Отговорни ли са българките за интимното си здраве, знаят ли как да се грижат за него? А вие?

Отношенията между мъжа и жената, въпроси и проблеми по пикантни теми

Re: Отговорни ли са българките за интимното си здраве, знаят ли как да се грижат за него? А вие?

Мнениеот Neven498 » 13 Фев 2017, 16:28

kauda написа:
Gold написа:В статията на Каляшева за сифилиса пише, че е възможно и по кръвен път да се предава, макар и рядко да се случва, в сравнение с половия. При кръводаряване и кръвопреливане вярвам, че нещата се контролират. Ама трябва да се има по една на ум при правене на татуировки и поставяне на инжекции. Да следиш да се ползват винаги стерилни инструменти и еднократни игли.

дано да се контролират, чух, че някакъв човек се е сдобил с непроверена кръв по такъв метод, но това е друг вариант.
за сифилиса, помня още от училище, че дет' се вика може да се предаде и ако се пие от една обща чаша, това вярно ли е?


Не мисля, че може от чаша. Предава се по полов и по кръвен път.
За непроверена кръв мисля, че трябва да е нещо много извънредно. Все пак контрол има и за това рядко очакваме да има риск от там.
Аватар
Neven498
 
Мнения: 528
Регистриран на: 30 Мар 2015, 16:07

Re: Отговорни ли са българките за интимното си здраве, знаят ли как да се грижат за него? А вие?

Мнениеот Lisandra » 01 Мар 2017, 16:14

kauda написа:
Gold написа:В статията на Каляшева за сифилиса пише, че е възможно и по кръвен път да се предава, макар и рядко да се случва, в сравнение с половия. При кръводаряване и кръвопреливане вярвам, че нещата се контролират. Ама трябва да се има по една на ум при правене на татуировки и поставяне на инжекции. Да следиш да се ползват винаги стерилни инструменти и еднократни игли.

дано да се контролират, чух, че някакъв човек се е сдобил с непроверена кръв по такъв метод, но това е друг вариант.
за сифилиса, помня още от училище, че дет' се вика може да се предаде и ако се пие от една обща чаша, това вярно ли е?


Аз пък помня от литературата, че сифилис може и от чужда кърпа да се хване, така че напълно нормално и от чаша да се хване.
Lisandra
 
Мнения: 1119
Регистриран на: 09 Юли 2015, 12:58

Re: Отговорни ли са българките за интимното си здраве, знаят ли как да се грижат за него? А вие?

Мнениеот red_eyes » 01 Мар 2017, 16:43

Lisandra написа:
kauda написа:
Gold написа:В статията на Каляшева за сифилиса пише, че е възможно и по кръвен път да се предава, макар и рядко да се случва, в сравнение с половия. При кръводаряване и кръвопреливане вярвам, че нещата се контролират. Ама трябва да се има по една на ум при правене на татуировки и поставяне на инжекции. Да следиш да се ползват винаги стерилни инструменти и еднократни игли.

дано да се контролират, чух, че някакъв човек се е сдобил с непроверена кръв по такъв метод, но това е друг вариант.
за сифилиса, помня още от училище, че дет' се вика може да се предаде и ако се пие от една обща чаша, това вярно ли е?


Аз пък помня от литературата, че сифилис може и от чужда кърпа да се хване, така че напълно нормално и от чаша да се хване.


95% заразяването става по полов път, ако има изявени ранички, от тях също може да се зарази човек. Много са редки случаите на заразяване от общи съдове или прибори. Наркоманите чрез общи игли също са подложени на риск. Мисля, че и от майка на новороденото става.
Аватар
red_eyes
 
Мнения: 487
Регистриран на: 18 Дек 2013, 16:12

Re: Отговорни ли са българките за интимното си здраве, знаят ли как да се грижат за него? А вие?

