Мястото на какаото в козметиката, как да го използваме?

Разкрасителни процедури и хитрините на женската красота

Мястото на какаото в козметиката, как да го използваме?

Мнениеот dejavu » 28 Авг 2014, 11:15

Виждам все повече, че какаото навлиза в козметиката и затова се питах дали ще мога и аз да си правя домашни процедури с него.

Разбира се, нямам предвид за това какао, което продават в повечето магазини на пакетчета. Купила съм си преди време доста икономично какао от 30%, което със сигурност би имало много по-голям ефект. :idea: Опитах се да намеря снимка на какаото, което имам вкъщи. Открих тази, но това, отново е по-светло и все пак малко или много се доближава :)
cacao1.jpg
cacao1.jpg (52.03 KiB) Прегледано 748 пъти

Другото е, че не съм сигурна дали е това е с достатъчно висок процент или трябва да търся с още по-висок :? Какво е мястото на какаото във вашата домашна козметика, имам предвид как го използвате, какви маски за коса и лице приготвяте с него и дали наистина действа достатъчно ефективно :roll:
dejavu
 
Мнения: 413
Регистриран на: 09 Окт 2013, 14:06

Re: Мястото на какаото в козметиката, как да го използваме?

Мнениеот Мади Ранчева » 28 Авг 2014, 11:21

преди години си правих една маска против фини бръчки и като че ли наистина се усещаше ефекта й, използвах 1 чаена лъжичка какао, мисля че това, което имаш ще ти свърши супер работа, 1 ч.л. трици и 2 супени - заквасена сметана ;) става много няжна кожата след маската, страшно подхранва и овлажнява, около половин час с маската ти е достатъчен!
Мади Ранчева
 
Мнения: 240
Регистриран на: 21 Яну 2014, 12:37

Re: Мястото на какаото в козметиката, как да го използваме?

Мнениеот Грохот » 28 Авг 2014, 14:17

правя си маска с редичко кисело мляко, около половин кофичка, понеже косата ми е средно дълга, заедно с един жълтък и една чаена лъжица какао, понеже много бързо ми се сплесква косата, по принцип, но с маската издържа до края на втория ден!
Грохот
 
Мнения: 260
Регистриран на: 13 Май 2014, 13:13

Re: Мястото на какаото в козметиката, как да го използваме?

Мнениеот веселказасмяна » 30 Сеп 2014, 12:20

Мисля, че маските с какао за лице стават за дами 35+, когато кожата започва малко по малко да се отпуска, все още не съм използвала, но предполагам трябва време и постоянство, което ми липсва за съжаление :(
веселказасмяна
 
Мнения: 295
Регистриран на: 24 Сеп 2014, 12:43

Re: Мястото на какаото в козметиката, как да го използваме?

Мнениеот exotic » 10 Юли 2015, 13:16

Смятам, че е по-добре да го оставя за кухнята, отколкото да го използвам за маски, не мисля, че ще има кой знае какъв ефект, но куркумата добре ми действа на косата :!:
exotic
 
Мнения: 360
Регистриран на: 15 Авг 2014, 13:29

Re: Мястото на какаото в козметиката, как да го използваме?

Мнениеот Kremiliya » 10 Юли 2015, 13:33

exotic написа:Смятам, че е по-добре да го оставя за кухнята, отколкото да го използвам за маски, не мисля, че ще има кой знае какъв ефект, но куркумата добре ми действа на косата :!:

какво общо има куркумата с какото? :roll:
Аватар
Kremiliya
 
Мнения: 1865
Регистриран на: 20 Ное 2014, 11:14

Re: Мястото на какаото в козметиката, как да го използваме?

Мнениеот exotic » 10 Юли 2015, 13:45

Kremiliya написа:
exotic написа:Смятам, че е по-добре да го оставя за кухнята, отколкото да го използвам за маски, не мисля, че ще има кой знае какъв ефект, но куркумата добре ми действа на косата :!:

какво общо има куркумата с какото? :roll:

Казвам какво според мен не би имало ефект и какво ми помага :idea:
exotic
 
Мнения: 360
Регистриран на: 15 Авг 2014, 13:29

Re: Мястото на какаото в козметиката, как да го използваме?

Мнениеот mangusta » 16 Юли 2015, 13:24

Не смятам, че подобни подправки правят чудеса, но е възможно и така да е, въпреки че освен оцветяващ и загряващ ефект, не зная какъв друг може да имат :roll:
mangusta
 
Мнения: 415
Регистриран на: 31 Яну 2014, 15:23

Re: Мястото на какаото в козметиката, как да го използваме?

Мнениеот kauda » 16 Юли 2015, 13:59

mangusta написа:Не смятам, че подобни подправки правят чудеса, но е възможно и така да е, въпреки че освен оцветяващ и загряващ ефект, не зная какъв друг може да имат :roll:

е, хайде, по-добре е според теб да се използват кремове пълни с неща, които даже не можеш да си представиш! Разбиваш ме просто! :shock:
Аватар
kauda
 
Мнения: 1654
Регистриран на: 23 Мар 2015, 10:45

Re: Мястото на какаото в козметиката, как да го използваме?

Мнениеот Pipilota » 18 Юли 2015, 14:44

Аз съм на обратното мнение, вярвам, че точно тип 'подправки' могат да имат много по-голям ефект, отколкото различни козметични продукти. Да не забравяме, че природата има лечение за всичко, въпросът е ние да си го потърсим.
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41


Назад към Козметика и грим

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта