но големият въпрос е дали биоразтворимата пластмаса ще влезе в масова употреба, така както почти се случи с биоразградимите торбички! :? Казвам почти, понеже само тези на големите супермаркети се оказват биоразградими, всички останали са си като предишните, с тази разлика, че се заплащат, но някъде от добро сърце ти ги дават и без пари! :lol:
otkrirtie.jpg
otkrirtie.jpg (20.71 KiB) Прегледано 647 пъти

Какво е вашето мнение за биоразтворимата пластмаса, дали ще влезе в масова употреба или отново нещата ще останат 50:50 :roll:
LaCoquine
 
Мнения: 291
Регистриран на: 10 Юли 2014, 14:58

Re: Създали са биоразтворима пластмаса, но дали ще влезе в масова употреба?

Мнениеот maminka » 26 Авг 2014, 12:01

Мисля, че би могло да влезе, но едва ли ще е масово, както сравняваш ти с торбичките от веригите супермаркети, а и предполагам ще е по-скъпо, тъй като е био и се използват много по-малко и по-безвредни боклуци :!:
maminka
 
Мнения: 383
Регистриран на: 17 Фев 2014, 15:14

Re: Създали са биоразтворима пластмаса, но дали ще влезе в масова употреба?

Мнениеот MGB » 28 Авг 2014, 12:28

Сещате се, че основната суровина, от която се произвежда пластмасата е нефт, нали :? ако си зададете пак въпроса, едва ли ще има нужда от отговор
MGB
 
Мнения: 438
Регистриран на: 09 Апр 2014, 14:24


Назад към Актуални теми и новини

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 6 госта