Мнениеот kauda » 05 Мар 2017, 09:29

Абе от сифилиса човек по-трудно може да се предпази, но наистина огромния процент е в случаите на половопредаване на болестта. Просто е абсурдно, как може да се говори толкова много, да има презервативи по 50 ст. бройката и все още хората да се заразяват безразборно....
Аватар
kauda
 
Мнения: 1654
Регистриран на: 23 Мар 2015, 10:45

Re: Отговорни ли са българките за интимното си здраве, знаят ли как да се грижат за него? А вие?

Мнениеот denislavahristova » 07 Мар 2017, 10:11

За съжаление, проблемът е свързан с високия процент на необразовани хора..
denislavahristova
 
Мнения: 124
Регистриран на: 04 Фев 2016, 21:43

Re: Отговорни ли са българките за интимното си здраве, знаят ли как да се грижат за него? А вие?

Мнениеот Kremiliya » 07 Мар 2017, 11:59

denislavahristova написа:За съжаление, проблемът е свързан с високия процент на необразовани хора..

Лошото е, че колкото и да сме необразовани до някъде, за презервативите вече и бабите знаят и че трябва да се използват.Само това нещо предпазва от огромен процент болести, нищо друго не пази от заразяване, освен презерватива. Останалото вече е въпрос на култура.
Аватар
Kremiliya
 
Мнения: 1865
Регистриран на: 20 Ное 2014, 11:14

Re: Отговорни ли са българките за интимното си здраве, знаят ли как да се грижат за него? А вие?

Мнениеот Ваня Стойчева » 07 Мар 2017, 17:16

И аз не си обяснявам, след като толкова много кампании има, по филмите говорят за кондоми, защо не се използват?! И то от жените най-вече, които са оставили купуването на презервативи на отговорността на мъжете, те трябвало да пазят - това ае стара философия. жените трябва сами да се пазят от неприятности.
Аватар
Ваня Стойчева
 
Мнения: 2023
Регистриран на: 16 Дек 2014, 11:24

Re: Отговорни ли са българките за интимното си здраве, знаят ли как да се грижат за него? А вие?

Мнениеот Guppy » 10 Мар 2017, 17:13

Не знам кой трябва да говори и да обяснява на хората как да се пазят, явно това,което го има сега като информация не е достатъчно. Но поне жените сме склонни бързо да търсим лекар,ако нещо не е наред, мъжете приемат пениса за "външен" орган, като ръката и краката и по-малко внимание обръщат,а ко нещо не е наред.
Аватар
Guppy
 
Мнения: 216
Регистриран на: 30 Ное 2016, 13:34

Re: Отговорни ли са българките за интимното си здраве, знаят ли как да се грижат за него? А вие?

Мнениеот Stark » 14 Мар 2017, 12:13

След различни случки в моя живот, сега се изследвам и ходя на преглед на всеки 3 месеца, може да съм откачена, но изпитвам ужас да имам някакво заболяване. Постоянно съм на прегледи, даже вече не ми дават направления, изследвам се постоянно за хепатит С и за СПИН.
Не трябва да се чака да се случи нещо лошо, за да се започнат изследвания и прегледи, трябва това да е едно от най-важните неща в живота ни, защото ако знаем, че сме застрашени от нещо подобно, тогава идват честите прегледи, които може да се окажат и безсмислени дори. :-| Призовавам всички жени да бъдат отговорни към здравето си и към самите себе си, ако имат кой да ги обича, още повече, не причинявайте проблеми на близките си, заради това, че ви е досрамяло да отидете на лекар!
Аватар
Stark
 
Мнения: 260
Регистриран на: 14 Мар 2017, 12:00

Re: Отговорни ли са българките за интимното си здраве, знаят ли как да се грижат за него? А вие?

Мнениеот Lisandra » 17 Мар 2017, 12:21

Аз също преживях много, от безотговорността на бившия, и сега редовно ходя на прегледи. Както се казва не питай старило, а питай патило.
Да не говорим, че влияе на много фактори от живота ни. Има старшно много двойки, които имат проблеми със зачеването и според мен голям процент се дължи на неизлекувани полово предавани болести.
Lisandra
 
Мнения: 1119
Регистриран на: 09 Юли 2015, 12:58

ПредишнаСледваща

Назад към Интимно

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта